Dětská hra

(TV film)
Velká Británie, 1984, 70 min

Jednoho dne se rodina Prestonových probudí uvězněná ve svém vlastním domě. Všechna okna a dveře jsou zvenčí zabedněné jakousi pevnou hradbou a nedají se otevřít. Kdosi uzavřel přívod vody a odpojil telefonní spojení. Teplota vzduchu stoupá. Otec Mike je bezmocný. Spolu s manželkou Lynn a dětmi se začínají dusit a čelí teroru nevysvětlitelných paranormálních jevů. (oficiální text distributora)

Hapretor

Nic extra to není. Dobře zabaví před spaním. Konec je nečekaný. Ten náhlý obrat v ději, ten úplně jiný pohled reálna, mě dostal. Místy mi to přišlo takové tupé, některé dialogy mě doslova ubíjely, ale pokusy dostat se skrze barikádu pobavily. Na tu dobu je to mile originální nápad. Ale tím se tento film pro mě sci-fi nestává. ()

CharlieSs

Bože bože bože, tak ta pointa je vážně šílená. Celé je to nějaké šílené, viděla jsem to omylem, protože jsem si to spletla s Chucky... A radši bych viděla to, než tenhle film. Ale nebylo to nejhorší, aspoň to nebylo stejné jako všechno ostatní. ()

smeke

Pre mňa najorginálnejší film vôbec! Film som si pozrel kvoli Mary Crosby a scenáru. A spravil som sakra dobre, celý film som nechápal čo toto má znamenať, postavy boli nenormálne toporné až si myslím že také mali byť. Záver ma dostal, som nenormálne rád že som toto videl. Ináč Child's Play je diel z celej série Hammer House Of Mystery And Suspense. ()

krapek

Prekvapuje ma nízke hodnotenie. Možno za to môže aj chybný popis, nejedná sa o horor, ale o komédiu, sci-fi či mysteriózny film. Ja som si to užíval celý čas. Úplná pohodovka, ktorá najprv navodí pocit napätia, aby na konci prijemne pobavila. To stupňovanie deja je výborne zvládnuté a pointa je čerešničkou na torte. Apropo pointa. Ja som mal to šťastie, že som to prvýkrát videl ešte pred tým, ako som si prečítal text distribútora, ale ten kto tieto dve činnosti vykonal v opačnom poradí, má úplne skazený zážitok. By som mu gule odcvakol najtupšími nožnicami. ()

Voorhees

Nechápu jak to může být tak podhodnocováno. Napínavějších filmů je jen velice pramálo a má převelice originální námět a naprosto šílenou zápletku. ()

MaxForValue

Škoda toho spoileru v oficiálnom texte od distribútora, film by bol ešte o niečo "tajomnejší". Každopádne celkom slušne desivý, klaustrofobický film o rodine uväznenej v jej vlastnom dome. Alebo nie v ich vlastnom? Snáď sa raz dočkáme remaku, lebo potenciál na to tento film rozhodne má. ()

Martanecek007

Tohle pro mě byla opravdu ztráta času! Rozhodně bych tomu sebrala právo říkat si horor... Nudný děj a hlavně otřesné herecké výkony. Manželka je histerická a hloupá... Jediná pointa (což je zhruba 1-2min) je zajimavá, ale to nezachrání hodinu nudy... Za pointu 1 hvězdičku. ()

AxusNalim

Až v polovině filmu jsem si uvědomil: "Kde je ten vraždící pajdulák?" Díky podivnému vysílacímu programu TV Prima (tenhle film + následující týden Dětská hra 2 s Chuckym) jsem viděl film, který jsem ani vidět nechtěl. Naštěstí jsem se předtím nepodíval na zdejší "oficiální text distributora", který vyzrazuje zápletku filmu v první větě. ()

Lady Grey

Dost mě udivuje zdejší hodnocení. 47%… není to trochu málo? Sice se jednalo o malinko ujetý konec (který byl sice originální, ale taky nelogicky), ale jinak dobrá podívaná. Mám za to, že většina se na ten film ani nedodívala a vesele hází nízké hodnocení, jelikož to udělali někteří předtím. Rozhodně se nejedná o špatný film, už jen ten námět stojí za kouknutí. ()

JP84

Ach ten závěr.Tenhle film bych rozdělil na 2 části.Do první části patří 85 minut docela dobrého hororu.Na to,že se celý děj odehrává pouze uprostřed domu se třemi herci,tak to tvůrci zvládli a musím říct,že jsem se vůbec nenudil.No a druhá část je posledních pár naprosto odfláknutých minut.Nejde ani tak o pointu jako spíš zpracování,které vypadá jako z nějaké komedie. ()

W_Parmalee

Jako díl nějakého seriálu (třeba Krajní meze) by to fungovalo výborně. Takhle stačí, když kouknete na poslední půl hodinu... ()

Jstr79 odpad!

Co to ........ kurva bylo? Tááákhle moc dementní dialogy a uboze zahrané role ve filmu jsem hodně dlouho neviděl. Ikdyž brát to jako parodii a koukat na to pod parou s partou kamarádů, královsky bych se bavil. Tento snímek patří jednoznačně do top 5 mého žebříčku největších filmových sraček. ()

Unrealik

Vláda je zdrogovala, aby kolem jejich domu postavila zeď jako ochranu před radiací? A když jdou rozbít okno, tak drsňácky, bez jakýchkoliv ochranných pomůcek? A jasně, dítě není třeba vůbec hlídat, vždyť se nic neděje. Hmm, pár hodin stačí na rezignaci? Nu, kdyby hodin, hlavní hrdinka byla rezignovaná snad od první minuty. A ani závěr nezlepšil celkový dojem z filmu. ()

hunger.games odpad!

Podle mě 1. Film Kterej se neměl v životě točit! Nedoporučuji pokud chcete 84 minut sledovat rodinku jak se chce dostat z jejih domu, až se naonec zjístí že je to dům pro panenky, já vim to co sem napsal nedává smisl ale ten film taky ne. ()