Reklama

Reklama

Poslední tvář

  • USA The Last Face (více)
Trailer 1

Milostný příběh doktora Miguela (Javier Bardem) a ředitelky organizace humanitární pomoci Wren (Charlize Theron) vypukne uprostřed hrůzami války sužované Libérie. Dvojice musí najít způsob, jak si udržet svůj vztah v mimořádně těžkých podmínkách, v nichž se oba snaží pomáhat, ale zároveň mají naprosto rozdílný názor na to, jak konflikt vyřešit. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (37)

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to hrozně dlouhé melodrama. Až moc času je věnována romanci, v níž se žena zamiluje do neusazeného šarméra se syndromem pomáhání s plochými dialogy a nevyvinutými charaktery. Celkově nuda. Na závěr kázání, které rve uši a dojímání. Přitom to je jestli dobře počítám již páty režisérský počin Seana Penna. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Velké strasti i malé radosti černého kontinentu pohledem dvojnásobného držitele Oscara. A s dvojicí výborných oscarových herců. Plytké a příliš dlouhé. Lékaři se v daných oblastech nezaměřují pouze na zraněné, ale starají se také o pacienty, na kterých je páchané sexuálně motivované násilí, poskytují prevenci proti infekčním chorobám nebo pomoc při psychických obtížích. Všechna čest. Škoda, jak tahle poklona lékařům a dalším humanitárním pracovníkům dopadla. Výsledek je sice solidně (po řemeslné stránce) zvládnutý, ovšem „komplikovaný“ vztah dvou milenců je prostě málo. Dialogy jsou místy hodně špatné, napětí kolísavé, herecky mě nejvíc potěšila (tradičně) Charlize Theron. ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Fakt ťažký prúser tento film...Nechcelo sa mi veriť, že tak skvelo obsadený film, ktorý mimochodom natočil už skúsený Sean Penn dopadne tak katastrofálne. Herecky ok, Charlize nesklame, ale tá hromada spomalených záberov, nefungujúcich vedľajších postáv a príbehu celkovo, to mi ostáva rozum stáť...Ešte raz sa musím pozrieť na meno režiséra, fakt Saen Penn?? Po prvých 30 minútach som vážne chcel film vypnúť a to sa mi nestalo už dlhé roky, hovorím si, že mu dám ešte 5-10 minút či nechytí druhý dych. Trocha chytil, ale i tak obrovské sklamanie. Štek J. Rena je neuveriteľný, jeho rolu mohol zobrať môj dedo. Rozhodovanie medzi 2-3 hviezdami bolo jednoduché. Film ktorý nikdy nechcem vidieť znova si tri hviezdy nezaslúži. Prvoplánový hnus a nefungujúci doják. 40%. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Toto sa v skutku nevydarilo. Sean Penn sa pridal do zástupu ďalších blbov, ktorí majú potrebu točiť dlhý film, aby ukojili svoju ambíciu. Páčili sa mi od Seana Penna niektoré iné filmy, až toľko ich nepoznám, ako herec je slušný, ale prečo preboha sa pustil do tejto témy? Uslzená, ukecaná melodráma, ktorá ešte tlačí na pílu našich citov. Áno, zverstvá v niektorých vojnových konfliktoch v Afrike sú stále pre normálneho človeka nepochopiteľné a všetci čo tam pomáhajú majú môj obdiv. Tak prečo teda nie film o doktoroch z týchto oblastí, ..ale lepiť to do dlhej a nezaujímavej stopáže proste vadí. Inak technická stránka a kamera, občas aj hudba v poriadku, je tam jedna sexi foot fetish scéna, potom zábery zranených, alebo z operácií odpudivé, posolstvo tiež čiastočne chápem, ale takto jednoducho nie. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

(Dramatická) romance o dvou lidech, které svedla dohromady láska k humanitární činnosti.Ti se na své misi do sebe šíleně, ale šíleně zamilují, aby pak zjistili, že i po jejich desetiletém odloučení jejich vzájemné city neochladly. Válka v sužované Libérii je v podstatě jen vedlejší produkt, neb film mnohem více staví na živočišnosti obou hlavních protagonistů. Javierovi Bardemovi jsem jeho kladně disponovaného lékaře po všech těch záporných bídácích přál, Theronka hrála tělem, čímž zúročila svoji někdejší kariéru modelky, v decentně nasnímaných scénách milostných aktů stále boduje. Film měl profesionální zázemí, tedy dostatek prostředků, aby nevyzníval televizně lacině. A skutečně by na kino projekci měl, u nás mu brány kin zůstaly uzavřené. Ruku k dílu přidal skladatel Hans Zimmer, produkoval známý producent děl o lidském souznění Bill Pohlad a režíroval Sean Penn, který většinu filmu zvládl kvalitně. Tudíž je záhadou, proč je film tolik strhaný. Penn kombinuje pěkný vizuál s naturalistickými sekvencemi, vše rámcuje komplikovaným vztahem dvou milenců, ve více jak dvouhodinovém provedení. A právě na té stopáži bych ubral. Přidal bych více nahoty, čímž by film získal na skandálnosti, kamera choulostivé partie snímala celkem cudně. Samotné téma je i tak určitým zdrojem kontroverze. Viděl jsem kvalitně natočené, nasnímané a zahrané drama, které se určitě neslučuje s nízkou diváckou odezvou. 8/10 ()

Galerie (40)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v Juhoafrickej republike, predovšetkým v okolí Kapského mesta, a tiež vo švajčiarskej Ženeve. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama