Veľké príbehy obyčajných ľudí. Všetci snívame. O novom dome, dovolenke, svadbe, alebo aj o maličkosti, ktorú si z rôznych príčin nemôžeme dovoliť. Často však zo všetkého najviac potrebujeme nádej. Možno máte v hlave nápad, ako potešiť blízkeho človeka, ale nemáte prostriedky a šancu realizovať ho. Televízia JOJ prichádza s rodinnou reláciou, v ktorej je populárny slovenský moderátor Vilo Rozboril pripravený množstvu snívajúcich splniť, čo im na očiach vidí.
A hoci život sa vrátiť nedá a o vlastnom zdraví nerozhodujeme vždy my sami, aj vďaka relácii V siedmom nebi sa na celom Slovensku môžu diať zázraky!
Vďaka spolupráci s nadáciou Ľudia ľuďom každý týždeň uvidíte trojicu veľkých príbehov obyčajných ľudí. Príbehy, ktoré napísal sám život. Príbehy, ktoré vyčaria úsmev na vašej tvári, ale často aj rozplačú celé Slovensko. Uvidíte aj známe osobnosti, ktoré príbehy snívajúcich prežijú na vlastnej koži spolu s nimi. (TV JOJ)

SOLOM.

Původní myšlenka nebyla rozhodně špatná, proč nepomáhat lidem kteří to potřebují, no lidi od televize si z toho udělali vlastní show, ale když to těm lidem nevadí, já je soudit nebudu. Dokážu pochopit ty odpady v hodnocení, dokážu pochopit, že mnoho lidí prostě nemá rádo hlavně moderátora, nicméně já to na úplnou sračku nevidím. Jak jsem řekl, původní myšlenka byla fajn, občas to mělo i emoce a zajímavý leč smutný lidský příběh… ()

Fretakata

Len k dielu vysielanému 1.3.2020 o lieku na SMA (spinálna svalová atrofia). Onasemnogén abeparvovec (Zolgensma) účinkuje tak, že poskytuje novú kópiu génu, ktorý vytvára ľudský proteín SMN. Medzi časté vedľajšie účinky patrí zvracanie a zvýšené pečeňové enzýmy. Vážne vedľajšie účinky môžu zahŕňať problémy s pečeňou , nízke krvné doštičky a poškodenie srdca. https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Onasemnogene_abeparvovec&prev=search Či už pacient je, alebo nie je indikovaný na farmakologickú liečbu, je potrebná podporná starostlivosť – multidisciplinárneho tímu odborníkov. Podporná liečba SMA spočíva v prevencii a spomalení respiračného zlyhávania, správnej výžive, starostlivosti o kĺby a skoliózu. Nevyhnutná je každodenná rehabilitácia, pohybové cvičenie a polohovanie pacienta. Aby sa zabránilo hypoventilácií, pre lepšiu respiráciu sa odporúčajú zariadenia, ktoré zlepšujú ventiláciu hlavne počas noci alebo infekcií. http://sazch.sk/spinalna-svalova-atrofia/ ()

Autogram

Málokedy sa mi to stane, ale pri Siedmom nebi ide o reláciu, ktorú naozaj nedokážem ohodnotiť. Akékoľvek hodnotenie by, podľa mňa, bolo urážkou niektorej strany, ktorá sa relácie zúčastňuje. Nedá mi ale podotknúť, že odpad tu môže dať len niekto, kto nikdy nepotreboval pomoc druhých alebo nikdy druhému nepomohol nezištne ani zištne. Nepochybne sa v Siedmom nebi objavujú prevažne ľudia, ktorí pomoc potrebujú, ak všetka ich snaha zlyhá. A môže to byť z dôvodu vážnej choroby, nehody, ľahostajnosti druhých alebo aj vlastných zlých rozhodnutí alebo jednoducho pre to, že človek je na svoju situáciu príliš mladý alebo starý. Medializovanie pomoci je asi práve kameňom úrazu pri hodnotení, ale čo keď Vilova medializácia nijak neznižuje osoh tejto pomoci, prípadne ho zvyšuje účasťou iných, čo by sa inak o ničom nedozvedeli? ()

MM_Ramone odpad!

