Poslední tvář

Posledná tvár

The Last Face

USA, 2016, 131 min

• gogo76

Fakt ťažký prúser tento film...Nechcelo sa mi veriť, že tak skvelo obsadený film, ktorý mimochodom natočil už skúsený Sean Penn dopadne tak katastrofálne. Herecky ok, Charlize nesklame, ale tá hromada spomalených záberov, nefungujúcich vedľajších postáv a príbehu celkovo, to mi ostáva rozum stáť...Ešte raz sa musím pozrieť na meno režiséra, fakt Saen Penn?? Po prvých 30 minútach som vážne chcel film vypnúť a to sa mi nestalo už dlhé roky, hovorím si, že mu dám ešte 5-10 minút či nechytí druhý dych. Trocha chytil, ale i tak obrovské sklamanie. Štek J. Rena je neuveriteľný, jeho rolu mohol zobrať môj dedo. Rozhodovanie medzi 2-3 hviezdami bolo jednoduché. Film ktorý nikdy nechcem vidieť znova si tri hviezdy nezaslúži. Prvoplánový hnus a nefungujúci doják. 40%.(29.1.2018)

• Johnny.ARN

Pri tomto filme som stihol prelustrovať celú stránku Každý deň rovnaká fotka Petra Stašáka, nakŕmiť psa, pozrieť Duel a aj napriek tomu som ešte stihol úmornú štyridsaťminútovku, ktorá bola presne tak ako začiatok, vždy presne viete, čo sa deje, ako sú na tom postavy a čo chcú resp nechcú. Búrlivé víno sa môže učiť, ako sa robí príbeh. A záchrana negrov ma absolútne nebrala. Dúfal som, že aspoň herci to nejak podržia a vpálim tam z milosti tú jednu aspoň za nich, ale nie, nedá sa. ODPAD!(20.9.2017)

• Britney75

Ptám se, jak může být takový film ponížený přelepem nějakých dvou lidí, kteří ani nevědí, co chtějí. Možná by to byl i pěkný film, kdyby se scénárista zaměřil spíše na dokument o válce a útrapách lidu v Libérii, bylo by se na co dívat ... asi se podívám na film se stejným zaměřením Noci v Rodanthe , tam je to jasný !!!(18.9.2017)

• Lacike

Aj napriek mizernym ohlasom som sa to pokusil pozriet kvôli môjmu oblubencovi Renovi, ale uz behom prveho extremne nezazivneho dialogu som pochopil, ze mi to absolutne nesadne. Bez pretacania som vydrzal film sledovat pol hodinu a bolo to totalne utrpenie. Striedali sa neskutocne nudne sceny bez nejakeho vyznamu a tak som zvysok filmu preklikal, aby som nasiel aspon par scen s Renom. Ale ani tie za nic nestoja. Vysledkom je artovy blivajz s ktorym je pravdepodobne spokojny len Penn a par dalsich ludi, ktory sa podielali na vyrobe tohto filmu. 0/10.(11.9.2017)

Sean Penn zase ukázal, že je nejen kvalitním hercem, ale i režisérem. Moc hezky podaný obraz humanitárních pracovníků, a zároveň lásky ve válečné Libérii. Javier Bardem zase ukázal, že má smysl pro vkus a umí si mezi filmy vybírat. Moc hezké. Zablokujte tady někdo možnost komentovat té Marigold, mele jen žvásty.(15.1.2018)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Juhoafrickej republike, predovšetkým v okolí Kapského mesta, a tiež vo švajčiarskej Ženeve. (MikaelSVK)