Běsnění (E04) (epizoda)

 • Česko

  Zuřivost

 • Francie

  Rage

Dokumentární / Válečný / Historický

Francie, 2014, 52 min

 • Luk Skywalker
  ****

  V Rusku revoluce a odstup z války. Všude jinde zmar a uvíznutí na mrtvém bodě. Snahy o dohodnutí míru se nezdařily, tak válka pokračuje. Do konfliktu se přidají Spojené státy americké.(20.10.2018)

 • Frajer42
  ***

  Název "běsnění" mi tentokrát nepřipadá k událostem až tolik příhodný. Epizoda pojednává převážně o tom, jak byly všechny národy válkou zasažené a zdevastované. Líbí se mi, že byl zmíněn pravý důvod, proč se USA vložilo do války. Francie jim dlužila značnou částku financí, kterou by jim v případě porážky samozřejmě nemohla vrátit. Do války tedy vstoupili negři a jazz. Německo bylo více než spokojené se současným "vyválčením" území, takže chtělo "velkoryse" ukončit válku. Běsnění by byl příhodný název spíše pro předchozí epizodu. Tato se skutečně týkala spíše dozvuků (ve srovnání s předešlými díly) a většina stopáže byla skutečně pouze o USA a jejich důležité roli v této válce. Lepší tři kousky.(21.5.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace