poster

Greta - Haus ohne Männer

 • anglický

  Ilsa, the Wicked Warden

 • anglický

  Wanda, the Wicked Warden

  (neoficiální název)

Horor

USA / Švýcarsko / Západní Německo, 1977, 90 min

Režie:

Jesús Franco
 • Flipnic
  ***

  Mám rád explotation, ale tohle jde trochu mimo tenhle směr ... Je to prostě typický Franco, který dává filmu svůj jedinečný (tím nemyslím vyjímečný) rukopis. Míra násilí a brutality nedosahuje převratných výšin, herecké výkony hereček jsou příšerné, utrpení a smutek jsem nevěřil ani jedné z nich. Film se vyznačuje extrémním výskytem nahoty, z těch nevyholených bobrů už se mi ke konci točila palice. Považuji to spíše za erotický, hodně násilný film. Prostě takový typický "vězeňký hegeš ala Franco".(11.9.2008)

 • kaylin
  **

  Trochu jsem očekával, že by mohla „Greta - Haus ohne Männer“ vyčnívat, ale ne jen proto, že je zde trochu jiný přístup k příběhu. Jesús Franco rozhodně nenatočil něco, čím by se mohla série pyšnit. Asi je lépe k snímku přistupovat samostatně a jen si užívat přítomnost Dyanne, pokud je ona zrovna váš typ. Jinak je zde nějaký ten základní příběh, ale nikdo se moc nesnažil o to, aby z něj vytřískal trošku víc, ať už z hlediska exploatace anebo kvality.(23.7.2014)

 • Slasher
  ****

  Ilsa se vyhrabala z jedný arabský díry kam ji minule hodili, změnila barvu vlasů, zřejmě se trochu poučila že si má dát bacha na chlapy co si tahá do postele, no a je zpátky konečně zase jako čistá svině. Tentokrát se zašila někde v Jižní Americe, nekompromisně zmákla místního policejního šéfa a jako hlava ústavu pro sexuálně nemocné ženy někde uprostřed džungle si může dělat co chce. Tak si užívá s oblíbenou vězenkyní a ostatní mučí aby to pak prodala jako sadomaso péčko. Míra násilí zdaleka nedosahuje prvního dílu, snad až na výtečný konec, ale jinak míra nahoty první díl možná i převyšuje. Mužský element je trochu v pozadí, nadšení budou příznivci lesbiček. Nechybí specialitky jako hromadné znásilnění dívek nadrženými vězni, anebo vylizování právě vykaděné zadnice. Zábava je to dobrá (určitě vzhledem k předešlému dílu) a docela se divím hodně negativním ohlasům.(8.1.2008)

 • DDT
  **

  Německý název je opravdu hodně mimo, mužů je ve filmu sice málo, ale rozhodně ne žádní. Ilsu vzal tentokrát do svých rukou známý béčkař Jess Franco a "zasadil" ji do ženského blázince, což je samozřejmě kvalitní místo pro (h)různé experimenty. Franco bohužel skoro odstranil všechny zábavné nesmysly, příznačné pro předchozí tři filmy a navíc dosadil svoji dvorní herečku Linu Romay a Dyanne/Ilsa tak hraje spíš druhé housle. Na své si tak přijdou jen příznivci "sprchovacích" scén a nechutností, kde vyniká hlavně závěrečná scéna, kterou bych opravdu nechtěl vidět na velkém plátně v kině.(1.12.2003)

 • SOLOM.
  **

  K uspokojení mužské části obecenstva měly posloužit kratičké noční košilky, které toho moc nezakryly a časté záběry ze sprchy. Občas není na škodu podívat se na pěkné ženské, ale ne pokud chcete sledovat hororový film. U Nazi exploitation jsme na podobné věci zvyklí, ale zároveň musí být děj prošpikován i brutálním zacházením s ženami a zde to byl jen slabý čajíček. Některé scény sice dokáží lehce znechutit, ale jinak to byla celkem nuda. Greta (Ilsa) již trochu zestárla a není zas až tak krutá, jako v dobách své největší slávy. Navíc k týrání dívek využívá spíše svých pomocníků a ruku k dílu přiloží jen zřídka kdy. Konec je sice společně s hromadným znásilněním zajímavým zpestřením, ale jinak film jako celek za moc nestojí. 4/10(20.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace