Faces of Death

• USA The Original Faces of Death

Komentovaná série záběrů (z části padělaných, z části reálných), zobrazujících různé podoby smrti - lidské i zvířecí. Uvidíte popravu zastřelením i elektrickým křeslem, sebevraždu skokem z výšky, různé nehody, napadení člověka krokodýlem, zabíjení opice pro přípravu jídla, pavouka konzumujícího jakéhosi opeřence. Přesto, že asi 40% záběrů je zfalšovaných, patří Tváře smrti k nejbrutálnějším dokumentům vůbec. (gjjm)

gjjm

Takže tuto sérii záběrů na různé (na můj vkus docela mírné) morbidity mám za sebou, přeskočil jsem jen scénu s pavoukem, protože ty opravdu nemám rád, ale nemyslím, že by byla nějak přehnaně drsná. Jinak jsem se v podstatě nepřetržitě nudil nebo smál špatným efektům a příšerné kameře - ani jedna z poprav nevypadala reálně nebo nějak přehnaně drasticky - mimochodem, jaktože při popravě stětím nevystříkla z tepen žádná krev? Ze zvířecích smrtí mě zaujalo snad jenom stětí slepice, na druhou stranu su z vesnice, takže jsem viděl mnohem morbidnější jatka ;) A proč sem pletou mumie a vykopávání hrobů? Některé sekvence jsou docela slušně morbidní, což říkám jako gore fanatik (třeba ta s utopenci nebo pitvy), naproti tomu závěr je nevýslovně trapný a podvrh je IMHO rozhodně víc, než tvůrci udávaných 40%. ()

demented

Faces of Death - veľmi pôsobivý "dokument". Veľmi ma však pobavil záver titulkov, konkrétne veta: "Exiguous scenes in this film were re-enacted." (Nepatrná časť scén v tomto filme bola rekonštruovaná). No ja by som povedal, že tou nepatrnou časťou tvorcovia mysleli minimálne takých 90 % filmu. No a ten zvyšok predstavuje dajme tomu skutočné reálne zábery smrti. ()

yeniczek odpad!

Nebudu přidávat hvězdičky za dokoukání, protože to svým způsobem člověka táhne vidět víc a víc. Fascinace smrtí je špatná a v tomto případě i nechutně zvrhlá a hlavně zbytečná. O tom, že je spousta scén amatersky nafakeovaných, ani nemluvě. ()

coscarelli odpad!

Moj krasny sympaticky štrnasty komentarik: Tuto sracku som si pozrel zo zvedavosti, kedze nasa mladez na tom davno ulietala. Chapem,.. teda nechapem. Co je na tom dobre a fascinujuce? asi som fakt hlupy a nevidim do hlbky,ako pritomni uzivatelia,ale ja sa s tym nezmierim. Fascinacia smrtou, hlavne zvieracou, radoby zahovnene umelecke art zabery a snaha sokovat. Fakt kurevsky omyl. Snad uz nikdy viac............. odpad! ()

POciSEM

Jediny co mi z tohodle shokumentu utkvelo v pameti byl ten osklivej doktor co furt koulel oci a vysutej most se spatne navrzenou statikou. Videl sem to az po stopach krve takze me uz nic z tech prasaren neposadilo na prdel. I tak se mi ale pri sledovani cosi prevalovalo v zaludku :) ()

MORION

"Tvare smrte" - uz nazov hovori sam za seba. Ide o "dokument" ktory ponuka rozne pohlady na to ako moze prist to posledne co cloveka na zemi caka - SMRŤ. Ide o kultovy snimok a jeden z dalsich tzv. mondo filmov, ktore sa snazia prezentovat skutocne zabery tragickych udalosti a nasilnych scen (v tomto dokumente zasadne konciacich smrtou). Cely dokument je doprevadzany hovorenym slovom "doktora" ktory sa vyjadruje k zaberom, sposobu smrti, pohnutkam pachatelov trestnych cinov ci samovrahov atd. Film je zaujimavy najma preto, ze nieje samoucelny ako to zvykne byvat pri mnohych inych mondo filmoch. ()

Kennedy_R

Těžko hodnotit. Je to určitě nechutná podívaná, přesto lákající ke shlédnutí (nemusel jsem to elektrické křeslo). Šlo nejspíš o první ucelený dokument, zaobírající se smrtí a vším co s ní souvisí. Na dobu vzniku originální téma, které je místy bráno jako vědecký dokument. Kvalit této jedničky další pokračování nedosáhla (včetně dalších typů těchto dokumentů, kde jde jen o násilí a co nejnechutnější záběry). ()

kishi_SO

pride mi take divne napodobnovat tieto zvratenosti a tvarit sa ze je to realne. V tomto smere su Traces od Death po dokumentarnej stranke na vyssej urovni. Co ich samozrejme neospravdlnuje od zabavy na utrpeni druhych. ()

Freakyy

Tak nechutnost ať každej posoudí sám, ale nápad je to skvělej. Mně to ale tak hrozný nepřišlo, sou mnohem horší věci, toto je přece prostě život, co k němu patří, všecko si to dělají lidi sami. Tady u toho je důvod jasnej, aby si ostatní uvědomili co dělají a snažili se změnit, nebo jen znali pravdu o tom, jak to ve světě se smrtí je a vypadá. Zkrátka dokument o smrti a o tom jak je spousta lidí zkaženejch. Měli by v dnešní době udělat 2. díl aby lidi nezapomínali na to, že sou jen lidi a uvědomili si jak se chovat nejen k sobě, ale i zvířatům... ()