V sedmém nebi (TV pořad)

V siedmom nebi

Rodinný

Slovensko, 2014, 100 min

Vilko je bezkonkurenčně nejlepší pro tento pořad a jsem moc ráda že i po zrušení Modrého z neba ( ředitel markizy se totiž asi pěkně pos* lalala ... a asi zjevně neviděl jakou sledovanost to mělo ) se Vilko nevzdal a spojil se z televizi JOJ a dále můžou lidem kteří si to opravdu zaslouží, kteří jsou na tom zdravotně nebo finančně zle plnit jejich sny. Vilko je opravdu skvělý člověk a pro tohle přímo zrozený, kolikrát musím před ním sklánět klobouk dolů, protože co on kolikrát vydrží ... já vidět malé dítě kterému už zbývá pár měsíců života tak brečím jak želva a museli by hledat jinou moderátorku:-). Rozumím, že je 100 lidí a 100 chutí a někomu se tento pořád nelíbí a z malé části rozumím možná i proč, protože i mě se nelíbí jak někteří lidé tam lezou aby se snad zviditelnili a píšou tam a chcou "splnit" totální kravinu tipu: Přítel si myslí, že jsem ho podvedla a já mu chci dokázat přes detektor lži že se mýlí. No to jako jsem se fakt divila proč to odvysílali a doufám že tohle V siedmom nebi neuvidím! A další podobné..... ALE obraťme se k tomu nejlepšímu. Miluju děti a jsem moc ráda, že aspoň prostřednictvím tohoto pořadu je dělají štatné...děti, které jsou nemocné, hendikepované, finančně zle nebo bez rodičů a splnit jim nějaký ten sen.:-) Nebo lidi, kteří jsou nemocní nebo opravdu ve finanční tísni co prostě POTŘEBUJÍ pomoct....atd. A to je ta část proč nechápu tu druhou polovinu lidí co se jim na tom nelíbí... Já hodnotím 5☆... Škoda že neseru (:-D) peníze, jinak bych taky přispěla a pomohla.:-)(6.9.2014)

• MM_Ramone

Pokryteckému supovi Vilovi Rozborilovi sa podarilo do tejto jeho ďalšej pseudo-charitativnej televíznej show dotiahnúť aj roky utiahnutú invalidnú chuderu, niekdajšú slávnu slovenskú popovú speváčku Mariku Gombitovú. To nechutné sentimentálne manipulatívne divadlo, čo tam s ňou zohral je smutným príkladom jeho hyenizmu, faloše a pretvárky. Špinavé nenažraté prasa, ktoré sa hrá na svätého filantropa. Hnusný slizký človek, čo nemá žiadne zábrany, keď ide o jeho zisk. Profesionálny citový vydierač. Vypočítavý ľudomil Viliam Rozboril. Odpad!(30.9.2015)

• Jard

Ten istý prípad ako relácia Modré z neba. Nemám pocit, že tím rodinám je príjemne, keď sa odrazu do ich domu nahrnie celý štáb a troma kamerami. Áno, je to pomoc rodinám s nelichotivým osudom, ale takáto charita môže vyzerať aj inak. Skôr mám pocit, že sponzori relácie si chcú urobiť reklamu vo svoj prospech. 30%(25.1.2017)

• Kubiny

Citové vydírání a ponížení přede všemi. Pokud jim tolik jde o pomoc méně šťastným, tak ať zveřejní, kolik jim ten pořad vydělá a vše věnují charitě. Vilo by si jako svatý anděl strážný nechal ,,jen'' lehce nadprůměrný plat a hned by to vypadalo jinak. Ono to vypadá hezky, když rodince s např. handicapovaným dítětem upraví byt, aby byla péče o dítě jednodušší, ale kolikanásobek ceny těchto darů si nahrabe televize a samotný moderátor? Myslím, že by se fanoušci této pseudocharity divili. Myslím, že ostatní komentující už toho vystihli dost, např. investigativní otázky, zda se dětem, kterým umřela maminka, stýská po mamince. A ještě před nimi Vilík 10x zopakuje, že umřela, aby se vylepšili záběry pořádným pláčem. Raději s komentářem končím, už bych se nezastavil, na tenhle nemorální hnus se dá objektivně a odůvodněně plivat půl dne.(8.1.2017)

