Nejlepší muži

(TV film)
  • Velká Británie The Best of Men

Snímek The Best of Men zachycuje pozoruhodnou proměnu péče o paraplegiky v režii jednoho doktora. Nadšený mladý lékař přijede v roce 1944 do nemocnice Stoke Mandeville a od základů změní životy pacientů i personálu. Pacienty jsou především ochrnutí vojáci, odepsaní a čelící smrti kvůli nezájmu okolí - zlom přijde až v momentu, kdy do jejich rehabilitace zařadí doktor Guttmann sport. Guttmann zamítá obecně přijímanýnázor, že paralýza je konečný stav, a namísto starého pečovatelského režimu nastolí nový - takový, ve kterém všem pacientům znovu poskytne možnost žít plnohodnotný život, ve kterém jim sport pomáhá ke znovunabytí fyzické síly i ztraceného sebevědomí. Dojemný a hřejivý příběh o počátku Paralympijských her vypráví příběh doktora Ludwiga Guttmanna, zapomenutého hrdiny, který v životě ochrnutých způsobil doslova revoluci. (Filmbox)

agassi68

Veľmi jednoduché a všetkým zrozumiteľné spracovanie vozíčkarskej tematiky cez 2.sv.vojnu v Anglicku. Bohužiaľ ľudí typu dr.Guttmann je ako šafránu a ešte im veľa ľudí hádže polená pod nohy. Malo to atmosféru vojnového Anglicka, herecky bez afektov a záver dojímavý.. ()

lemonova

Možno by si príbeh tohto pozoruhodného človeka zaslúžil viac než len takéto príjemné poňatie, ale Eddiemu Marsanovi prihadzujem hviezdičku navrch.. každopádne stojí za pozretie :) ()

DJ Kritik

Výborne a zaujímavo podaný príbeh o Ludwigovi Guttmannovi. Citlivo, pútavo a zábavne - tak sú tu podané jednotlivé udalosti a práca v nemocnici na konci 2.sv. vojny. Ako i premeny pacientov na ľudí, s chuťou opäť žiť ()

MirkaP

Silný příběh zahlušený slabou režií. Vlastně se mi to líbilo rejžově snaze navzdory. No však tady radši ani není uveden, abych ho nemohla jmenovat. (Našla jsem ho na IMDb - Tim Whitby) ()

freedom3112

Velký potenciál filmu bohužel vyšel tak nějak rozmělněně,nedotaženě. Přišlo mi to i dost zlehčené. Moc se mi to nelíbilo. ()

_Jimmy_

Velmi prijemny film o nadobudnuti cielov v zivote. Doktor bol velky clovek ak takto bojoval za ludi s postihnutim a este za tych cias! ()

pafka

Maly film o velkych vecech. Po prvnich peti minutach vas film chytne a uz nepusti. Zajima vas to, co se stane s pacienty, co s doktorem a jak to bude probihat. Takovehle nadseni umi vyvolat jen filmy, ktere jsou dobre a maji taky dobry dej. Oboje je tady bezpochyby splnene. ()

muti

Film ktorý by mali dávať pravidelne v tv pred paralympijskými hrami. Škoda že som s ak nemu dostal až teraz. Tie záverečné zábery až po súčasnosť boli úplne dokonalé. Skvelé obsadenie aj herecké výkony od beznádeje až po nový impulz života. Škoda že som k tomu nenašiel titulky alebo dabing, ak by niekto mal tak napíšte, rád by som film posunul aj tým čo nehovoria anglicky. ()

kokofek

Byla jsem velmi překvapená výbavou pro paraplegiky , zejména invalidními vozíky, které jim doktor Guttmann sehnal.U nás totiž před revolucí nebylo možné sehnat běžně invalidní vozík a to téměř o 30 let později. ()

vrgulnik

Hlavní přinos filmů "podle skutečných událostí" je už ta informace, že se něco takového stalo. Většina lidí si pak vyhledá historické postavy nebo souvislosti, něco si o nich přečte a o to by nám mělo jít především. :-) ()

Rajca

Filmy tohto druhu ma proste nikdy neprestanú inšpirovať a motivovať. Opäť jeden silný pribeh, kedy pevná vôľa a snaha zmeniť svet k lepšiemu dokázali takmer nemožné a stali sa povzbudením pre niekoľko generácií. A to všetko bez prehnaného pátosu. Výborné! ()

Drahocam

Film věnovaný člověku, který svým pacientům věnoval zpět jejich sebeúctu a ukázal jim, že smysl života má člověk i s handicapem. Pro své pacienty a další lidi s handicapem založil hry, díky kterým následně vznikly paralympijské hry. Byl to vlastně otec Paralympijských her. Film je moc pěkně natočen a člověka skoro mrzí, když přichází konec. A netajím se tím, že mi i slza ukápla při jeho sledování... ()