Na návštěvě

• Česko The Visit (více)
Trailer 1

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Trailer 1

flanker.27

Líbilo se mi to poměrně dost, hlavně obě děti fantasticky hrály a holka navíc byla velmi symaptická, starší ségra, jakou by si přál každý kluk. Zvrat před koncem sice nebyl nijak překvapivý, ale to vůbec nevadí, důležitá je atmosféra a to, aby divákovi na postavách záleželo. "Zlato, budeš tak hodná, vlezla bys do trouby a vydrhla ji?" ()

Marceloo

Súrodenecký pár tvorený nádejným raperom a začínajúcou filmárkou pošle ich matka na prázdniny k rodičom, s ktorými sa sama už dlhšiu dobu nestýka. Pre deti to vyzerá ako týždeň snov. Obrovský dom, ktorý majú na celý týždeň pre seba, babkine chutné koláče a dedkove stolové hry. Od starých rodičov dostanú len jediné pravidlo. Musia vždy chodiť do postele o 21:30. Keď však deti toto pravidlo porušia, zistia, že ich starí rodičia majú ovela väčšie problémy ako sú inkontinencia alebo demencia. - Pomerne známy režisér, od ktorého som ja osobne nič nevidel, sa pokúsil o svoj návrat k hororu? To znie velmi dobre, ale keď som zistil, že je to Found Footage, neočakával som, že by to mohlo dopadnúť dobre. Nakoniec to ale dopadlo velmi dobre. Tento horor sa na začiatku snaží vybudovať tajomnú atmosféru, ale mňa osobne skôr zaujímal tvrdší rozjazd, keďže som podla názvu očakával niečo o UFO. Potom to už začalo naberať na obrátkach a velmi dobré boli hlavne nočné scény. Síce boli klasické na štýl Paranormal Activity, ale zaujímavý tu je hlavne generačný rozdiel medzi postavami. Našlo sa tu aj niekolko funkčných lakačiek, z čoho mám velkú radosť. Herecké obsadenie bolo strašne nesympatické, ale keď tak rozmýšlam, je to treba brať ako výhodu, keďže do kontextu sa to perfektne hodilo. Hudba tu samozrejme nebola, ale myslím si, že staré pesničky, ktoré hrali v pozadí, mohli byť trochu výraznejšie, keďže mám tieto songy v hororoch rád. Jediným, čo mi na tomto horore vadilo, bolo chlapcovo šušlanie, ale to je celkovo nepodstatné. Trochu nelogické je aj to, na čo by dve deti ťahali so sebou na prázdniny tolko techniky. Úplne na plnú to nevyšlo, ale sú to pre mňa silné 4*. Taktiež tento horor označím ako zatial najlepší Found Footage roku 2015 , ale tento rok tu ešte nie je velká konkurencia. ()

tron

Hm, človeče, dobré to bolo! Miestami WTF (plynová rúra, plienky v kôlničke, plienky na tvári, záverečný futbalový zápas), ale vzhľadom na záverečnú pointu to malo opodstatnenie. Naopak, bez všetkých tých WTF vecí predtým by to nebolo ono. Počas celého filmu som tuho premýšľal, s akým twistom sa na konci Shyamalan vytiahne. Ale neuhádol som ho, takže o to spokojnejší som bol. Veľa scén je nepríjemných, strašidelných a desivých (nočný maratón po chodbách domu, kultová naháňačka pod domom). Celosvetová tržba 98 sa síce na najlepšie Slyove roky a filmy ani zďaleka nechytá, ale pri nekvalite jeho posledných titulov a pri rozpočte len 5 miliónov to bol jednoznačný úspech a trefa do čierneho. ()

