U moře

• USA By the Sea (více)

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit. (CinemArt)

potok.009

Proč mi připadalo, jakoby si Angelina jen chtěla zpříjemnit líbánky s Bradem natáčením filmu. Romantické prostředí a to je vlastně vše. "U moře - U ničeho". ()

PORTER44

Nudné psycho,B.Pitt se uchlastává a Angelina se nudí a šmíruje sousedy,polovina dialogů ve Francouštině a nedabovaný,scény v z první poloviny se střídají z hospody a hotelového pokoje a pořád dokola celkově nuda. ()

JimmyHoffa

Víc by mě bavilo sledovat dvě hodiny dírou ve zdi, jak si Mélanie Laurent holí nohy, než se dívat, jak se Angelina snaží ztvárnit depresi a psychické trápení. Au! ()

Ganka

Angelina se asi snažila realizovat a zprostředkovat nám náhled do svého soukromí. Myšlenku to má, ale je to unylé, depresivní a nudné. ()

Lady_Gaga

Doporučuji si místo filmu pustit raději plyn - tedy pardon - raději záznam moře. Ujišťuji vás, že pohled na burácející vlny bude jistě daleko úchvatnější než prázdné a nudné "dílo" rodinky Pittovic. ()

Pajina68

Těšila jsem se na herecký koncert hlavních hrdinů, ale přišla jedna velká nuda. Děj se tak nehorázně vlekl, nudnější film jsem už dlouho nesledovala. Byla jsem zvědavá, co manžele tak odcizilo, i když jsem to vytušila tak v půli filmu. Stále jsem ovšem čekala na "něco" na závěr, ale to se prostě nedostavilo. Celé dvě hodiny čekání byly nakonec shrnuty v necelých pár slovech chvíli před koncem filmu, takže za mě fakt velké zklamání. ()

peproch

Americký pár v 60-tých letech hledá útočiště na jihu Francie, jednak aby Roland mohl psát, jednak aby byli spolu, neboť Vanessa trpí smutky, depresemi, nejí, hodně práškuje se, mají 14 let manželství za sebou, bezdětného. Její neplodnost a jeho nemírné pití jsou momo jiné příčinami jejich bídy. Novomanželský pár ve vedlejším apartmá je jim tu sexuální inspirací, tu příčinou rozčilení, tu společníky. Vanessino zoufalství vyvrcholí aktem zla, když se pokusí svést souseda, snad hlavně aby jim ublížila a poničila jejich štěstí. Smír, přiznání si své trapnosti a dopsaná novela jsou výsledkem tohoto intimního dramatu. Krásná manželská reflexe, vynikající minipříběh, jemná kamera, trpělivé sledování maličkatých proměn chování, hledání společného… považuji to za výborný autorský soukromý film lidí citlivých, vnímavých a realistických. ()

avogrebnork odpad!

Teda vážení, takhle nudný a táhlý film jsem neviděla snad 15 let. Pořád jsem čekala na nějakou gradaci,  ale bohužel ty dvě minuty zvýšeného hlasu to opravdu nezachránili. Brad se snažil jak mohl ale nebylo co hrát. A Angelina vypadala opravdu ošklivě, velmi vyhuble a nezdravě.  Naprostá ztráta času. ()