Reklama

Reklama

B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989

(festivalový název)
  • Německo B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

Obsahy(1)

Bledý Blixa Bargeld opíjí hosty baru Riziko. Vážný Nick Cave ukazuje sbírku "německé gotiky" ve svém berlínském bytě. Trendy Gudrun Gut sestavuje seznamy klubů, kam se dá zajít ve dvě v noci. A mezi těmito dnes již hvězdnými jmény, mezi starým a novým, mezi Británií a Německem se pohybuje hudebník, promotér a žurnalista Mark Reeder z Manchesteru, který se do západního Berlína přestěhoval koncem 70. let kvůli svému zájmu o nově vznikající hudební scénu. A celých deset let, které zde strávil, zaznamenával na kameru... (Das Filmfest)

(více)

Recenze (12)

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Ostrov uprostřed prázdna, ostrov uprostřed ničeho, plný špíny, zbořených baráků, prázdných bytů, drog, ale také plný energie, dobré hudby, skvělých klubů a strhující atmosféry. Západní Berlín, půlměsto volnosti, kde všechno vlastně nějak fungovalo. Samozřejmě, naději a klid sem přinesl západ svými obrovskými finančními dotacemi, ale to, co z celé situace a možností vznikne, je jen o tom, jak si vše lidé poberou. Berlíňané si vše vzali po svém a žili v naprosto kouzelné euforii, kterou teď Hoppe, Lange a Maeck skvěle přenášejí na plátno. Výborné vizuální a hudební dílo, z něhož se vám na konci těch osmdesátek, stejně jako obyvatelům tohoto ostrova, nechce odejít. ()

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument a zajímavý příběh jednoho skoro obyčejného člověka, co si splnil sen a přestěhoval se do Západního Berlína. Vše je tvořeno dobovými záběry, většinou ze soukromého archívu vlastního hrdiny. Teď už si milovníci Nicka Cave a Einstuerzende Neubauten můžou k raným albům dosadit i prostředí, které jejich tehdejší hudbu tvořilo. Pro fanoušky Berlína povinnost. ()

Reklama

Serafina 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě bavilo. Česká socialistická televize nám líčila Západní Berlín jako odporné dekadentní hnízdo plné drog, alkoholu, sexu, pankáčů, výtržníků, špinavých doupat a kakofonního rámusu vydávaného za hudbu - a vida, ono to tak opravdu bylo! Kouzelnými zákoutími této magické enklávy uprostřed východní šedi vás provede uniformový fetišista s kukučem štěňátka a pesimistický pankáč, který, soudě podle barvy obličeje, nikdy nebyl na denním světle. ()

plo koon 

všechny recenze uživatele

Velmi autentický film skládající mozaiku svědka hudebních, a dalších kulturních a společenských událostí západního Berlína 80. let. Města odtrženého od zbytku světa. Ostrova deviace. Přes naprosto hypnotickou atmosféru doby a místa však nevyznívá Reederův pohled černobíle. Navíc nabízí poměrně komplexní přehled tehdejší hudební avantgardy a jejích interpretů. ()

Detektiv-2 

všechny recenze uživatele

Tak to byla jízda... Zcela unikátní a na výbornou zpracovaný dokument o rozvíjející se hudbě v Západním Berlíně s pořádnou crazy dávkou. Snímek mě pohltil od začátku do konce a jako člověk z generace, která tuto dobu nezažila, jsem nesmírně rád, že jsem si mohl vychutnat autentické záběry a pro mě výjimečnou dávku kvalitní muziky. Jsem nadšený 5* ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama