Na návštěvě

• Česko The Visit (více)
Trailer 1

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Trailer 1

pan Hnědý

Nejlepší horor za pěkných pár let. Shyamalan neztratil klíč od atmosferických hororů 90. let. Přináší další naprosto skvělý horor s temnou atmosférou, která drásá do posledních minut. Skrytá pěti-hvězda za skvělý vizuální přiblížení k Derricksonovi, ale osobitost Derricksona a skvělá inovace hororové temnoty, tam má Derrick v poslední dekádě výrazně navrch. Babička naprostý unikát, ta mě bude dnes budit celou noc. Prostě Shyamalan is back. ()

Gilmour93

Mladá Helena Třeštíková a raper Tyler Brown Face na nevšední návštěvě u babičky.. Se slovy o velkém mistrově návratu bych byl opatrný. Do found footage sice navzdory trendům vložil notnou dávku nadhledu i neotřelých nápadů, ale slavobránu bych začal stavět až tehdy, kdyby vše uměl funkčně podat v klasickém formátu a s pointou se neschovával ve vlastním stínu. A mimochodem, děti měli sednout na zpáteční vlak, ihned když se dozvěděli, že prarodiče neznají One Direction. Už tohle přeci není normální.. ()

choze

Babiččin dům 2015. Shyamalan se vrací do hry! Dobře vymyšlený found footage rámec, dobře napsané i zahrané ústřední přemoudřelé dětské postavy, funguje atmosféra, napínání i ta jedna předvídatelná a přesto brutální lekačka a přitom celou dobu netušíte, co z toho ve finále vyleze. Velká spokojenost a pro mě nejlepší horor od PROMETHEA. ()

TedGeorge

Shyamalan servíruje další nezapomenutelnou pointu. Máme tu sympatická děcka, která přijedou na návštěvu prarodičů. Brzy začne být jasné, že něco není v pořádku. Divné chování starých lidí („mohla bys prosím vlézt do trouby a vyčistit jí?“) vystřídají scény s lekačkami, ze kterých vám bude tuhnout krev v žilách. Za všechny jmenuji vnučku, kterou pronásleduje babička pod domem a modří už jistě tuší. ()

mzss1

|65%| Tomuhle počinu jsem se vyhýbal a to s jednoho prostého důvodu. Nemám rád filmy točené ruční kamerou. Prostě to není můj styl, kamera se klepe (což je tedy logické), celé mi to přijde amatérské apod. No, ale tomuhle jsem nakonec šanci dal. Především kvůli režisérovi Shyamalanovi, který natočil dost zajímavých filmů. Co se týče žánru – nebudu tu psát jako ovce, že jsem poznal Shyamalanův styl, že je to jeho rukopis apod. Já bych nepoznal, kdo tohle točil. Přesto jsem relativně spokojený. V rámci možnosti je to natočeno víc než solidně. Už i ta slabší ½ snímku mě bavila. Zaujalo mě herecké duo dětí, kteří to sehráli dokonale. Stejně jako jejich prarodiče. Takže určité scénky mě tu bavili. V 2/2 se to už trochu přiostří + finále ve kterém je pointa. Nepřišla mi nějak šokující, ale povedla se. Rozhodně bych doladil a obohatil scénář, aby to bylo bud pojato drsnějším způsobem (zde bylo jen PG-13) nebo přidat širší pointu s více nápady ve scénáři. Jinak si nemůžu výrazněji stěžovat. Pecka to není, ani ty 4* dát nemůžu, přesto jsem ale spokojený. Nadprůměrná jednohubka, která potěší. ()

• Režisér M. Night Shyamalan prozradil na Twitteru, že si připravil tři verze filmu. Jedna z nich byla čistě komedie, druhá čistě horor a třetí, kterou nakonec použil, byla něco mezitím. (hansel97)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)