Reklama

Reklama

Provaz a kolt

  • Česko Jeden provaz, jeden kolt (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Baladický western vzniklý v koprodukci Francie a Itálie se vyznačuje melancholií, minimálními dialogy, demytizací tradičního hrdiny-pistolníka a schématu pomsty. Rančeři rozvětvené rodiny Rogersovy oběsí sousedního farmáře Bena Caina. Jeho žena Marie, která se musela na smrt manžela dívat, se pak zcela zaměří na to, aby ho mohla pomstít. Pomáhá jí pistolník Manuel, který žije samotářsky v opuštěném „Městě duchů“, ale sám nepovažuje pomstu za správnou cestu, neboť ta „nese hořké plody pro všechny“. Protože však Marii miluje, rozhodne se jí pomoci uskutečnit její plán. Unesou Rogersovu dceru Johannu, ale ne vše se vyvíjí tak, jak naplánovali. Robert Hossein si nejen ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, ale zároveň ho i režíroval. Málokdo zaznamenal, že se v roce 1968 objevil ve slavném westernu Sergia Leoneho Tenkrát na západě jako jeden ze členů Frankovy bandy. Hossein svůj western, po všech stránkách ovlivněný stylem Leoneho westernů, svému učiteli věnoval. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že jsem netušil, že se Angelika a de Peyrac potkali ještě v nějakým filmu a to dokonce hned po sérii o Angelice a když si vemu v potaz, že Robert Hossein se Michele nevyjadřoval příliš pochvalně docela mě to překvapilo. Ano Robert se vzhlíží v Sergio Leonovi a jeho kultu Tenkrát na západě a je to z toho filmu cítit, ale ty postavy nebyli ani z půle tak krásně napsané jako ty ve westernech mistra SL, navíc Michele je herečka asi jako já Rocky, Robert to je jinej kalibr ten dokáže film utáhnout, jenže tad yi ten příběh byl spíš blábol než nějaká fatální osudovka. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Když byl Mariin muž Ben (Benito Stefanelli) při přepadení farmy rodiny Rogersovi oběšen, přísahá Maria (Michèle Mercier) nemilosrdnou pomstu. Použije při tom samotáře Manuela (Robert Hossein), jenž náhodou zachránil Rogersovi (Daniele Vargas) život jeho dětí, pročež požívá v rodině uznávaného statu... Krásná Angelika jako nemilosrdný anděl pomsty - ano, i toho se lze nadít v spaghetti westernech italsko-francouské produkce. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Robert Hossein se snaží napodobit Leoneho westernový styl a u snahy to rovněž i končí. Zatímco u Leoneho působí jeho typická málomluvnost naprosto stylově a přirozeně, zde to je to po většinu času spíše křečovité. Další věc je odbytý a nedotažený scénář (byť se slibným potenciálem) a postavy, které občas dělají totální kraviny. Ale navzdory nedostatkům to díky zajímavému obsazení hlavních rolí (nutno podotknout, že působí oba celkem přesvědčivě), absenci kladných postav a závěrečné scéně v městě duchů špatný film není. 50%. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Prolnutí rytířské etiky a kodexu rodové cti ctí holou podstatu westernového žánru a je dovedeno do všech důsledků s dobovým feministickým zakončením. Myslet si o tom lze ledacos, ale na puristické Hosseinovo režijní i scénaristické pojetí to nemá vliv. Jedná se o typický evropský tzv. spaghetti western, v němž hraje i jeho klasik Sergio Leone. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý, málomluvný western, který si jde za pomstou, jako za klasickým motivem westernu. Nicméně solidní atmosféra díky dobrému prostředí a neméně dobré muzice, je zárukou toho, že tento film není ztráta času. Trošku to působí, jako když se chudý bratranec velkých spagetti westernů snaží dostat do popředí a pořád mu to nejde. Nicméně když už se vyloupne na povrch, vlastně to je docela příjemné překvapení. ()

Galerie (30)

Související novinky

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

V poslední den nelehkého roku 2020 odešel francouzský filmový i divadelní herec, scenárista a v neposlední řadě také režisér, Robert Hossein. Právě včera přitom veterán evropské kinematografie… (více)

Reklama

Reklama