poster

Banghwanghaneun kalnal

 • Jižní Korea

  방황하는 칼날

 • anglický

  Broken

 • anglický

  Roving Edge

Krimi / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2014, 122 min

Režie:

Jeong-ho Lee

Předloha:

Keigo Higašino (kniha)

Scénář:

Jeong-ho Lee
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,PRO RODIČE, KTERÝ ZTRATIL SVÉ DÍTĚ, UŽ ŽÁDNÝ ŽIVOT NEEXISTUJE."... /// Vo tom, jak korejskej taťka vo dceru přišel… Zajímavě pojatý vyprávění. Korejská Vendeta, nekomorní, s trochou krve, zbytečně roztažená a bez charismatu Vetchýho. Často se tady vaří z vody (což může srát), taky hrátky se svědomitou ,,myšlenkou“ nejsou nic extra. Navíc dramatickej konec spíš nasere než dojme, takže emoce jsou, ale nevím, jestli ty správný… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Začal jsem na sídlišti (a v okolí) vyvěšovat plagátky.... 2.) Rád bych pomohl policajtům, ale nevím jak. 3.) Thx za titule ,,Fialamail“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(29.9.2014)

 • ainny
  ****

  Co napsat? V poslední době druhý film s podobnou tématikou a přesto úplně jiný. Zatímco So-won opravdu znamenala naději, tady se dá dojít až do pekla. Po psychologické stránce je film téměř bezchybný a asi se nenajde nikdo, kdo by nebyl na straně zlomeného otce. Přesně takhle to musí cítit rodiče, kteří přijdou o dítě. To samé ústřední dvojice policistů a obzvlášť ten starší. Sice se řídí zákonem, ale tak nějak máte pocit, že být na druhé straně, konal by stejně a otce oběti v podstatě chápe. Oba pánové byli ve svých rolích skvělí. Snad jediné, co mi na filmu vadilo bylo nasvícení (nenasvícení) noční scény v lese. I když jsem koukala za tmy, jas vyšroubovala na maximum, tak jsem se v ní dost ztrácela. To mi ale bohatě vynahradilo finále. Jenom ta pachuť beznaděje mi nemusela na jazyku zůstat.(28.8.2014)

 • Ceres
  ****

  Výborný snímek, kde v roli zlomeného exceluje Jeong Jae-yeong (scéna s dcerou v mrazivém lese je vynikající) v roli otce Sang-hyeona, který ztratí svoji dceru díky násilnému činu mladistvých. Je to další film o znásilnění po Hang Gong Ju, který reaguje na téma odpovědnost za trestné činny pro mladistvé a vůbec fungování spravedlnosti podle státu, které je opět naprosto perverzní, ale to nemusím chodit zas tak daleko, stejně to funguje i zde, ale přeci jen spousta trestů v Koreji je nepochopitelně směšných. Jemnost u snímku Han Gong Ju je tu ale vyměněna za syrovost a větší realitu, kdy Sang-hyeon není žádný hrdina, kterému vychází pomsta hladce a je u toho cool, ba naopak, je hodně nemotorný a zranitelný a má vůbec štěstí, že to nakonec takhle dal. Důležité také na filmu bylo i vyobrazené chování rodičů, které je typické, viz scéna, kdy se rodiče z jednoho zabitých chlapců dozvídají, že znásilnil 20 dívek, ale na to vůbec nereagují a stále opakují, že jejich chlapec tu byl obětí. Typické korejské "krev je hustější než voda", jediný kdo to měl v hlavě alespoň trochu v pořádku byl otec Min-kiho, který reagoval: "dostane, co si zaslouží". Konec v podání Sang-hyeona byl skvělý. Závěrečné minuty už jsou jen takové zadostiučinění, ale v moc dobře víme, jak to končí obyčejně. Hodnocení ostatních už mě ani nepřekvapuje, ale Korejci tentokráte udělali dost dobrý film a od plného hodnocení ho snad dělí jen to malé natažení.(14.2.2015)

 • Lacike
  **

  Je to taky nepodareny mix medzi beckovym revenge filmom a civilnou dramou. Bohuzial na civilnu dramu je to prilis hlupe a na revenge cool zanrovku prilis fadne a obycajne. Hlavny hrdina je prilis nemotorny, jeho dceru ukazu na tak kratku chvilu, ze som ani necitil nejaku lutost nad jej osudom, zaporci su nezaujimavy, takze som sa netesil na ich smrt, ostatne postavy sa spravaju nerealne az hlupo. Takze druhu polovicu filmu som ledva dopozeral. Davam 4/10 a tento film povazujem za stratu casu.(14.9.2014)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Máme zde další Revenge thriller naštvaného táty, jehož dcera byla ošklivě znásilněna a následně zabita třemi studenty. Tenhle žánr miluji ovšem Broken se více soustředil na děj a postavy než-li na násilí, které v tomto žánru vyžaduji, což je škoda. Ovšem nedají se vytknout bezchybné herecké výkony, otce Jae-yeong Jeonga,kterého známe například z Confession of Murder či z Lady Vengeance a slušný výkon policejního vyšetřovatele, který byl téměř jako Colombo. Děj plyne sice pomalejším tempem, ale konec je naopak solidní Tragédie, ze které až tečou slzy z očí, pro fanoušky žánru zajímavé oživení. 60%(6.8.2014)

 • - Natáčení snímku, který pracuje s náměty úspěšné literární novely "Samayou Yaiba", japonským knižním nakladatelstvím The Asahi Shimbun Company vydané v roce 2004, odstartovalo 15. 12. 2012, aby 28. 3. 2013 v jihokorejském městě Yangsuri skončilo. Autorem literární předlohy je populární japonský spisovatel Keigo Higashino (Perfect Number (2012), The Hovering Blade (2009)), který je zároveň autorem filmového scénáře. (Conspi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace