Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

SOLOM.

Slovenská tvorba to má u mě stejně nahnuté jako ta česká (především tedy ta novodobá) a bývám k ní často dost kritický. Přesto si do jisté míry vážím všech tvůrců, kteří jdou se svou kůží na trh a skutečně se jim podaří natočit něco „poživatelného“. A to se týká jak zkušených režisérů, tak i těch amatérských (studentských). Občas se totiž mezi nimi dá narazit na opravdu dobré filmy (snímky), které mi udělali velkou radost, nebo mě dokázali zaujmout svým netradičním zpracováním. Tento kousek našich sousedů sice spadá mezi ty průměrné, nikoliv však nezajímavé a absolutně nelituji, že jsem mu věnoval trochu svého času. Sice se jeho zápletka točí okolo zombíků a jak už jistě víte, tento hororový subžánr mi není zrovna dvakrát blízký, ale jeho ztvárnění (dost zavánějící parodií) nebylo nejhorší. Docela jsem se pobavil dvojicí mladých dívek ve svazáckých uniformách (čert vem, že na celé škole byly jen dvě), když ve stylu japonských studentek s velmi krátkými sukýnkami rozhodně dokázaly potěšit mé mužské libido, přestože nahota zde byla TABU. Rajcovní byly o tom žádná a navíc podaly i celkem sympatické herecké výkony. S jejich kolegy a kolegyněmi už to bylo sice horší (někteří zbytečně moc přehrávali), ale i tak jsem se u toho bizarního snímku slušně pobavil a ani moc nenudil. Děvčata tu totiž nebyly jen tak pro okrasu, ale společně s ostatními se pustily do pěkně krvavého masakru, za který se rozhodně tvůrci stydět nemuseli. Nechybělo béčkové gore ani akční pasáže, během kterých stříkala krev na všechny světové strany, lidské údy jakbysmet, samozřejmě se to neobešlo ani bez patřičných emocí a nejeden zombie (ale i nenakažený student) zemřel opravdu humornými způsoby. Někdy sice tvůrci zacházeli až do zbytečných extrémů, které zaváněli až trapností, ale svůj účel to ve finále splnilo. On ostatně celý tento film byl dost netradiční a to dozajista bylo i jeho záměrem. Přemrštěný konec bych ovšem vynechal – přílet vrtulníků i bombardérů už tak oslňující nebyl a popravdě mi lehce pokazil celkový dojem. 60% ()

kaylin

Je to hodně jeté a má to slabá místa, která jsou spojená s tím, že se jedná o amatérský film, kde si toho tvůrci hodně dělali na koleně, ale z celého filmu máte neskutečně pocit nadšení, pocit toho, že tohle je přesně něco, co by mohlo určit další směr, ať už slovenského nebo českého hororu. Chce to jen chtít a tihle slovenští chaláni a slovenské děvy chtěli a podařilo se. ()

M.a.t.t.

Zo slovenského amaterskeho zázraku sa nevykľul žiaden zazrak. Oceňujem húževnatosť tvorcov, ktorá viedla k dokončeniu ich vysneného diela. Chválim ich vynaliezavosť, ktorá sa prejavila aj v scenári formou viacerých originálnych nápadov a nebudem kritizovať technickú stránku. Lenže chatrne vystavaná zápletka s podivnou logikou postáv a mizerné dialógy SZM tiahnu nadol a nech sa ma nik nesnaží presvedčiť, že mám byť tolerantný aj k týmto aspektom. Za daných podmienok tvorcovia asi dokázali maximum, ale nie som úplne presvedčený že by to s väčším rozpočtom zvládli lepšie. V tom prípade by sa už totiž nemohli skrývať za nálepku amatérov. 50% ()

misterz

Je to síce každým svojim kúskom a v každom smere amatérčina ako hrom, ale snahu treba oceniť. Ide o takú prvú slovenskú lastovičku, ktorých dúfam bude ešte viac. Navyše snímok dokázal miestami pobaviť, pár hlášok a vtipných momentov je vážne luxusných, oceňujem aj výborné interiéry školy a veľa doplnkov, ktoré mi pripomenuli časy dávno minulé a spomienky na základku. Lepšiemu celkovému dojmu pomohol tiež nápad s krátkymi sukienkami a peknými dievčatami, pričom dokázali zaujať aj slušne zvládnuté gore efekty, takže ja tu jednu hviezdu navrch pridám veľmi rád. 70/100 ()

Hamaradža

Na amatérsku tvorbu veľmi pekná práca s rekvizitami, dobovou atmosférou a krvavým makeupom, trochu horšie už na tom film bol s príšerne prehrávajúcimi hercami a nepríjemne digitálnym záverom. No i tak cieľavedomá (je vidno že chalani žánru rozumejú) jednohubka, ktorá vzhľadom k nízkemu rozpočtu je najsilnejšia v momentoch, kedy sa neberie vážne (tj. bohužiaľ prekvapivo dosť málokedy) a chcelo by to prestrihať aspoň o 20 minút. ()

• Děj je zasazen do roku 1985, ale několikrát je tu v přímém záběru počítač Amiga 500 (a to i na plakátu na zdi), který přišel na trh až v roce 1987, a který navíc nikdy nebyl ve vybavení socialistických škol. (Stejšn)
  • Filmovalo sa každý víkend, zväčša 16 hodín denne. Najviac dala zobrať posledná scéna, ktorá sa točila viac ako 24 hodín. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Jedna z dvoch hlavných herečiek sa rozhodla filmovanie ukončiť, ale konečné zábery s ňou boli už natočené. Pomohli si radami z internetu od amerických amatérskych filmárov a nechali ju zabiť, čo však znamenalo prepísať od polovice scenár, čo trvalo dva mesiace. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)