B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989 (festivalový název)

• Německo

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

Dokumentární / Hudební

Německo, 2015, 92 min

Velmi autentický film skládající mozaiku svědka hudebních, a dalších kulturních a společenských událostí západního Berlína 80. let. Města odtrženého od zbytku světa. Ostrova deviace. Přes naprosto hypnotickou atmosféru doby a místa však nevyznívá Reederův pohled černobíle. Navíc nabízí poměrně komplexní přehled tehdejší hudební avantgardy a jejích interpretů.(25.10.2015)

Ostrov uprostřed prázdna, ostrov uprostřed ničeho, plný špíny, zbořených baráků, prázdných bytů, drog, ale také plný energie, dobré hudby, skvělých klubů a strhující atmosféry. Západní Berlín, půlměsto volnosti, kde všechno vlastně nějak fungovalo. Samozřejmě, naději a klid sem přinesl západ svými obrovskými finančními dotacemi, ale to, co z celé situace a možností vznikne, je jen o tom, jak si vše lidé poberou. Berlíňané si vše vzali po svém a žili v naprosto kouzelné euforii, kterou teď Hoppe, Lange a Maeck skvěle přenášejí na plátno. Výborné vizuální a hudební dílo, z něhož se vám na konci těch osmdesátek, stejně jako obyvatelům tohoto ostrova, nechce odejít.(15.6.2016)

Ále co, před lety bych dala 5* bez mrknutí a šla polykat slzy štěstí pod peřinu s rukama pod ní, tak zaokrouhlim nahoru. Naprosto geniálně roztomile sestříhaný (já věděla, že toho hlavního nekromantického klučinu odněkud znám!).(10.4.2016)

Tak to byla jízda... Zcela unikátní a na výbornou zpracovaný dokument o rozvíjející se hudbě v Západním Berlíně s pořádnou crazy dávkou. Snímek mě pohltil od začátku do konce a jako člověk z generace, která tuto dobu nezažila, jsem nesmírně rád, že jsem si mohl vychutnat autentické záběry a pro mě výjimečnou dávku kvalitní muziky. Jsem nadšený 5*(10.4.2016)

Tak tohle mě bavilo. Česká socialistická televize nám líčila Západní Berlín jako odporné dekadentní hnízdo plné drog, alkoholu, sexu, pankáčů, výtržníků, špinavých doupat a kakofonního rámusu vydávaného za hudbu - a vida, ono to tak opravdu bylo! Kouzelnými zákoutími této magické enklávy uprostřed východní šedi vás provede uniformový fetišista s kukučem štěňátka a pesimistický pankáč, který, soudě podle barvy obličeje, nikdy nebyl na denním světle.(16.4.2016)