Tom_Lachtan

M. Nigt Shyamalan se vrací k horroru, ale bohužel hluboce kálí na to, co mu bylo tak blízké a co mu šlo budovat, také jinak tu není žádné tajemno, hraní s mytologií (jako předvedl nejen v ženě ve vodě, ale i v geniální vesnici) a neposlední řadě tu chybí jakékoliv, alespoň letmé, zamotání děje a gradace je mizerná. Navíc tu neskutečně blbě funguje found foutage formát, který je zde jednak zbytečný, nepomáhá napětí a ve spoustě scén zabíjí jakýkoliv náznak atmosféry. Přitom na první dobrou si dovedu představit, že film na téma "děcka v domě prarodičů s počínající demencí" může bejt skvělej, atmosferickej a temnej a přitom nemusí být ani za mák béčkovej, ale to by se musel alespoň trošku věnovat psychologii postav, protože i z takovej marginálií jako koukání do blba se dá s trochou snahy vykouzlit temná atmosféra, jenže to potřebuje dobrou práci s kamerou a ne found foutage. Slabé, ve všech ohledech, scénáč mizerněj, atmosféra neexistuje a ani kdyby se na konci objevila zombifikovaná žížala Julie, tak by to nebylo kvalitnější. A to je zombifikovaná žížala Julie notně hrůzná. ()

sniper18

M. Night Shyamalan sa po niekoľkých vysokorozpočtových a na môj vkus až príliš komerčných záležitostí, ktoré som pre istotu radšej vynechal konečne zase vrátil k menším filmom a nedopadlo to vôbec zle. Síce som tomu spočiatku ani moc neveril, predsa len je tento hororový subžáner found fountage v poslednej dobe dosť využívaný a tým pádom už ani zďaleka tak atraktívny, ako kedysi a navyše som v tom ani vôbec nevidel žiadny potenciál, od dvojice súrodencov na návšteve u svojich nikdy nepoznaných starých rodičov som čakal prinajlepšom len priemernú žánrovku, ale s výsledkom som teda nadmieru spokojný. A navyše sa potvrdilo, že Shyamalan má v sebe stále talent, keďže dejovo to vlastne nie je ničím výnimočné, aj keď ten jeden zvrat je predsa len nečakaný a film posunie ešte o niečo vyššie, ale aj tak to skutočne zostane len u tej návštevy podivných, no aj tak vlastne relatívne uveriteľných príbuzných, tu sa žiadny prechod do iného subžánru s nejakým tým nadprirodzenom nekoná, ale Shyamalan z toho dokázal vyťažiť maximum a verím tomu, že v rukách drvivej väčšine nielen žánrových tvorcov by sa to celé rozpadlo. Lebo celá tá hororová línia je na prvý pohľad vlastne úplne absurdná, predtým by som vôbec neveril, že niečo takéto aj môže fungovať, aby to nepôsobilo len nechcene smiešne, alebo rovno trápne, no tu to funguje. A tak nielen, že sa na to väčšinu času pozerá viac, než dobre, pričom mi tu až prekvapivo dobre sadlo aj to neustále využívanie techniky, ale aj jednotlivé hororové sekvencie sú napriek absurdnému obsahu napínavé a celkovo výborne zvládnuté, už naháňačka pod domom jasne naznačila, že toto bude zaujímavá záležitosť, ale bez problémov je na tom aj humor, pár krát som sa musel zasmiať. Veľkým plusom sú aj postavy, detské duo je až prekvapivo sympatické a páčil sa mi ich prístup, ktorý je navyše aj na pár momentov uveriteľný, ale ani starí rodičia nesklamú, samozrejme obzvlášť stará matka, ktorá to zvládla perfektne. A tak som si The Visit síce pozrel vlastne len kvôli Shyamalanovi, keďže som bol zvedavý, ako sa podaril jeho návrat k menším filmom, ale výsledok dopadol nad moje očakávania. Nie je to žiadny žánrový klenot, ktorý by som potreboval vidieť viackrát, ale jeho potenciál sa už snáď ani lepšie zvládnuť nedal. Výborná práca a som zvedavý, s čím Shyamalan príde najbližšie. 75% ()

• Ze dne na den a dokonce i během dne se v různých scénách rapidně liší množství sněhu, který pokrývá dům a přilehlé okolí. (Alfréda)
  • Režisér M. Night Shyamalan prozradil na Twitteru, že si připravil tři verze filmu. Jedna z nich byla čistě komedie, druhá čistě horor a třetí, kterou nakonec použil, byla něco mezitím. (hansel97)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (více)