Extortion

• Slovensko Stratení v Karibiku

Americký kardiochirurg Kevin Riley (Eion Baily) sa rozhodne odísť s rodinkou na dovolenku do Karibiku. Po prílete a ubytovaní sa zdá, že prišli na dovolenku snov. Jeho malý syn sa chce previesť na vodnom skútri, požičovňa pri hoteli má však všetko požičané, a tak si Kevin prenajme na pár hodín obyčajný motorový čln len s kanistrom benzínu od miestneho rybára. Rodinka vyjde na more, a keď už sa chce Kevin vrátiť, objaví sa na obzore ostrov. Otec sa nechá synčekom prehovoriť, aby ostrov preskúmali. Ostrov je neveľký, s vegetáciou, ale pustý. Po krátkom prieskume sa chcú vrátiť, ale motor na člne nechce naskočiť. Na ostrove musia prenocovať. Ostrov sa tak zrazu stáva smrteľnou pascou a pomoc, ale aj nebezpečenstvo, môže prísť jedine z mora... (TV Markíza)

Shanen29

Jeden z těch lepších rádoby survival filmů,kdy atraktivita příběhu burcuje až ke konci ,ale překvapení to opravdu bylo.Jinak hezké záběry přírody a dobrá hudba. ()

Tarhiel

Takú capinu som už dlho nevidel. Scenár je domotaný - začne to zaujímavo, potom do toho pridávajú zvraty, až sa z toho stane fraška a chýba tomu koniec. Akože úplne vážne, chýba tam koniec, je to úplne blbo odstrihnuté. Čítankový príklad ako blbý scenár dokáže zabiť zaujímavý námet. ()

Hemlock

I přes to, že bylo hned od začátku jasné, že tento kardiochirurg má vrozený dar amerického hrdiny, měl film ty správné koule. Jednoduchý úvod do děje, žádné zbytečné kecy a jde se na věc. Klíčový tah vidím v obsazení hlavního zmetka - Barkhad Abdi je totiž přesně ten typ vychrtlého, akutně nesympatického a dentálně deformovaného saracéna, jehož pohled má za následek okamžitou kontrolu obsahu všech kapes a preventivní nahmatání střenek své 9ti milimetrové humanitární pomoci. Abdi tedy znovu boduje a já Extortion rozhodně doporučuji všem, co rádi exotické destinace - 80%. ()

veverysiak

Zbytočná hlúposť, na ktorej stojí za zmienku dosť nepochopiteľná participácia Glovera a celkom pekná ostrovná príroda, takže 20%. ()

BruceTichac

Parádní film na nedělní odpoledne. První část filmu je dobrodružná, druhá část je solidní krimi thriller. Rozhodně doporučuji.... ()

Kleinbauer

Mladý americký kardiochirurg, sám zřejmě po úspěšné lobotomii, diváky se smysly zaparkovanými ve správných závitech šedé kůry uvádí do nepříčetnosti, alespoň mne, starce, obroušeného ledasčím, nenechal ten prototyp "jájsemamíkakdojsity" v klidu ani na chvíli. Pologramotný neozbrojený uzenáč školí pana doktora jak to chodí v Karibiku nebo spíš nás pan Volken trochu houpe a měl by lépe čerpat ze skandinávských vzorů a pak to zkusit ještě jednou, tohle bylo slabé a blbé. Musím se přiznat, že se mi snad i trochu ulevilo, když se na scéně objevil senilní Danny Glover s kohortou modrých blikajících světel, aby "pomáhal a chránil". Narychlo spíchnutý scénář už pan Volken na place doladit nestihl a dlužno dodat, že se neřadí k režijním borcům, kteří "točí z hlavy", aby se na to dalo ještě dívat. Ze zdrženlivosti přikládám jednu *. Rozmrzelý filmový fanoušek je opravdu rozmrzelý. ()

Gagin

Slabší půl hodinka, aby to pak vygradovalo do napínavého survivalu. Pak to šlape jako hodinky. Konec ale nechá spoustu otázek. Možná záměr. ()

u_vox

Pokud má drama fungovat, pak scénář nemůže vypadat jako konstruktivní satira. A máme-li jej nádavkem prožívat s jeho ústředními hrdiny, dozajista by i ti měli mít právo na role, v nichž se místo hrubě iracionálního jednání, budou mít možnost alespoň jednou zachovat jinak, než jako úplný idioti. A to zde platí o těch "spravedlivých", "zlých" či policii. Od scény ve zlosynově domě, která skrze dívenku s kanylou v nose, dává tušit, čím byl ústřední záměr "Extortion-Vydírání" motivován, avšak pro diváka zřejmě zůstává jen k domyšlení, svědčí zbytek příběhu o hrubě nahodilém přístupu, který vždy spolehlivě zabíjí jakýkoliv film. Bez ohledu na to, jak moc se snaží být řemeslně zdramatizován. ()

LarisaDavid

Naposledy som bola tak napätá pri Gravitácii. Áno, sú tak určité blbosti ale neustále sa tam niečo dialo a ja som len dufala aby to skončilo dobre. Ale keby som mala natočiť top záver, helikoptéra by nepriletela aj keď je to opakom toho , v čo som dúfala... ()