Blow Job

• USA Andy Warhol's Blowjob
Krátkometrážní / Experimentální
USA, 1964, 35 min (Special Edition: 27 min)

Nerežírovaný filmový experiment. Sexuální styk dvou mužů. V obraze vidíme pouze hlavu uspokojovaného muže. Kamera se nehýbe, film je černobílý, trvá přes půl hodiny a je němý. Co schází ke vzniku pravé warholovské klasiky? Asi nic. Snímek byl poprvé promítnut ve Washington Square Art Gallery v létě roku 1964. (Febiofest)

shantim

Tento film nelze hodnotit jako běžný film. Jde o umělecké vyjádření oproštěné od jakékoliv zábavy. Lze ho tedy hodnotit v širším rámci umění a ne zde. To je můj názor. ()

IvyH

Tak tohle bylo hodně vtipné... natočeno tak, že vám neujde ani ta nejméně výrazná nuance tváře snímaného herce... ale možná jsem tak unešena jen proto, že jsem viděla zkrácenou verzi. ()

kisha

proč si takovym způsobem nepohrát s divákovou fantazií a proč mu třičtvrtě hodiny nevsugerovávat, co se děje v blízkosti zobrazené spokojené hlavy:) ()

Billie777 odpad!

Dnes se umělcem nazývá kdokoliv, v šedesátých letech to šlo očividně také. Že to bylo na tehdejší dobu provokativní z toho ještě nedělá umění. Půlhodinová hloupost hrající si na velké originální dílo. Možná nejsem dost intelektuální, možná jsem nepochopila autorovu údajnou genialitu ale s klidným svědomím můžu dát odpad. ()

JamesSi

"Co schází ke vzniku pravé warholovské klasiky? Asi nic." Jajky. Kdyby to bylo pod 10 min, kdyby tam byl zvuk, možná přidám hvězdy. Takhle je to jen kvalitní provokace pro snoby, kteří navštěvovali v 60.letech předražené galerie. A kdybych to hodnotil jako provokaci 5*. Tohle ale bohužel není databáze kvalitních provokací, ne? Jako celek je to ale dost low effort. John Waters se alespoň snažil. ()

B4TM4N

Když pominu kdo komu, bylo to velmi zajímavé. Když to nepominu, je mi nevolno. Z hlediska uměleckého však vítězí varianta č.1 nad nemoderní xenofobíí. ()

Zyne odpad!

opravdu hruza. a vy vsichni radoby znalci umeni a obdivovatele warhola - vy byste dali pet hvezdicek i tomu kdyby warhol (nebo ostatne i nekdo jiny kdo se vydava za ultra experimentatora) natocil "vyrobu hovna" nebo 2hodinove zirani do zdi, ze? o tomhle ale umeni neni, to ma bavit a pokud nebavi, je to sracka, a pokud je to sracka, nazve se to experimentem a par kvazi filozofu a odborniku na umeni uz se toho ujme...ach jo, tohle je ostuda kinematografie a jeden z duvodu, proc by se nic nestalo, kdyby nebyla vynalezena kamera... ()

Vlkys

"Ta (kamera) po celý film zachycuje tvář Toma Bakera při orálním sexu, pravděpodobně s Willardem Maasem." Jedna hvězdička za nápad, dvě za odvahu, jedna dolů za bukvice... ()

Rondell

Jasně, člověk řekne, že dneska sex neni ve filmu nic šokujícího, máme porno, ale mně přijde zajímavý a zároveň (ze subjektivního hlediska) lehce znechucující vypíchnout obličejovou část a její "práci", když to tak řeknu. ()

Meteorista

Jelikož jsem film viděl ve zrychlené verzi (z původních 35 minut na 6 minut), dávám jednu hvězdu, protože jsem rád, že mi to uteklo tak rychle. Samozřejmě, nápad je to odvážný, ale stejně tak vám kdokoli jiný může natočit třeba dvě mouchy létající kolem nedojedené nedělní večeře. Nebo oběda to už je celkem jedno. Každopádně tohle není žádné umění. Nebo jestli toto mermomocí chcete uměním nazývat, tak bych se přiklonil k názvu umění-neumění. Ale jak jsem řekl, nápad odvážný, nic více, nic méně. ()

arthur.22

Asi jsem úchyl, takže spokojenost. Nevidím v tom prvoplánovou provokaci ani zbytečně dlouhý film, vidím obraz. A ten se mi zatraceně hodně líbí. ()

Wewerush

Warhol nejen svými filmy, ale celým svým dílem posunul hranice audiovizálních médií. Díky němu se dnes objevují různé performance, instalace a filmové experimenty, které byly do té doby nemyslitelné. ()

Johny M.

Bejt to trochu širší záběr a sledovat 'tam dole' kmitající hlavičku nějaký pěkný baby, tak bych z toho aspoň něco měl, ale už ta představa, že je dole taky chlap... :( ()

yVANs

Na ulici potká dva homosexuální prostituty, zaplatí jim a ještě ten večer se točí film, který se za nějakej čas dostane až do galerií. Vyděl jsem na Moving Pictures v Rudolfínu a právě u tohohle snímku mě došlo jakej je ten Warhol genius (i co se týče filmů). ()

Le artist nova

Tenhle "film" se nedá považovat za klasický snímek, a ani to Warhol s tímto úmyslem netočil, jde záměrně o provokaci a záleží jen na lidech jak to pojmou, zda jako druh umění či blbý vtip ()