Válka

• Rusko Vojna (více)

Mladý ruský vojak Ivan sa dostal do čečenského zajatia a v neľudských podmienkach prežíva iba vďaka tomu, že vie po anglicky a môže čečenskému veliteľovi prekladať správy z internetu. Okrem neho povstalci väznia a týrajú britský pár - Johna a Margaret - a ťažko raneného ruského kapitána Medvedeva. Čečenci Johna prepustia, aby v zahraničí získal 2 milióny libier ako výkupné za život Margaret. Ivana už ako tlmočníka tiež nepotrebujú a tak ho pustia na slobodu. Zatiaľ čo si Ivan zvyká na bežný život v rodnom Petrohrade, John sa márne snaží získať peniaze na výkupné. Naráža na neochotu politikov aj medzinárodných organizácií. Napokon prijme ponuku televíznej stanice, aby za 200 000 libier nakrútil záchranu Margaret. Obráti sa preto na Ivana a spolu sa vydajú na samovražednú misiu do čečenských hôr. Režisér Alexej Balabanov vo svojom kontroverznom filme radikálne odsudzuje neľudské správanie čečenských povstalcov, ľahostajnosť zahraničných veľmocí a všetkých tých, ktorí by najradšej na čečenský konflikt zabudli. (oficiální text distributora)

brodži

Nechci být šťoura nebo nevděčný ale má to dost much. Film je vlastně o několika lidech zajatých v Aslanově skrýši v Čečensku. Hlavní hrdina vypadá jak teenager který zrovna přišel z diskotéky. Nakonec ho John požádá o pomoc a on se stává vraždícím strojem. Sakra. Taková změna. Víceméně absolutně nechápu, co to vypouštěli (ne oni nestříleli ) z těch stíhaček a vrtulníků. Sotva to letělo ale hlavněže to kouřilo. Bylo to laciné až moc. Konec byl tak slabý, že mi to znechutilo celý film. ()

Evbad

Skvělá práce nesená silným příběhem. Tomuhle zobrazení války věřím víc než kdyby tam tekly potoky krve, přitom krutost mezních situací je tu ukázána opravdu bez obalu. S "rambovkou" tohle nemá nic společného, Válka je úplně jiný žánr. ()

Ondrew

Ak v niecom Ruskom vedie, potom su to vojnove filmy. Aj v tomto pripade mame moznost zhliadnut epicky pribeh rusko-cecenskeho konfliktu, ktory je vsak spracovany svojskym sposobom. Vela robi pritomnost rukojemnikov, co v podstate kompletne meni situaciu. Toto je presne ten typ ruskeho filmu, kde mi vobec neprekazala minutaz a uzival som si kazdu chvilu. Pekne, velmi pekne, kiez by sa podobnych snimiek naslo i viac. 80%. ()

Dir

Tento film ma velmi milo prekvapil. Skoro az dych mi vyrazil svojim realistickym spracovanim bojov (okrem scenky na pltke/vore). Ked prelieta udolim stihacka, alebo vrtulnik, nonstop striela okolo seba svetlice, pretoze clovek nikdy nevie, za ktorym kamenom sa moze skryvat nepriatel s teplom navadzanou raketou..... ale je tam to ho viac, co by som chcel vyzdvyhnut, ale spoiloval by som. Film som pozeral viacmenej nasilu a netusil som co od neho cakat. dockal som sa realistickeho filmu, akcneho asi ako rambo1 (Tam tiez nie je moc akcie, az ku koncu sa to zvrhne). Pekne je tu aj znazornene, kto ako konflikt vnima. Rusy to po prvej prestrelke beru ako vojnu (zabi, alebo budes zabity). Naopak Anglican tomu najprv neveri, ale velim rychlo ho v zajati zlomia.... ()

zanvalzans

Mladý ruský Rambík,ktorý bol vzajatí a má skúsenosti podpriemerného zelenáča sa rozhodne vymrdať s Čečencami a poslať ich do väčných lovíšť.Samozrejme má pri sebe pastiera kôz a ufňukaného Brita,ktorý rozhodne držal zbraň po prvýkrát a nepotreboval ani základný výcvik.No a na rezanie prsta použiť kladivko?Hmmm...asi im došli sekáčiky na mäso.Lepšie to už bolo s kúpeľou v potoku,kde by som dvakrát netvrdil že sa to Margaret nepáčilo i keď mala slučku kolo krku.Určite v tom prúde slasťou kypela.Je to taka nerozumná seansa proti Čečencom.Daj im Bože rozumu... ()

Rostislaph

Překvapila mě hned zápletka - "rusko-čečenská" válka zpracovná bez větší propagandy. Film má svižné tempo a společně s hudbou zaručují výbornou ODPOČINKOVOU podívanou. ()

madpepek

Z ruský filmový tvorby je Válka a 9.Rota to nejlepší co jsem za poslední léta viděl. Dobrý ruský akční válečný filmy. ()

RonnieR

Po druhom vzhliadnutí uberám jednu hviezdičku! Ale inak výborný ruský vojnový filmík! Začiatočné podrezávanie Brŕ! Mimochodom hlavný hrdina musel byť prehulený jak hovado.75%. ()

Drkolnov

ať se jde Holejvud zahrabat, netuší co je to skutečná válka a tak cpou do lidí výbuchy plné ohně atd. což prakticky neodpovídá ani zdaleka realitě, narozdíl o tohoto filmu. Místy na mě působil až dokumentaristicky, ale velmi přesvědčivě. Žádní super hrdinové, ale lidi donucení realitou světa k činům, o kterých by nikdy jinak neuvažovali. Jen a pouze vřele doporučuji. Nečekejte typickou nesmyslnost amerického typu, ale syrovost, která donutí k zamyšlení. ()

mdf

Neuvěřitelně uvěřitelná rambovka,tentokrát výlet na Kavkaz mezi strejdy čečence,odhodlaného ruského vojáčka a zrzouna z Anglie.První půlka samé nudné vyprávění,pak na konci se to malinko rozjede i akce tam je,ale mě to nějak nechytlo.Vím,že dnes už rusové umí natočit daleko lepší biják. ()

Zaks

Zvláštny film, na začiatku sa ukazoval v pekných bojových farbách so všetkým, čo by sme od kvalitného vojnového príbehu očakávali. Po chviľke sa však z toho stane nudná klasická civilná dráma na pozadí vojny v Čečensku a nakoniec opäť riadny krvák. No prišlo mi to ako riadne nevyrovnané a často až hlúpe. Akčné scény boli tiež dosť odfláknuté, od rusov som čakal viac. ()

horskejvlk

Skvělý film jen Škoda toho protizápadního naladění, vymrdanej Angličan vše zvoře a na našeho vojáčka jen zvysoka kašle jako západ na Ruskou Federaci naštěstí na trůn dosedl Car Vladimír Putin takže je zaděláno na pěkný průser jak se ukázala za 20 později. ()