Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Středoškolská profesorka Marie Arnault vyniká svým vstřícným přístupem ke studentům, pro své pedagogické metody však nenalézá vždy pochopení u vedení školy. Marie sama prošla velmi přísnou výchovou a neradostným dospíváním, zcela jiný styl života se snaží dopřát svým třem dětem. Když její manžel odjede do Kanady, zahájí výchovný experiment žití v otevřené komunitě, kdy do jejího bytu může kdykoliv přijít někdo z přátel jejích dětí, což funguje na známém principu klíče pod rohožkou. K dramatickému vyhrocení situace dochází v momentě, kdy je v přízemí domu napaden mladý homosexuál Philippe, jehož se Marie ujme.
Film KLÍČ PODE DVEŘMI (La clé sur la porte) natočil slavný režisér Yves Boisset podle stejnojmenného románu spisovatelky Marie Cardinal, který vyšel v roce 1972. Boisset se tímto filmem mírně odchýlil od své tvůrčí linie filmů kritických vůči policii a justičnímu systému, přesto ale vytvořil hodnotný aktuální titul. Film svými hereckými výkony obohatili Patrick Deawere a Annie Girardot (ta byla za svou roli nominována na Cézara), v dalších úlohách se objevili spíše neznámí herci. Ve francouzských kinech se film začal promítat 13. prosince 1978 a Annie Girardot touto premiérou před koncem roku završila mimořádně plodné a úspěšné období (z tohoto roku můžeme připomenout dodnes slavné filmy NĚŽNÉ KUŘE nebo JEDEN HOT A DRUHÝ ČEHÝ). Film Klíč pode dveřmi viděly jen ve Francii bezmála dva milióny návštěvníků kin. (argenson)

(více)

Recenze (1)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Yves Boissett /Probud se, spione, Pan Dupont/ natocil tentokrat len priemerny film. Tematicky ide o francuzsku ucitelku a jej trampoty. V roli ucitelky sa predstavila vyborna Annie Girardot /Rocco, e i suoi fratelli 1960/, videl som vo vedlajsej roli aj Patricka Dewaere /Buzici 1974/. Má to aký - taký príbeh, ale moc zaujat nedoakze ... rychlo vyfuci z hlavy do prazdna : 55 % ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama