Nena (festivalový název)

Nena - Viel mehr geht nicht

Životopisný / Komedie / Drama

Nizozemsko / Německo, 2014, 95 min

• Aljak

Dejový rámec dosť slabý a časté príliš hluché miesta pôsobiace až lyrickým dojmom ma teda ani náhodou nenadchli. Avšak postavy, tematika a aj celá pointa filmu (teda záver) aspoň o kus napravili to, čo výrazne uberala tá ľahkovážna lyrizácia. Ale čakal som predsa len o niečo viac. Som si istý, Holanďania dokážu takéto emočné témy poňať aj oveľa lepšie a epickejšie.(12.6.2016)

Priznám sa, nikdy v živote by som nechcela riešiť problém, ktorý v tomto príbehu niesla na ramenách hlavná hrdinka. Ktorej postavy sa mimoriadne dobre zhostila veľmi sympatická Abbey Hoes. Veľký podiel na jej rozhodovaní určite zohral aj jej samotný otec, s ktorým mali naozaj krásny vzťah založený na pevných základoch. Neviem čo všetko z tohto príbehu má ten horeuvedený životopisný charakter, ale rozhodne sa mi tento spôsob spracovania príbehu páčil. 70%. Videné v rámci projektu 52 films by women.(5.6.2016)

Veľkú vec urobila Nena pre svojho otca a naozaj sila, že ju to nechal urobiť. Project 52 Films by Women (14.6.2016)

Abbey Hoes a Gijs Blom jakožto holandské film stars svojej generácie hrajú štandardne nadštandardne. Nenine cynické výroky mi konvenovali, záver prekvapil. Bolo to správne holandsky depresívne, ale napriek kratšej stopáži chýbalo tempo.(2.6.2015)

Velice pěkné,civilní a hezky vtáhne do děje. Hlavní hrdinka je velmi sympatická. Doporučuju.(30.6.2016)