Ostrov

Kim Ki-dukův čtvrtý film se stal senzací filmového festivalu v Benátkách. Odehrává se ve světě plném náznaků, vystavěném na postupném splývání intenzivního sexuálního vztahu a nádherné přírodní scenerie. Na odlehlém jezeře s plovoucími chatami potkává mlčenlivý Hyun-shik tajemnou dívku Hee-jin. Uprostřed vodní samoty se stávají milenci a krok za krokem se vzdalují lidskému světu. Silný tělesný vztah se odehrává ve znamení rostoucího napětí sexuality a smrti. Vztahu muže a ženy dominují současně vzájemnost i krutost, dále posilované vnějšími okolnostmi. Hyun-shik zabil ještě předtím, než přijel k jezeru, Hee-jin pohřbí v jezerních hlubinách prostitutku, která se bezděčně stala její soupeřkou. V semknutí dvou těl nebude žádné místo pro city přenesené ze společenských konvencí. Voda a krev postupně odplaví osudovou zátěž minulosti i vše, co nepatří k pudové a němé vášni, sahající od touhy přes žárlivost až po zuřivý hněv a naprostou odevzdanost. (MFF Karlovy Vary)

Sticks

30 ročná (psychicky labilná) Kórejka prenajíma chatičko-boaty pre rybárov. Potom im na člne rozváža kávu a jedlo za peniaze. Občas sa nechá za úplatu aj vyšukať. Ako voľný čas potom pod hladinou pláva k chatrčiam a Kórejcom strká rybársky háčik do riti keď serú na kraji chatičko-boatu a strháva ich do vody. Film by sa ako ostrov skor mal volať prístav - lebo je to všetko v dedinskom prístave. Potom strejne Kórejca, ktorého vidí plakať a to ju zaujme, preto sa raz potápa vo vode od sračiek a chcaniek a zo spoda mu zabodne bodec do holene cez drevenú dosku chatičko-boatu. Všimne si, že jeho rybársky prut nemá návnadu, preto mu tam dá červa, ktorého rozkusne v ústach. Raz mu nesie jedlo a zistí, že pár dní nesral, lebo sa spýta ako sa na chatičko-boate serie. Ona mu teda ukáže, že v strede chatky si može otvoriť drevenú dosku a srať do nej, kde to padne do vody. To ju úplne zaujme, že serie vnútri chatky do vody a nie na kraji chatky do vody, takže mu pojde ťažšie zapichnúť háčik do riti. Chvíľu som este pozeral a Kórejka zabije na ceste žabu, ktorú okamžite stiahne z kože a vydá sa so žabacím masom za vtáčikom toho Kórejca aby ho nakŕmila. Bizár. ()

old salt

Velmi zajímavý snímek .. i když ty udičky bych moc nemusel... ale patřily tam .. zvláštní vztah ... oceňuji především to , že je to FILM : tedy OBRAZ a PŘÍBĚH . ()

Marv

Poutavý, poetický, někdy až příliš brutální a krutý. Teď jsem to dokoukal a musím říct, že se to zatím neodvážím hodnotit. Možná až se mi to rozleží, nebo to uvidím podruhé, ale teď to hodnotit opravdu nemůžu. ()

myko

Hlavný rámec tohto filmu tvoria ľudia, ktorí nezvládli napätie a okolnosti života a hľadajú pred svojím osudom útočisko v houseboatoch na veľkom jazere, skrytom pred civilizáciou. Ostatné tu prítomné postavy hľadajú na jazere pokojné zázemie pre svoje chúťky. A tak sa ich príbehy navzájom miesia, čo vzhľadom na karmu zúčastnených neveští nič pozitívneho. Veľmi existenciálny a fyzický film o hľadaní lásky. ()

Muso

Zaujímavý príbeh plný obrazov, symboliky (ktorá je mimochodom cítiť skoro z každej scény), takmer bez dialógov a o čo viac skoro úplne bez hudby! Toto všetko by platilo až do prvej scény s háčikmi, odkedy sa obidve hlavné postavy menia na pekne ujetý psychicky narušený párik. Taktiež obe ´háčikové´scény mi prišli hodne samoúčelné s jediným cielom šokovať (ja viem, že to treba brať symbolicky, ale aj tak). Ale na druhú stranu nebudem tvrdiť, že som úplne všetko pochopil, takže aj kvoli tomu je moje hodnotenie také aké je. 50% ()

Dream Dealer

Podlemě nejlepší Kimkiduk. Scéna kdy chlápek spolkne rybářské háčky se mi zapsala do paměti skoro stejně jako kamarádce scéna kdy se háčky zaseknou do... no podívejte se sami ()

bezdiakritiky

poklidná kamera vás pohladí poetickými záběry, nevyřčená slova byste chtěli slyšet, vyřčená slova byste ani nemuseli slyšet, všechno je krásné, i když trochu smutné - - a potom vám vyrvou vnitřnosti a donutí vás je pozorovat. snímek, který divákovi způsobí fyzickou bolest. ()

