Seed 2

• angličtina Seed 2: The New Breed (více)

Partia štyroch mladých žien podniká dobrodružný výlet naprieč Spojenými štátmi do ďalekého Chicaga. Počas cesty cez opustené a odľahlé miesto v prostredí divokej skalnatej prírody naráža na niekoľko šialencov na čele s brutálnym sériovým vrahom Seedom... (*CARNIFEX*)

Dellamorte

Štyri kurence na osobitom turné pribrzdia svoj karavan v Cravenových horách, ktoré však nemajú žiadne oči. Nebezpečne filcom ofačovaný, sádlom pozliepaný torturák v plážovom ohoze im spôsobuje B-grade!Gore a to všetko na pekelne prehriatom slnku. Svoju, po polhodinke už hákovanú pozornosť som zamerala na prácu tatoomejkra a dobre som urobila. Bola totiž lepšia, ako táto UVE-BOLLená produkcia. ()

Bloody13

Nové plemeno Bolleho "Semena" pokračuje v jatkách, která nastolil slavný Uwe už v předešlé jedničce. Tu jsem sice neviděl, tuším však, že o moc nepřicházim. Pravděpodobně to bude také rádoby explicitní řež, co se snaží šokovat, v době francouzských extrémů a Ajovských remaků toho však docílí leda u čtrnáctiletých pubescentů. Roztěkaná kamera, strašné přehrávání Caroline Williams a čtvero hrdinek bez špetky zdravé vůle o přežití jsou jen strohým výčtem zdejších negativ. Přitom úvodní scéna s bouchačkou ve vagíně slibovala zábavnější masakr. (30%) ()

ricci.s

Hneď po úvodnej scénke musí byť každému jasné, či v projekcii pokračovať - náš (ne)obľúbený, príp. nedocenený zabijak z jednotky strčí holčine do pičky pištoľ, kúsok ju ňou ošuká a napokon stlačí spúšť a hlaveň oblíže... mňam :-) Spolu so svojou novou psychopaticko-katolíckou tlupou sa ukrýva na púšti, kde si to namieri štvorica mladých dievčat, a tie sa podľa očakávania stanú korisťou. Je tu menšie prepojenie s prvou časťou, ale nezohráva nijakú významnú úlohu. Vadilo mi však zmätené preskakovanie prítomnosti a budúcnosti, ktorého zmysel mi unikol. Ale nevadí, je zbytočné riešiť čokoľvek ohľadom nejakého scenára, charakterov či technických aspektov (žiadne totiž neboli). Ja som to pozeral len a len kvôli môjmu milovanému gore. Viac som nepotreboval. A čo som chcel, to som aj dostal, aj keď som čakal, že sa Walz rozparádi ešte viac (na druhej strane, scénky ako pribíjanie klincami či uškrtenie črevami ma rozpálili viac ako celé prekrásne, horúce prostredie púšte). Ak bude trojka a bude ešte brutálnejšia, krvavejšia a úchylnejšia, tak sem s ňou. ()

Marceloo

Jeden z mála hororov, ktoré by som zaradil až do skupiny C. Film je pokračovaním, ale myslím si, že 1 je rovnaký nezmysel ako toto. Nezmyselné flashbacky ktoré nepochopí asi nikto sa tu vyskytujú počas celého filmu. Jediné, čo stojí za to, je pekná púšť ala The Hills Have Eyes a zatlkanie klincov do tela. ()

George Stobbart

Dievčatá sa vracajú z Las Vegas po rozlúčke so slobodou, no v nevadskej púšti narazia na sériového vraha Maxa Seeda, ktorý sa tu ukrýva aj so svojou podivnou famíliou. Pokračovanie temného hororu "Seed" Uweho Bolla, po ktorom prebral režisérsku stoličku šikovný, mladý nemec Marcel Walz sa nesie v trochu inom duchu a opúšťa špinavú ťaživosť prvého dielu. To je nahradené špinavosťou svižnou, odľahčenejšou a spracované prístupom zľahka pripomínajúcim napr. staré dobré "The Hills Have Eyes" či nedocenený, minuloročný "Exit to Hell". A dopadlo to podľa predpokladu v pohode; nič výnimočné, iba poctivá krvavá vybíjaná, ktorej vládne postava samotného Maxa Seeda, ktorému by som kľudne doprial aj ďalšie pokračovania; nech sa ešte vybaví. ()