foto

Ralf Moeller

  • nar. 12.1.1959 (61 let)
    Recklinghausen, Severní Porýní-Vestfálsko, Západní Německo

Biografie

Ralf se narodil v německém městečku Recklinghausen (nedaleko Dortmundu). Již v útlém věku se u něj projevil talent ke sportu a dlouhá léta se na vysoké úrovni věnoval například plavání.

V 17ti letech ho zcela pohltila kulturistika a box. O dva roky později již vyhrává první tituly na domácích soutěžích pod hlavičkou mezinárodní kulturistické federace (IFBB). K největším sportovním úspěchům řadí titul mistra světa z roku 1986 a účast na kulturistickém vrcholu Mr. Olympia v roce 1988.

Se svou výškou 196 centimetrů byl spíše vyjímkou mezi profi kulturisty, ale o to více mu to pomohlo ke startu v branži filmové. Nelze však opomenout, že pomocnou ruku mu za oceánem podal Arnold Schwarzenegger, kterého Ralf obdivoval a během své kariéry (byť možná neúmyslně) leckdy napodoboval. V té době začal i používat poupravené jméno Ralph Moeller - místo Ralf Möller. V současné době lze narazit na několik verzí, nejpoužívanější je asi Ralf Moeller.

První dva filmové počiny jsou schodou okolností spjaty s belgickým akčním hrdinou JCVD (Jean - Claude Van Damme). CYBORG a o pár let později UNIVERZÁLNÍ VOJÁK jednoznačně předurčily jaké role mají režiséři pro urostlého blonďáka připravené. O hlavní roli nemůže být řeč a dialogy také nebudou zabírat ve scénáři mnoho řádků. Ale i když jde o postavy vedlejší, jsou nepřehlédnutelné.

Výčet filmů, ve kterých se Ralf objevil by byl dlouhý a některé lze označit i za úspěšné. Na druhé straně je také mnoho takových, na které nebude pyšný nikdo ze zúčastněných. Již byla zmíněna paralela s rakouským svalovcem Arnoldem. Napodobit ho chtěl Ralf rolí Conana v televizním seriálu, ale počin to byl velmi rozporuplný a zařadil se po bok Xeny a Herkula - proklet a odsouzen k zapomění.

Několik rolí mu nabídl ve svých filmech i režisér "zběsilostí" Uwe Boll. Tady Ralfovi umělecké "schopnosti" rozhodně nekončí. Pro mě je nazapomenutelný výkon v klipu německého tria Scooter - Maria (I Like It Loud). Se skupinou E Nomine spolupracoval na několika deskách.

Ralf žije v Los Angeles, se svou ženou Annette vychovává dcery Lauru a Jacqueline. Mezi jeho záliby patří potápění, motocykly, tenis, jízda na koni a mnoho dalších aktivit.

Kamil "rawboy" Potok

Host

TV pořady

2015 Wer weiß denn sowas? (TV pořad)
2013 Inka! (TV pořad)
2009 5 gegen Jauch - Prominenten-Special (TV pořad)
2008 100.000 Euro Show, Die (TV pořad)
2006 Das perfekte Profi Dinner - Spitzenköche unter sich (TV pořad)
1999 TV total (TV pořad)
maybrit illner (TV pořad)
1992 Jux & Dallerei (TV pořad)
Riverboat (TV pořad)
1991 DAS! (TV pořad)
1981 Wetten, dass..? (TV pořad)