Kkahunaa

Ze všech filmů reřiséra Kim Ki-duka je tento nejtajemnější. Jde o vysoce meditativní snímek, který dává nahlédnout do tajů asijské mentality (hlavně vztah k tělesnu) za přítomnosti nádherných záběrů přírody. ()

Trescha

Souhlasím s Kleopatrou že už tady háčky byli zmíněny několikrát..Rozhodně to byla scéna příjemnější,než ten tlustý asiat co sere do vody,eště že ho holka skrouhla..blee..hovadoo ()

Išak odpad!

Nechutné,brutální,hnusné,ujeté a úchylné.Je mi celkem jedno o co v tomhle případě panu režisérovi šlo a ani mě to nezajímá.Po deseti minutách filmu jsem si vytvořil k tomuto dílu odpor, který nepolevil do závěrečných titulků.Pro mě osobně opovržení hodný kýč, který mi sebral chuť podívat se ještě na nějaký film z dílny tohoto režiséra.Hodnocení slovem odpad se tady opravdu hodí. ()

sihaja

Ostrov tematizuje sexualitu a oddalování se lidství. Uprostřed jezera žijí oba hlavní hrdinové v maličkých chatkách, kteří spolu naváží vztah založený právě na sexualitě. Němá Hee-jin, která do té doby nabízí své tělo ostatním usedlíkům jezera, zabije prostitutku, která se stala její sokyní a brutalita nabírá čím dál tím větších obrátek. Filmu dominuje posedlost, vulgárnost, brutalita, ale i krása. Pro tu má Kim Ki-duk cit. Společně s kameramanem dokáží vykouzlit nečekaný kontrast. Například, když si v jedné scéně hlavní hrdinka strčí háček na ryby do rozkroku a v další jej Hyun-Shik téměř až něžně vyndává. Zobrazovaná brutalita působí ve snímku absurdně a zbytečně. ()

SantaCruz odpad!

Na doporučení známého jsem tedy protrpěl 2,5hodiny!! Cože?? Pouze 86min - nechutné, bizarní a další synonyma výstižné v komentáři od Išak. Výtvor hodný psychicky labilním jedincům. A to že se jedná o jakéhosi Kima... A co?? To neznamená, že se budu chovat jako ovce a budu hodnotit 4 nebo snad 5 hvezdičkama. Kdo z vás 4-5 hvězdičkářů tento hnus má vystavený a vrací se k opětovnému ukájení?? Odpad je opravdu výstižné. ()

Mistr119

4 hvězdy za poetiku filmu, i když je to zatím to nejhorší, co jsem od Kima Ki-duka viděl. Možná je to mou otupělostí, ale naprosto jsem nepochopil bersekrovské rozmašírovávání ryby a hlavně netuším, co chtěl režisér říct závěrem? To ji jako nakonec zabil? A proč? Protože takový vztah ani nemohl dopadnout dobře? Nebo to nebyla smrt, ale metafora rozplynutí se (v tom druhém)? ()

de.ardoise

Za plnou to tentokrát bohužel nebude, film trpí přílišnou přemírou sadomasochismu a sadismu uplatňovaném nejen na lidech a jejich orgánech, ale i na zvířatech. ryby se tu stávají ideálním objektem pro vyjádření těch nejzvrácenějších a nejtemnějších lidských pohnutek, nálad a pocitů. Myslím, že krásný (ne lacině) a hluboký film o lidských vztazích se dá natočit i bez krutosti páchané na zvířatech. Tenhle film ukazuje jeden extrém nezávislého a uměleckého filmu. Tomuhle tleskat nechci a nebudu... Ale jinak je to téměř uchvacující...) ()

Cooolboy

Nikdy som nemal vzťah k rybárčeniu a tento film ho vo mne ani nevzbudil. Je však fakt, že to ani nebolo jeho hlavným motívom. Z môjho pohľadu to bol nekonečný pohľad na zaujímavú scenériu (ako ináč, takmer bez slov) avšak s veľmi čitateľnou a teda nudnou dejovou líniou. Symbolika s háčikmi je síce pekná ale niektoré scény boli mierne povedané nechutné. Je síce to typické pré Kóreiské snímky ale mne tu chýba aj niečo ďalšie, čo by z toho robilo skevlý film. Viem si predstaviť aj lepšiu formu spracovania úteku pred realitou. 6/10 ()

Astu.

Scéna se srdíčkem je nesmrtelná. Mohl bych se o Ostrovu rozepisovat, ale myslím, že to nemá cenu. Ostrov není film pro všechny diváky, ale ti, kteří se do něj dokáží ponořit, zažijí něco strašně intimního a nepopsatelného. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí