Osamělý švédský farmář se spřátelí se svým pomocníkem. Když si pak ale najme krásnou hospodyni, je z toho rázem milostný trojúhelník. (Netflix)

milanko8

"Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas." Až na ten pomalejší rozjezd, kdy 3/4 filmu jste jen v očekávání, jestli něco teda nakonec přijde nebo ne (a že PŘIJDE! :)), výborný filmek. Pro mě rozhodně jeden z těch lepších severských. ()

Veber

Na to se tak hezky koukalo! Tohle si dám klidně někdy znovu. Hezký příběh a skvělá kamera (ta práce se světlem!). ()

frenkie

Film jsem viděl před nějakými osmi lety na ČT2 a dodnes jsem si z něho pamatoval většinu scén, což je neklamným znamením, že film je opravdu dobrý, neboť jiné tituly mi vyšumí z hlavy po pár dnech. Dnes jsem si ho pustil opět, v dobré kvalitě a širokoúhlém provedení a byl to opět zážitek. Myslím, že si nominaci na Oscara plně zaslouží. Hlavní herecké trio hrálo opravdu velmi dobře, krásné scénerie švédského venkova, pěkná hudba. Užil jsem si i druhé podívání. Jinak vše trefně vyjádřila uživatelka Marci. Pro mě jasných 5*. ()

acervena

Pomalu plynoucí příběh. Postavy jednoznačné. Nic nového pod sluncem. Přesto - nádhera. Doporučuji na zklidnění mysli. ()

Peabody

jen bych vypíchl, , že film natočil britský režisér, který dokázal vycítit a pochopit švédskou podstatu, krajinu i lidi a vztahy. Asi i proto, že se oženil s hlavní představitelkou- No a hudba Paddy Moloneyho je taky nádhera (kdo ho nezná jeho škoda). Zajímavé ukázání jaký problém byla (a někde dodnes je) negramotnost ()

SaS

Ani nevím, jak se to stalo, ale tahle "love story" mě dostala. Vlastně vím, seveřani prostě umí vzít laciné téma a zpracovat ho úplně jiným a zemitým způsobem. Předně jsme v krásném venkovském prostředí švédské přírody a v jejím tempu se odehrává celý příběh.  Co na tom, že by nikdy do takového zapadákova nepřišla tak atraktivní žena, stejně tak si nehrála na hospodyni v chátrajícím venkovském statku a neobskakovala jednoho velkého a prostého starého mládence. V závěru se dozvíme, že je vdaná, k logickému rozuzlení však nedojde, což v celém tom příběhu nesedí. Chybí jakýsi logický a rozumný důvod k útěku na venkov a odříznutí se od společnosti a města. Konec vlastně farmáři přejete, zároveň nevěříte, že by se dělo i v reálu, ale je to love story po švédsku a nutno říci, že hlavní hrdinka už nemůže být půvabnější a svůdnější, pro ní plný počet ;). ()

toos

Co si budeme povídat, dobrosrdečnej a osamělej balík Olof by se zamiloval i do té druhé, co neposlala fotku. Ale s trochu tajemnou kráskou Ellen to má pro všechny větší šmrnc. O Olofovi víme všechno, o Ellenině minulosti a motivaci odejít z města do zapadákova pramálo a nakonec se i tak dozvíme jen to nejnutnější. Pak tu máme citově nezralýho tzv. přítele Erika, kterej Ellen, která přirozeně převezme řízení statku, z pochopitelných důvodů nesnáší, ale taky by ji rád dostal do postele. Jenže chytrá třicátnice Ellen ho má od první chvíle přečtenýho a světe div se se i ona najde na statku svoje štěstí. A tak Erik zneužije tajený negramotnosti Olofa a minulosti kdesi ve městě vdaný Ellen, pokazí jim, co se dá a uteče. Ústřední dvojici jsem jejich happyend přál... ()

Berserkr

Jednoduše krásný a prostý příběh, rozhodně stojí za shlédnutí, pokud si chcete odpočinout. Kamera dobrá, prostředí dokonalé, příběh jednoduše uvěřitelný, a herci jsou přirození. Mě osobně to okouzlilo. ()

Vardara

Citlivý příběh pojednávající o tom, že každý člověk má právo na lásku. Postav tam vystupuje poskrovnu a v hlavní roli se kromě jiného objeví i nádherná severská příroda. Především pak musím vyzdvihnout úžasnou hudbu, světe div se, od irské kapely The Chieftains. ()

to08.net

Úžasná dobovka, která vás zaručeně zpomalí a naplní pohodou. Perfektně vyzobnuté charaktery ústřední trojice, kde dochází k pochopení i nedorozumění. Práce se střídá s radostí. Demonstruje se chtivost a vzápětí touha po tom opravdovém, co naplňuje náš život štěstím a proto vítězí. ()