Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Dalajlada

Nebýt babičky, tak to dostalo odpad. Ta jedinná tomuto filmu dodala alespoň něco málo horového. Jinak je to 1,5 hodiny nudy... ()

neskvik

Po rokoch som si povedal, že si pozriem niečo v slovenskom dabingu. Ja naivka. Ktorého kkta napadlo, že 10 ročné decko bude dabovat nejaký 30r mimoň? Update: s titulkami fajn záležitosť. Bol by som zvedavý na vyložene komédiu od režiséra. ()

TheLegend27

Sympatičtí hlavní hrdinové, uvěřitelný found footage formát, velmi znepokojivé momenty a občas i celkem sranda. Děti u prarodičů, na kterých něco nesedí... nebo jsou prostě jen staří? Foreshadowing potěšil, pointa na mě fungovala jak měla. Jako u spousty dalších hororů, nesledujte trailer, moc vám toho vyspoiluje! ()

Maxx_Cross

Pomalu stupňovaný zážitek, který vyvrcholí v celkem slušnou zvrácenost. Styl natáčení, autentičtí herci a zvrat, který není zas tak překvapivý, ale ani očekávaný, dělají z filmu The Visit lehce nadprůměrný horor na večer, odpoledne, nebo na kdykoli, kdy si zrovna najdete čas. ()

Somewheres

The Visit je nadprůměrný horor, který vás nemá vystrašit vyvolanými hrůzostrašnými démony, potoky krve ani brutalitou. Po shlédnutí se budete bát faktu, že to, co se ve filmu stalo, prostě není úplně nereálná situace, a že se někdy někde někomu (i vám) stát může (útěk dvou psychopatů z léčebny není nic nemožného). Děj bychom mohli rozdělit do tří částí. V první části se sourozenci Becca a Tyler seznamují se svými prarodičemi, které nikdy předtím neviděli, poznávají rodný kraj své matky a užívají si natáčení celé návštěvy na kameru. V druhé části se začnou dětem dít divné věci a ony pomalu zjišťují, že jejich babička s dědou pravděpodobně nebudou normální (babička běhá nahá po domě a děda schovává použité pleny v kůlně). Ve třetí části se sourozenci dozvídají pravdu, ale snaží se pořád hrát, že je všechno v pořádku a plánují útěk. Celý film je dělaný, jako by ho natáčeli sourozenci, a tak nelze hodnotit styl natáčení a úhel kamery, neboť má být špatný (natáčely to amatérsky děti). Průběh filmu je rychlý (i když něco by se určitě dalo zkrátit), herecké výkony nejsou špatné (děti vůbec nepůsobí nesympaticky) a děsivou atmosféru film rozhodně má. Za mě slabé 4 hvězdy. ()

Meraxes

Na found footage príliš málo autentické, kamera je príliš stabilná a v mnohých scénach neveríte, že toto by natáčali, vážne by sa natáčali pri spaní? Okrem toho tu na natočenie vonkajších záberov z diaľky viackrát len tak položia kameru na zem a odídu, nechce sa mi veriť, že by niečo takéto aj naozaj spravili. To, že kamera takmer vôbec nie je roztrasená asi kopec ľudí privíta, ale uberá to z toho pocitu, že to zažívate s nimi a tam sa stráca to čaro, ktoré found footage má. Steady camy rozhovorov do dokumentu, ktorý sa tu akože točí, podobne ako v REC potešili, ale z celku tu tak nevyniknú. Herci sú veľmi dobrý a ako deti, tak aj starí rodičia pôsobia naozaj uveriteľne. Bohužiaľ záverečnú pointu som odhalil už asi po desiatich minútach, takže žiadne prekvapenie sa nekonalo, naopak mi prišla dosť nepravdepodobná, aby matka poslala svoje malé deti takto samé k starým rodičom, ktorých nikdy nevideli? V mnohých momentoch je to celkom vtipné a bavil som sa solídne, ale tej hrôzi tu moc nie je. Len schovávačka pod domom a celkom slušný záver, ale úrovňou vyvolaného strachu aj Blairwitchská baba jaga týchto dôchodcov s prehľadom tromfne a postaví ich čelom ku stene! Spoiler<A záver v ktorom sa vlastne nikomu nič nestalo, okrem tých chudákov starých rodičov, ktorých ale odstránili už pred filmom, mi proste na found footage horor vôbec nesedí.> The Visit nepriniesol takmer žiadnu skutočnú hrôzu, žiadnu pochmúrno bezútešnú atmosféru, žiadne prekvapenie a ani s tou ručnou kamerou to tu nemysleli úplne vážne. Takže je to vo finále len film o dokumentovaní naozaj divnej návštevy. 3* 61% ()

