Běsnění (E04) (epizoda)

• Francie

Rage

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2014, 52 min

V Rusku revoluce a odstup z války. Všude jinde zmar a uvíznutí na mrtvém bodě. Snahy o dohodnutí míru se nezdařily, tak válka pokračuje. Do konfliktu se přidají Spojené státy americké.(20.10.2018)

Název "běsnění" mi tentokrát nepřipadá k událostem až tolik příhodný. Epizoda pojednává převážně o tom, jak byly všechny národy válkou zasažené a zdevastované. Líbí se mi, že byl zmíněn pravý důvod, proč se USA vložilo do války. Francie jim dlužila značnou částku financí, kterou by jim v případě porážky samozřejmě nemohla vrátit. Do války tedy vstoupili negři a jazz. Německo bylo více než spokojené se současným "vyválčením" území, takže chtělo "velkoryse" ukončit válku. Běsnění by byl příhodný název spíše pro předchozí epizodu. Tato se skutečně týkala spíše dozvuků (ve srovnání s předešlými díly) a většina stopáže byla skutečně pouze o USA a jejich důležité roli v této válce. Lepší tři kousky.(21.5.2019)