Sedm smrtí skrývá každý den v týdnu. V sedmi kapitolách jsme seznámeni s nejrůznějšími způsoby sebevražd. Epizody jsou propojeny mysteriózním řetězovým dopisem, ve kterém se píše o bezvýchodnosti života a vyzývá k sebevraždě. Tento dopis je zosobněním krále smrti. (wero1000)

folklorman

Tvorbu Jorga Buttgereita mám hodně rád a právě Der Todesking považuji za jeho nejlepší počin. Sice nedosahuje kultovního statusu a všeobecné známosti jako Nekromantici, ale o to víc překvapí jedinečností, hravou kamerou, hudbou, efekty a pěkně depresivní atmosférou. Za nejvydařenější části filmu považuji rozklad těla a časo-točivý záběr místností (+geniální hudební doprovod). ()

Tormentor665

Kdyby mi to v závěru ta holčička nevysvětlila, tak asi pointu nepochopím. Umělecký, poněkud minimalistický snímek, jímž vás doprovází postupně se rozkládající se mrtvola. Osobně mě styl Buttgereita příliš neoslovil, ale je zase dobré vidět nějaký film o sebevraždě, který není z Japonska. ()

djbarrel

Tak tohle bylo dost bizarní. Nicméně první polovina byla dobrá, krátké příběhy v rychlém sledu, no druhá půlka to dost zazdila a střílející kameramanka a nebo týpek bijící hlavou o zeď mě moc nenadchly a dost jsem se nudil. 60 % ()

CorvusBlek

Pro mě kultovní záležitost a umělecký film jichž není moc i když velmi morbidní a depresivní, jak také jinak vzhledem k tématu. Zavřete okenice, zamkněte dveře, odstraňte z okolí všechny ostré předměty, Král Smrti přichází... Jsem rád že po dlouhé době mohu udělit plný počet, tedy 100% ()

efialtes

Mno,po sledování téhle mrazivé šílenosti mi stále jede tahle dětská říkanka:“V pondělí v pondělí táta práci rozdělí,v úterý v úterý dá nám čisté zástěry,ve středu ve středu už svou práci dovedu....v sobotu v sobotu skončíme tu lopotu,neděle neděle vstává se nám vesele“..Jinak ale „Todeskinga“ jako plánovací kalendář moc nedoporučuju. ()

Fajolo

Keď niekto natáča film fascinovaný myšlienkou na smrť, zrejme očakáva, že aj diváci budú rovnako fascinovaní. Lenže tak to nefunguje. Minimálne pokiaľ ide o tento film a o mňa ako diváka. ()

spawnxp

Inu, na mě moc "artový" abych tak řekl. Rejža se nechal moc unést "formou". Jinak opravdu asi "braková avangarda" - thx {ancientone]. 2.5/5 ()

Kaylar

Již vzhledem k názvu filmu nelze očekávat nižádnou třeskutou zábavu. Film plný beznaděje, který diváka donutí na pozadí několika příběhů zamýšlet se nad tím, zda a jakou má lidský život cenu a smysl. Předpokládám, že si asi každý z filmu zapamatuje minimálně ony mrazivé a naturalistické scény postupného rozkladu lidského těla. Také tato podívaná nám zcela nepochybně připomíná pomíjivost všeho lidského a člověkem stvořeného. Specifický film, který není určen pro každého diváka. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu