poster

Voormanův problém (festivalový název)

 • Česko

  The Voorman Problem

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  The Voorman Problem

Krátkometrážní / Komedie / Drama

Velká Británie, 2013, 13 min

Režie:

Mark Gill

Scénář:

Mark Gill
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Celkom vydarené, len také niečo by bolo oveľa viac vhodnejšie ako celovečerný film, pretože do takého krátkeho časového úseku sa toho žiaľ príliš nezmestí. Aj keď podstata bola vystihnutá viacmenej úplne. No celé by sa to ešte dalo obaliť do dobrej tragikomédie, ktorá by mohla na tejto zápletke veľmi dobre stavať. Možno by sme sa dočkali aj niečoho dramatickejšieho ako bol Bruce Almighty...(2.10.2014)

 • zelvopyr
  ***

  Hezká hříčka, dobří herci, jenže trochu slabé, s minutovou diskusí a pointou až moc triviální a nedůstojnou... je jasné, že hype dělá své, nicméně opět jako zatím všechy pokusy na toto téma (ano, včetně Pozemšťana) povrchní, na úrovni seminárky z filosofie na některé univerzitě sponzorované eurodluhem...(22.11.2014)

 • C0r0ner
  ****

  Hmm, cokoli může jakkoli otřást vírou v Boha je pro mě voda na mlýn. A to, že to je podobné Pozemšťanovi, je jak povodeň. Ano, bylo to špičkově vymyšlené, zahrané a natočené, nicméně mi tam klasicky jako u většiny kraťasů chyběla větší stopáž, která by tu myšlenku dovedla k dokonalosti. Tak jako tak je to ale bezvadných 13 minut. 90%(22.6.2017)

 • verbal
  *****

  Chcete-li vidět něco, co si během dvanácti minut s přehledem nonšalantně vytře prdel užvaněným devadesátiminutovým Pozemšťanem, neváhejte! Geniální ukázka militantního kreacionismu otráveného věčného Strejce. Pokud by byl opravdu takový, začnu dobrovolně věřit a na dovolenou jezdím vlámovat do Valonské laguny. Je to mezi Holandskem a Francií.(19.9.2014)

 • KrestanFilms
  odpad!

  Kdo už nějaký ten čas s Bohem žije, tak jasně poznal, že pokud by tato situace byla reálná (a může - akorát v podstatě jednodušší, jen Vorman je mistr klamu) tak Voorman nebyl Bůh, ale jeho odvěký nepřítel, který titul "Bůh" taktéž velmi rád používá. My ho však nazýváme satan, nebo ďábel... Charakter Vormana tomu naprosto odpovídal.(8.5.2015)

 • - Herci přijal své role bez nároku na honorář. (jezurka42)

 • - Roli Voormana nabídli Kevinovi Spaceymu, ten, přestože se mu scénář velmi líbil, musel odmítnout kvůli nabitému diáři. Oslovil však svého přítele Toma Hollandera, jenž roli přijal. Díky Hollanderovi se poté k obsazení připojil Martin Freeman, který si zahrál roli doktora Williamse.

  (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace