Běsnění (E04) (epizoda)

 • Česko

  Zuřivost

 • Francie

  Rage

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2014, 52 min

 • Frajer42
  ***

  Název "běsnění" mi tentokrát nepřipadá k událostem až tolik příhodný. Epizoda pojednává převážně o tom, jak byly všechny národy válkou zasažené a zdevastované. Líbí se mi, že byl zmíněn pravý důvod, proč se USA vložilo do války. Francie jim dlužila značnou částku financí, kterou by jim v případě porážky samozřejmě nemohla vrátit. Do války tedy vstoupili negři a jazz. Německo bylo více než spokojené se současným "vyválčením" území, takže chtělo "velkoryse" ukončit válku. Běsnění by byl příhodný název spíše pro předchozí epizodu. Tato se skutečně týkala spíše dozvuků (ve srovnání s předešlými díly) a většina stopáže byla skutečně pouze o USA a jejich důležité roli v této válce. Lepší tři kousky.(21.5.2019)

 • Luk Skywalker
  ****

  V Rusku revoluce a odstup z války. Všude jinde zmar a uvíznutí na mrtvém bodě. Snahy o dohodnutí míru se nezdařily, tak válka pokračuje. Do konfliktu se přidají Spojené státy americké.(20.10.2018)

 • Brtniik
  *****

  Báječný dokument! Zvláště mne bere, že je obarvený – je nezvyklé koukat na „známé“ reálie v barvě. Zcela náhodou jsem se poslední dobou věnoval obdobné problematice - navštívili jsme Legio vlak a několik přednášek na toto tema. Nemohu se zbavit neodbytného pocitu, že válka je vůl. Zaráží mne hlášky: „do švestek budeme doma“ či „bude to blesková válka“ a naivita, že „nepřátelům dáme do držky a hurá k maminám“. Prd leda! VŽDY se to nějak zadrhne a vojáčci strádají v naprosto šílených podmínkách a jde fakt o život. Nechtěl bych to zažít, ba dokonce tento zážitek nikomu nepřeji. Čili střežme se magorů, kteří by měli chuť rozdmýchávat jakýkoli konflikt. Nikdy to nemusí být jenom "jejich válka“.(13.11.2019)