Chápem, že mnohých štve, ale pre mňa je Vilo Rozboril jedným z moderátorov môjho detstva a puberty. Sledoval som ho v Cestovinách, Smiechotách, VILOmeninách a dokonca aj v Mojsejovcoch (sorry no). Takže pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako mu v roku 2008 Markíza odklepla doják Modré z neba. Vážny formát pre šaša? A prečo nie? Fungovalo to už v zahraničí, kde klauni vo filmových drámach podávali brilantné herecké výkony, zdravím Jima Carreyho. A fakt to vyšlo - Modré z neba patrilo k najúspešnejším a najvýstavnejším formátom televízie. Konkurencia sa ho snažila kopírovať, ale zbytočne. Mala neobratných moderátorov, ťažkopádne réžie, škaredý vizuál a nedisponovala poriadnym rozpočtom (napr. Splněné sny na Barrandov Family, kde keď človek dostal 10-minútový let balónom alebo jazdu na koni, vyzeralo to, že sa televízia poriadne pleskla po vačku). Už po odvysielaní nového dielu boli každých 30 minút reklamy na nadchádzajúci a i ten trhal rekordy v sledovanosti. Lenže potom sa „niečo“ stalo. Nikto nevie, čo presne. Občas presiakli náznaky, teórie a informácie, ale nič nebolo oficiálne potvrdené. Obecne sa každopádne malo za to, že výroba každej časti pripadala televízii pridrahá. Napätá atmosféra medzi Markízou a Rozborilom vyvrcholila v roku 2014, kedy moderátor prešiel do konkurenčnej Jojky. V siedmom nebi bolo v skutočnosti len jemne upravenou kópiu markizáckej verzie. Je to dojemné a scenáre sú strategicky dobre vyvážené - v každej časti je hrozne smutný až tragický príbeh, jeden povedzme veselší/optimistickejší + ešte jeden bonusový. Mne spôsob, akým to Rozboril robí, vyhovuje. Príliš neriešim, že navštevuje rodiny na hranici chudoby a pritom má hodinky v cene dvojizbového bytu. Pripadá mi ako človek, ktorý verí tomu, čo robí, hoci, ako vravím, chápem, že mnohým nesedí a neznášajú ho. Čo je vlastne dosť zvláštne, lebo pomáha ľuďom. V neposlednom rade by som možno chcel povedať blbosť, ale poviem ju. Kto z vás Rozborila kritizuje? Tí z vás, ktorí ste v jeho relácii nikdy neboli, ktorí ste na tom finančne pomerne dobre, máte OK zdravie. Neviem o JEDINOM prípade v histórii tak Siedmeho neba, ako V siedmom nebi, že by účinkujúci protestoval proti tomu, že by bol zneužitý, ponížený, že by bola pošliapaná jeho ľudská dôstojnosť. V tomto som na strane Rozborila. Dôstojnosť ľuďom, ktorí sú na tom zle, na Slovensku zašliapava do bahna štát. Nestará sa o to, o čo by sa mal starať a potom to tak vyzerá. Kvôli tomu problémy ľudí musia riešiť televízie a nie ministerstvá platené z mojich, našich, vašich daní. Štát na ľudí, ktorí potrebujú pomoc, je*e a ak od neho niečo chcú, zadrbe ich nekompromisne do zeme a prinúti ich cítiť sa ako menejcenní. Ja som u Rozborila nikdy žiadne ponižovanie, zneužívanie ani zosmiešňovanie účinkujúcich nevidel. Jasné, je to robené na efekt (srdcervúci príbeh, plače účinkujúci, moderátorovi sa lesknú oči a do toho začne hrať pesnička o smrti a nádeji), tak ale takto tie relácie fungujú už pekných pár desaťročí. Neviem, ako by ste to robili vy, ak by ste boli režisérmi. Mne to vyhovuje. Kebyže tento štát funguje normálne tak, ako by mal, relácie ako táto by nemuseli existovať.(11.7.2018)