Greta - Haus ohne Männer

(neoficiální název)

Horor

USA / Švýcarsko / Západní Německo, 1977, 90 min

Jesús Franco

Mám rád explotation, ale tohle jde trochu mimo tenhle směr ... Je to prostě typický Franco, který dává filmu svůj jedinečný (tím nemyslím vyjímečný) rukopis. Míra násilí a brutality nedosahuje převratných výšin, herecké výkony hereček jsou příšerné, utrpení a smutek jsem nevěřil ani jedné z nich. Film se vyznačuje extrémním výskytem nahoty, z těch nevyholených bobrů už se mi ke konci točila palice. Považuji to spíše za erotický, hodně násilný film. Prostě takový typický "vězeňký hegeš ala Franco".(11.9.2008)

• kaylin

Trochu jsem očekával, že by mohla „Greta - Haus ohne Männer“ vyčnívat, ale ne jen proto, že je zde trochu jiný přístup k příběhu. Jesús Franco rozhodně nenatočil něco, čím by se mohla série pyšnit. Asi je lépe k snímku přistupovat samostatně a jen si užívat přítomnost Dyanne, pokud je ona zrovna váš typ. Jinak je zde nějaký ten základní příběh, ale nikdo se moc nesnažil o to, aby z něj vytřískal trošku víc, ať už z hlediska exploatace anebo kvality.(23.7.2014)

Ilsa se vyhrabala z jedný arabský díry kam ji minule hodili, změnila barvu vlasů, zřejmě se trochu poučila že si má dát bacha na chlapy co si tahá do postele, no a je zpátky konečně zase jako čistá svině. Tentokrát se zašila někde v Jižní Americe, nekompromisně zmákla místního policejního šéfa a jako hlava ústavu pro sexuálně nemocné ženy někde uprostřed džungle si může dělat co chce. Tak si užívá s oblíbenou vězenkyní a ostatní mučí aby to pak prodala jako sadomaso péčko. Míra násilí zdaleka nedosahuje prvního dílu, snad až na výtečný konec, ale jinak míra nahoty první díl možná i převyšuje. Mužský element je trochu v pozadí, nadšení budou příznivci lesbiček. Nechybí specialitky jako hromadné znásilnění dívek nadrženými vězni, anebo vylizování právě vykaděné zadnice. Zábava je to dobrá (určitě vzhledem k předešlému dílu) a docela se divím hodně negativním ohlasům.(8.1.2008)

• DDT

Německý název je opravdu hodně mimo, mužů je ve filmu sice málo, ale rozhodně ne žádní. Ilsu vzal tentokrát do svých rukou známý béčkař Jess Franco a "zasadil" ji do ženského blázince, což je samozřejmě kvalitní místo pro (h)různé experimenty. Franco bohužel skoro odstranil všechny zábavné nesmysly, příznačné pro předchozí tři filmy a navíc dosadil svoji dvorní herečku Linu Romay a Dyanne/Ilsa tak hraje spíš druhé housle. Na své si tak přijdou jen příznivci "sprchovacích" scén a nechutností, kde vyniká hlavně závěrečná scéna, kterou bych opravdu nechtěl vidět na velkém plátně v kině.(1.12.2003)

• SOLOM.

K uspokojení mužské části obecenstva měly posloužit kratičké noční košilky, které toho moc nezakryly a časté záběry ze sprchy. Občas není na škodu podívat se na pěkné ženské, ale ne pokud chcete sledovat hororový film. U Nazi exploitation jsme na podobné věci zvyklí, ale zároveň musí být děj prošpikován i brutálním zacházením s ženami a zde to byl jen slabý čajíček. Některé scény sice dokáží lehce znechutit, ale jinak to byla celkem nuda. Greta (Ilsa) již trochu zestárla a není zas až tak krutá, jako v dobách své největší slávy. Navíc k týrání dívek využívá spíše svých pomocníků a ruku k dílu přiloží jen zřídka kdy. Konec je sice společně s hromadným znásilněním zajímavým zpestřením, ale jinak film jako celek za moc nestojí. 4/10(20.6.2011)