Den Trifidů

• Velká Británie The Day of the Triffids (více)

Dramatický příběh o nové "civilizaci", která přichází z vesmíru. Slavný román, známý film. Organická hmota se pojednou vzbouří a v podobě rostlin začne nejdříve omezovat a pak i likvidovat lidskou společnost. Původní snaha přežít a udržet se postupně přerůstá do agresivity. Ohrožené lidstvo nakonec nachází způsoby eliminace a zničí smrtelné nebezpečí. (BÄR)

RadaRD

Tohle je jedna velká bída. Doporučuji podívat se raději na šesti dílný seriál z roku 1981 "The Day of the Triffids", kde člověk znalý knižní předlohy dostane přiměřenou mírou alespoň zhruba to, co očekává... Toto je bohužel naprostý odpad. Celé je to takové ploché, plytké, snad jakoby tvůrci tohoto snímku vůbec nečetli knižní předlohu. Výsměch, plivnutí do tváře. ()

brasek

Bolo 5 minút do konca filmu a jediné čo ma napadlo, že či to tá morská voda predsa len nebude... však na iné riešenie už nie je čas. Inak u mňa na hrane nudy a pozerateľnosti. Chabá dejová línia a na horor zo starej školy som čakal viac. ()

kasol

Děj filmu a jeho zpracování není špatný a asi bych mu dal i více hvězdiček. Ale moje oblíbená kniha "Den trifidů" od Johna Wyndhama stojí za lepší zpracování. ()

Jrk

Vubec se tento film nepriblizuje knize. V ni John Wydham popisoval vysoke stihle kvetiny a tady se presouva monstrum velikosti stromu. Pokud jste cetli knihu rozhodne nema cenu se na film divat. Je to strasne spatne zpracovany nesmysl. JA dal jednu hvezdicku vylozene za pokus o zfilmovani, ale i u te jsem vahal. ()