poster

vlna vs. břeh

 • český

  Vlna versus břeh

 • vlna vs. breh

 • anglický

  wave vs. shore

Dokumentární

Slovensko / Česko, 2014, 88 min

Režie:

Martin Štrba

Kamera:

Martin Štrba
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • azhar
  *****

  pro mne deset hvězdiček... nejen pro to, že jsem od "fochu" a mohla jsem konečně trochu poznat autory fotografií, které obdivuji a považuji za jedny ze zlatých fondů česko-slovenské fotografie... bylo pro mne úlevou zjistit, že pánové i když tak trochu v letech stále neztratili glanc, hravost, lehkost....(25.10.2015)

 • varecha
  *****

  Film mal dnes svoju medzinarodnu premieru v Londyne! https://whatson.bfi.org.uk/lff/Online/default.asp?BOparam::WScontent::loadArticle::permalink=wavevsshore&BOparam::WScontent::loadArticle::context_id=(8.10.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Dokument působil od začátku velmi svižně, svěže a hravě (to už od úvodních titulků). A tak i když jsem zainteresované neznal (tedy s výjimkou Martina Štrby), nuda dlouho nebyla a já se zájmem poslouchal. A samozřejmě sledoval prostřihy na jejich zajímavou tvorbu (nebýt laik, možná bych použil i výstižnější přívlastek), vhodně doplněnou výrazným zvukem (se kterým si tvůrci dobře pohráli), popř. hudbou. Nicméně, dokumentu by podle mě bohatě stačila stopáž o délce jedné hodiny, protože po tomto časovém úseku film začal brutálně ztrácet nastolené tempo, doslova mu docházel dech a protagonisté pak spíš už jen dělali blbosti a mluvili v podstatě o ničem (takže na tu nudu nakonec bohužel došlo). Ale rozhodně oceňuju, že jsem dokázal dlouho udržet plnou pozornost u dokumentu, jehož téma mi jinak absolutně nic neříká a nezajímá mě. Za to dávám palec nahoru a slušné 4* navrch.(13.7.2016)

 • 2-Xtreme
  ****

  Asi najlepší SR/ČR dokument aký som videl. Téma ma dvakrát nezaujímala a v kine som skončil len kvôli voľnému času. Ale to čo som videl na plátne ma doslova dostalo. Hravo a dynamický natočená látka, ktorá ma zrazu zaujala a celý film som si užil ako dlho nič. Takéto filmy by sme mali posielať do sveta. Filmy o ľuďoch, ktorý niečo dokázali a hlavne ovplyvnili nie len druhých, no aj fotorgafovanie samotné. [10. MFF Cinematik 2015](17.9.2015)

 • Dosou
  ****

  Pro nezasvěceného určitě méně pochopitelné Balábie tak za dvě hvězdy. Pro toho, kdo se ocitl alespoň na chvostu této komety, báječné vzpomínání za hvězd víc. V těch posraných OSMdesátkách, kdy Češi i Moravané propadali patologicko nihilistickým skepsím se z čista a jasna objevila skupina naprosto neřízených a nezřízených Slováků, která šířla tak odporný optimismus, humor a groteskní obraz naší oplakávané existence, až nás všechny srala. Ale s odstupem let si všichni plácáme po ramenou, že jsme u toho byli. Takže za milou vzpomínku a za to, že to všechno mělo smysl, nemohu jinak, než si ty čtyři hvězdy nadělit.(23.9.2015)

 • - Dokument byl točený na fotoaparát. (Zdroj: Hospodářské noviny). (hippyman)