The Canal

• Austrálie The Canal (více)

Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil. (Nivenx)

peiton

V tom dome straší!! Vravím si strašne duchárske klišé,no v tomto prípade + s docela obstojným spracovaním.Snímok opisujúci krátke obdobie muža,manžela a otca rodiny v 1,ktorému v krátkom okamihu vstúpia do života zlí démoni s cieľom manipulovať ním.A práve tento krátky okamih bude stačiť nato,aby ste sa dali ním oklamať až pokým..nepríde záver a ten tomu bude dávať perfektný zmysel.A práve pre takéto filmové zážitky sa oplatí vytrvať. ()

FromHell

Veľmi pekne natočená vykrádačka všetkých novodobých horrorov.Po technickej stránke nieje ani moc čo vytýkať a typek v hlavnej úlohe tiež obstál v podstate na jednotku.No to čo v zásade tomuto plagiatu chýba,je aspoň kvapka originality.Nemalo to tú potrebnú iskru,aj napriek naozaj kvalitnému spracovaniu a nezachránilo to ani ,,šokujúce,, záverečné rozuzlenie. 45% ()

Cappuccino

Na diváka psychicky pomerne náročné, čo ale nie je žiadna výtka, to je naopak pochvala - a veľká, pretože viac menej väčšinu podobne žánrovo ladených filmov pozerám bez akéhosi značnejšieho vnútorného napätia, skôr len čakám, kedy ma vystrašia a práve tak, ako sa s divákom zahrával Kavanghov snímok, that's how I like it . The Canal sa skoro celý čas dokáže účinne vyhýbať bežným hororovým klišé (výnimka klasiky "viem jak vám to znie, myslíte, že som blázon" - "nie, si len prepracovaný/ustatý/nevyspatý") a až do (bohužiaľ očakávaného) záveru ma veľmi bavil. Hlavným kladom snímku nie je jeho dôraz na detaily, kde by ste nejaké tie chybičky našli, ale dôraz na atmosféru, ktorá je naozaj hutná a v novembrovom sychravom počasí som si ju užíval ako sa len dalo. ()

dr.horrible

Čakal som s komentárom kým zo mňa trochu opadne nadšenie, nech som kritickejší. Záver má svoje chyby. Vysvetlovaním čiastočne sklame, samotným vysvetlením ešte viac, ibaže ako sa hovorí, originalita neexistuje. A takto som sa nebál od druhých Insidious. Pri pár scénach (skype, záverečná premietanie) mnou zimomriavky doslova lomcovali.Takže musíte odpustiť troška predvídateľnosti, Kavanagh Vás vzápätí vždy nejak odmení. V závere dvojnásobne ()

ricci.s

Je jasné, že horor čerpá z viacerých známych kúskov, ale stále tvrdím, že pri tých duchárskych hororoch sa už veľa vymyslieť nedá, pretože všetko tu už bolo. Ide skôr o to, či sa tvorcom podarí navodiť tú správnu atmosféru, či sa im podarí občas vydesiť, alebo aspoň niečím prekvapiť. Prvé dva ciele sa splniť podarilo, ten tretí len čiastočne (pointa mi nesadla, pretože takéto konce jednoducho povedané nemám rád, ale na druhej strane tam režisér pridal "aspoň niečo", aby to nedopadlo úplným klišé). Je to v každom prípade veľmi zručne nakrútené, hudba výborná, niektoré zjavenia rozhodne stoja za to. Takže bolo to fajn. Na Sinister sa to u mňa nechytá, ale je množstvo podarených ducháriniek, ktorých úroveň zodpovedá tomuto snímku (áno, kľudne aj The Pact alebo Oculus... atď, veď takých žánroviek je neúrekom). I keď to je diskutabilné, čo bolo lepšie a čo nie, záleží skôr od vkusu. Či je to bomba, to už netuším, ale nemám problém film pochváliť. Len sa treba zmieriť so slabším scenárom. Ale to už nezmeníme (veď Kavanagh nie je pokiaľ viem nejaký známy hororový "borec", takže jeho čas možno ešte len príde). ()

• Vo filme je možné si všimnúť, že v hoteli i v domácnosti rodiny Williamsových sa vyskytujú rovnaké obliečky značky Ikea, konkrétne ide o Emmie Land obliečky. (Miagy)