Meru

Dokument o třech špičkových horolezcích, kteří se na indické hoře Meru pokouší zdolat takzvanou Žraločí ploutev, jeden z nejnáročnějších vrcholů na světě. (Netflix)

jizvoun

Nejsem horolezec, ale naprosto mě to vtáhlo. Jednotlivé osudy těch tří borců, jejich dechberoucí záběry přímo ze stěny a závěrečný výstup na špici za doprovodu apocalypticy, paráda. ()

TheKleofa

Úžasné a dechberoucí. Bohužel se nemohu zbavit dojmu, že min polovina záběrů nebyla autentických, ale uměle dotočených. Pakliže se mýlím, sundávám klobouček a naopak přidávám jednu hvězdu. Každopádně tento pocit bych po shlédnutí dokumentu mít neměla, že ne. ()

motyka52

Extrémní podmínky a výstup a přesto tak skvěle natočené. V tomto směru dokumentární poklad. Neustále se ve vás mísí dvě myšlenky - proč to ti blázni dělají a že byste to chtěli dělat s nimi. Nakonec je ale asi přece jen sledování jejich snahy skrz televizní obrazovku rozumnější volbou. Jen se člověk neubrání pocitu, že ten konec byl malinko uspěchaný. Ale po takovém výstupu chce člověk taky asi být co nejrychleji dole. ()

Kolja008

Najlepsi horolezci maju najkratsiu pamat.Mensie sklamanie po filme Everest je zabudnute,aj ked toho vela spolocne s Meru nema.Su to blazni.Este ze to napadlo niekoho natocit. ()

swn

Zaujímavý pohľad do života ľudí, ktorí pre svoju vášeň pravidelne pohŕdajú svojim životom a na rozdiel od narkomanov sú za to aj spoločensky chválení. ()

Kinepa

3+ miluji hory, ale tady jsem některé věci nepochopil např. Proč lezl po pár měsících zase někde nahoru, když věděl, že na to nemá. Ano napodruhé to vylezli, ale měli víc štěstí než rozumu. ()