Tři stromy (TV film)

Předloha:

Pavol Dobšinský (kniha)

Anna Jurásková
  • Tommassi3

"Copak se to tady děje ??" - "Ale nic, nic !! My tu jen tak žertujeme.." Naprosto zoufalá adaptace Dobšinského báchorky.. Forma rozhodně vůbec ne špatná, slušně natočený kraťas, ovšem minimálně poselství pohádky tradičně nepochopeno, když Mázelová - Kdo ?? - s Juráskovou kostru příběhu zbavily zásadních motivů.. Takové spíš Tři polámané větve..(19.1.2019)

Jednoduchá televizní pohádka na které se už podepsal čas. Podobných pohádek o třech bratrech, mezi nimiž se ten nejmladší ve světě prosadí byla natočena řada a to mnohem lepších. Dnešní děti sotva osloví a ani pamětníky už nezaujme. Méně známí herci, studiová kulisová výprava a hlavně nedostatek humoru, který mám ve starých pohádkách ráda.(3.6.2018)

• otík

Černobílá totální kulisovka krátkometrážních rozměrů. Matka tří synů doma tiše trpí šikanu na nejmladšího bratra Janka od dvou starších synů. Pak ty starší napadne, že když jsou tak chytří, mohl by jít do světa. No a tak se vydají vstříc Chytrovic a s nimi i Janek, ovšem vstříc Jankovu. Pak už sledujeme pouze Janka, jak pokácí tři stromy, přemůže tajemné zlé bytosti, čímž vysvobodí princeznu a vezme si ji za ženu. Jako král pak přijede domů a tam se setká se svými bratry, kteří ve světě nijak nepořídili. Nic moc pohádka, vlastně kromě Hloupého Honzy tu nic extra pohádkového není. Tohle je skutečný archiv, který v archivu ČT může zase několik let zůstat.(21.1.2019)

• Pitryx

Zbytečně dlouhý balet. Jinak ne moc vkusná, nenáročná podívaná, kde to flákal každý, jak jen to šlo. Proti Slovenské verzi je to ohavnost.(25.7.2018)