poster

Tygří spáry III

 • český

  Tygří spáry II

 • Kanada

  Tiger Claws II

Akční

Kanada, 1996

Scénář:

J. Stephen Maunder

Scénografie:

Ingrid Jurek
(další profese)
 • majo25
  **

  O level slabšie ako jednotka. Nielen zápletka, ale hlavne samotné súboje. Jediné, čo stojí za pozretie, je Bolo Jeung, aj keď na druhej strane, jeho súbojov je pomenej. Arénový turnaj zasa rýchlo odznie, čo je škoda a v niektorých pasážach aj nechcene pobaví (hmla v kobkách je - div sa svete - priepasť). Dvojica hl. hrdinov ešte menej zaujímavejšia ako v prvom dieli. Fantasy záver to ešte o čosi viac degraduje. Veľmi slabé 2 hviezdy.(27.10.2016)

 • Luk80
  **

  Tohle už bylo fest slabé. Tarek bez copánku a Linda s dlouhými vlasy. Chápu, že člověk za pár let změní imič, ale u těchto VHS hrdinů to celkem vadilo. Teď mi je to samozřejmě jedno :-) Evan Laurie coby Viktor se už představil v Double Impact a Martial Law 2, kde kopal hlava nehlava. Je to typický představitel záporáka 90 let na videu. Trošku mně ale mrzelo, že když tady Chong poprvé spatřil Tareka po tom všem co mu udělal. Tak s klidem prohodil hlášku - je to mistr tygřího drápu. Žádné negativní emoce, že by ho hned seřezal...Úplně v klidu :-) Chong byl v tomto pokračování ÚPLNĚ jako vyměněný.(14.1.2015)

 • ConanVJ
  *****

  Druhé tygří spáry (nechápu proč to je u nás jako třetí díl) jsou přímým pokračováním prvního filmu. V tomto filmu je navíc krom střílení i turnaj bojovníků různých stylů, ale i mystická část která je v závěrečné části filmu. Celkově se mi dvojka líbí o něco víc než jednička. Tento asi film neohromí dnešní generaci diváků, ale pro pamětníky VHS a Intersoniku je to asi klasika žánru. Za mě 90 % :)(9.7.2012)

 • SeBig
  ***

  No jako opět žádná sláva, ten turnaj ke konci to vše zachránil jinak bych napařil jen dvě hvězdy. Jednu za Bola, který mě baví další za pár přestřelek na začátku a nakonci ty fighty taky nebyli špatný a to je asi tak vše. Příběh nezaživný, pár scén naprosto nesmyslných no prostě průměr s odřenýma ušima. Libila se mi scéna jak Bolo udělal těm policajtum zmrzlý hranolky s hořčicí. A taky mě dostavá jak vždycky když už je po všem tak v pozadí jsou slyšet houkačky to ti policajti nemužou přijets dřív?(17.12.2013)

 • MickeyStuma
  ****

  Naprosto nepochopitelný distribuční tah Intersonicu, který udělal z druhého dílu série ´Tiger Claws´ až ten třetí a jako druhý uvedl snímek ´TC 2000´ nemající po dějové stránce s tímto zcela nic společného. Použiji tedy pro pořádek originální název, aby v tom nebyl bordel. ´Tiger Claws II.´ začíná tam, kde předchozí skončil. Snímek lze rozdělit na dvě poloviny. První je další vývoj událostí a druhá je zápas v ringu. Příběh a děj se tedy očekávaně veze ve své jednoduchosti, avšak o nějakou dramatičnost místy přeci jen snaha je. Po herecké stránce ale není o co stát. Fanoušci bojových umění si užijí hlavně v té druhé půlce snímku, i když co se týče choreografie, moc velkou práci si tu s tím nějak nedali. Cynthia Rothrock se tu prezentuje ve svém plném bojovém rozpoložení, tedy tak, jak jí ze své doby moc dobře známe. Bolo Yeung je trochu zklamáním, ale role je hold role. Nostalgický akční videofilm zaměřující se hlavně na bojová umění už dnes sice vypadá velmi zastarale a amatérsky, ale ve své době měl sílu a dokázal oslovit nemálo diváků.(12.12.2015)