Pokryteckému supovi Vilovi Rozborilovi sa podarilo do tejto jeho ďalšej pseudo-charitativnej televíznej show dotiahnúť aj roky utiahnutú invalidnú chuderu, niekdajšú slávnu slovenskú popovú speváčku Mariku Gombitovú. To nechutné sentimentálne manipulatívne divadlo, čo tam s ňou zohral je smutným príkladom jeho hyenizmu, faloše a pretvárky. Špinavé nenažraté prasa, ktoré sa hrá na svätého filantropa. Hnusný slizký človek, čo nemá žiadne zábrany, keď ide o jeho zisk. Profesionálny citový vydierač. Vypočítavý ľudomil Viliam Rozboril. Odpad! ()

tron

Chápem, že mnohých štve, ale pre mňa je Vilo Rozboril jedným z moderátorov môjho detstva a puberty. Sledoval som ho v Cestovinách, Smiechotách, VILOmeninách a dokonca aj v Mojsejovcoch (sorry no). Takže pre mňa bolo zaujímavé sledovať, ako mu v roku 2008 Markíza odklepla doják Modré z neba. Vážny formát pre šaša? A prečo nie? Fungovalo to už v zahraničí, kde klauni vo filmových drámach podávali brilantné herecké výkony, zdravím Jima Carreyho. A fakt to vyšlo - Modré z neba patrilo k najúspešnejším a najvýstavnejším formátom televízie. Konkurencia sa ho snažila kopírovať, ale zbytočne. Mala neobratných moderátorov, ťažkopádne réžie, škaredý vizuál a nedisponovala poriadnym rozpočtom (napr. Splněné sny na Barrandov Family, kde keď človek dostal 10-minútový let balónom alebo jazdu na koni, vyzeralo to, že sa televízia poriadne pleskla po vačku). Už po odvysielaní nového dielu boli každých 30 minút reklamy na nadchádzajúci a i ten trhal rekordy v sledovanosti. Lenže potom sa „niečo“ stalo. Nikto nevie, čo presne. Občas presiakli náznaky, teórie a informácie, ale nič nebolo oficiálne potvrdené. Obecne sa každopádne malo za to, že výroba každej časti pripadala televízii pridrahá. Napätá atmosféra medzi Markízou a Rozborilom vyvrcholila v roku 2014, kedy moderátor prešiel do konkurenčnej Jojky. V siedmom nebi bolo v skutočnosti len jemne upravenou kópiu markizáckej verzie. Je to dojemné a scenáre sú strategicky dobre vyvážené - v každej časti je hrozne smutný až tragický príbeh, jeden povedzme veselší/optimistickejší + ešte jeden bonusový. Mne spôsob, akým to Rozboril robí, vyhovuje. Príliš neriešim, že navštevuje rodiny na hranici chudoby a pritom má hodinky v cene dvojizbového bytu. Pripadá mi ako človek, ktorý verí tomu, čo robí, hoci, ako vravím, chápem, že mnohým nesedí a neznášajú ho. Čo je vlastne dosť zvláštne, lebo pomáha ľuďom. V neposlednom rade by som možno chcel povedať blbosť, ale poviem ju. Kto z vás Rozborila kritizuje? Tí z vás, ktorí ste v jeho relácii nikdy neboli, ktorí ste na tom finančne pomerne dobre, máte OK zdravie. Neviem o JEDINOM prípade v histórii tak Siedmeho neba, ako V siedmom nebi, že by účinkujúci protestoval proti tomu, že by bol zneužitý, ponížený, že by bola pošliapaná jeho ľudská dôstojnosť. V tomto som na strane Rozborila. Dôstojnosť ľuďom, ktorí sú na tom zle, na Slovensku zašliapava do bahna štát. Nestará sa o to, o čo by sa mal starať a potom to tak vyzerá. Kvôli tomu problémy ľudí musia riešiť televízie a nie ministerstvá platené z mojich, našich, vašich daní. Štát na ľudí, ktorí potrebujú pomoc, je*e a ak od neho niečo chcú, zadrbe ich nekompromisne do zeme a prinúti ich cítiť sa ako menejcenní. Ja som u Rozborila nikdy žiadne ponižovanie, zneužívanie ani zosmiešňovanie účinkujúcich nevidel. Jasné, je to robené na efekt (srdcervúci príbeh, plače účinkujúci, moderátorovi sa lesknú oči a do toho začne hrať pesnička o smrti a nádeji), tak ale takto tie relácie fungujú už pekných pár desaťročí. Neviem, ako by ste to robili vy, ak by ste boli režisérmi. Mne to vyhovuje. Kebyže tento štát funguje normálne tak, ako by mal, relácie ako táto by nemuseli existovať. ()