KoplinusPrim

Obrodeny Shyamalan a domace video ? vyborny horor ... Vylet k starym rodicom sa zmenil na desivy zazitok s psychodochodcami ... Zaujimave sceny ako nahanacka pod domom alebo umyvanie truby na pecenie boli velmi neprijemne ,v podstate taka newschoolova pernikova chalupka ... mladi aj stari herci boli slusni ,scenar super, skoda ,ze hudba nebola nejak vynimocna ,ale na palete hororov nadpriemer a jedno z najlepsich found footage ,ktore som videl .. 75% ()

Aresko123 odpad!

Jednoznacne najhorsi film od M. Night Shyamalan. Hrozne natocene bez stipky napatia. To ze niekto trepe kamerou ako blazon, neznamena ze je Zahada Blair Witch. Keby tento film uviedol iny reziser, oznacil by ho kazdy druhy ako ODPAD. ()

HombreT odpad!

To ako ste mysleli, že sa režisér vrátil ku koreňom ? Akože je to Ind, takže začal točiť sračky ? Lebo toto dámy a páni je ďalšia tuctová found footage zývačka ktorú som chcel vypnúť už po pár minútach. Netušil som, že Shyamalan sa zníži na otrepaný grc typu pol hodinu chrápem, buch buch, znova chrápem, buch buch, pre istotu si jebznem redbull, vysvetlovacie buch a titule. Ža stará škola hororu 🤣. ()

ExtremLight

Shyamalanův návrat to tedy rozhodně není, jak jsme si všimli v další tvorbě. Za to je tohle výborně natočený nízkorozpočťák s chytrou tematikou a poselstvím. Mimochodem ztvárnění mi trochu připomnělo Peelův Uteč, natočený o dva roky později. Takže nechápu, jak mohl přijít M. N. Shy. s něčím tak sadistickým (na konci filmu) jen o rok později (Rozpolcený). Ale zpět k filmu: Rozhodně to není nuda, ale ani moc děsivé. Ten začátek je snad děsivější, jak ten konec. Hlavní poselství nepřímo řečené je zabudováno v ději samotném a jen ho potvrdí hláška ,Dědečka' ,,Ty nic nevidíš. Já vidím ten hnusný skřivený odraz světa." [nedohledal jsem přesné znění]. Jednoduše řečeno, Starší generace dnešní svět nechápe a připadá ji pokřivený (v tomto případě se chce pomstít). Další sdělení filmu je, jak může být pro děti náročné psychicky zvládnout rozvod/rozchod rodičů a jaké z toho mohou mít potom potíže. Posledním poučením z filmu je, že bychom nikdy neměli proti někomu chovat zášť a vztek, protože se s ním třeba už nestačíme rozloučit, a toho pak budeme litovat. Ironií konce je, že zatímco Becca si z toho všeho vezme podstatné poučení, její mladší bratr (playboy) si udělá zkratku: Starý = Divný. Krom poučení byl film i dost vtipný a působivý. Čistokrevný horor to nebyl. Hudba dobrá a herecké výkony bez chyby. Bylo to super, 4/5, 9/10 ()

Kelinej

Můj oblíbený režisér mě tentokrát zklamal. M. Night Shyamalan působí jistě v pozici scénáristy i režiséra, což snímku hodně přidává na atmosféře, jenže... Scénář je banální, byť s pěknými kudrlinkami. Ovšem děti i jejich matka se chovají až příliš nelogicky (takže jsem se modlil, aby je už někdo šoupnul do trouby...). Found footage / mockumentary forma mě navíc vždy dokáže znechutit prakticky jakýkoli hraný film. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback