Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

RobLord

Heavy Metalu jsem propadl v 80. letech na základní škole. Hrával jsem na bubny, dnes zpívám. S horory se to u mě má podobně - pár jsem jich pro zábavu napsal. Tak proč mě tenhle celuloid nepobavil? Prostě to není dobrá hororová komedie jako kupříkladu Noc démonů 2 nebo Soumrak mrtvých. Co se muziky týče, padne v Deathgasmu víc názvů kultovních smeček (King Diamond, Cannibal Corpse), než zazní tepzrychlujících tónů. Ovšem pokud vám je tak 12 let a vaše srdce začalo kovovět, možná to bude cool podívaná. Dávám hvězdičku za pár povedených vtípků, které by ale mnohem lépe fungovaly v nějakém metal comedy seriálu na You Tube. ()

Rockerman

Samozřejmě, že to je velká kravina! Jenže je tu ten můj milovaný metal a pak se tu kutálejí hlavy, střeva se valí ven a v akci je i stará dobrá motorová pila. Omlouvám se, ale já nemohu jinak, než hodnotit pěti hvězdama. Úlet, který můžete milovat nebo nenávidět. Já patřím mezi ty první. ()

Sgt.Cliffer

To je tak dementní a ulítlý! Efekty stojí vesměr za prd, ale opět mě baví, jak si z toho všeho a ze sebe tvůrci dělají hezky česky zádel (srandu). Pokud vám nevadí trochu brutality, umělý krve a netrpíte nočními můrami tak je to výtečná komedie. Tatík v garáži je TOP! ()

Hellierer

Fanoušci Evil Dead a Metalu budou rozhodně nadšení. Ostatní dostanou docela slušnou porci gore a humoru, ale chápu,že to mnohým nesedne. ()

Homerking

Tato hororová komedie se odehrává v malém městečku Greypoint a sleduje dvojici týpků Brodieho a Zacka, oba jsou fanoušci heavy metalové hudby a se svými podivínskými přáteli založí kapelu Deathgasm. Věci se dají do pohybu, když narazí na prastaré noty (Černý hymnus) podle nich zahrají riff, který mění lidi v démony. Určitě bych byl radši kdyby byl příběh trochu více dark, jako komedie na mě Deathgasm moc nefungoval. ()

intro

Jako metalista prostě musím dát plný počet. Ať klidně v pekle sněží !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

DoNotCross

Extrémně sympatický film, u kterého není od věci představa, že tvůrci točili v zásadě o sobě. Hlavně začátek, při kterém objevujete obludárium jednoho zapadákova a podělaný život hlavního hrdiny je moc fajn. Jak ale dojde ke slovu hlavní zápletka, začíná to nudit. Souboje jsou natočené způsobem, který mě dvakrát neoslovil (peněz moc nebylo) a je více než jasné, jak to celé musí dopadnout. I ten neustálý přebytek červené vody se rychle přejí a tak už jen otupěle čekáte na závěrečné titulky. Těžko říct, komu tohle vlastně doporučit. Není to děsivé, brutalita spíš úsměvná... S partou metalistů a pár pivama si to asi užijete, ale jinak jsou určitě lepší dílka. Vlastně škoda, že tvůrci netočily ještě víc pro nerdy, pak se se snímek doopravdy odlišoval. Hlášek o neutrálním dobru není nikdy dost. ()

Pitryx

Tak jsem si myslel že už jsem ve filmu viděl všechno, ale erotickou pomůcku jako zbraň proti posedlým, to tedy ne. Takže jasně dvacet za nápad. Další dvacka je za gore, další za ty občasné hlášky. Po desíti za tu kočku holku a za to, že jsem se opravdu bavil. Pokud tento film chcete zvládnout, holt musíte přistoupit na pravidla. Není to pro každého, a zpočátku, nic moc. Já metal nemusím, a tak jsem si říkal, že to bude blbina a byl jsem mile překvapen. ()

djbarrel

Docela dobrý. Dobrý je za tři. Na lepší hodnocení je tam málo hororu i málo komedie. Pár vtípků bylo top, ale jinak spíš hluchý místa. Připomínalo mi to horory z osmdesátých let, které byly podobně vtipné - i když neúmyslně. Příjemná Novozélandská oddychovka, nicméně podruhé bych si to asi nepustil. Ke kladům patří masky, které byly celkem zdařilé a za které by se nemusely stydět ani vážnější kousky. Pro fandy metalu povinnost, pro ostatní na vlastní nebezpečí. 60 % ()

blackend

Škoda, že ten film nedopadl lépe. Takhle bohužel jen za tři. Výhodou pro mě bylo, že prostředí metalu je mi blízké a člověk se v tom filmu i docela našel. Stačí si přečíst vyjádření režiséra. Proto mě mrzí, že tam nebylo víc nadsázky a gore. Snahu oceňuju, ale mohlo to být i lepší. S žánrovými klasikami bych to úrovní rozhodně nesrovnával, i když pár povedených vtipů se našlo. ()

Mikecat

Kto nepocuva Metal, nepochopi. Okultisticky film kde 4 sopliaci hrajuci v metalovej kapele najdu Cierny hymnus a podari sa im vyvolat demona v podobe zombie kde im pomaha pekna prsnata blondina so sekerou a ostatnych pobiju vibratormi venusinymi gulami a motorovou pilou, a posledneho demona zabije ziletkou a zime stasne az do smrti...vyborna scena ked si spoluziacka blondina nerozumejuca metalu pusti darcek Metal CD a ako ju to nakopne......nebyt tych par usmevnych momentov a dobrej hudby tak by to bola len 1* ()

Lougle

Miluju hororové komedie, miluju tvrdou hudbu..a tohle je další důkaz, že na Novém Zélandu prostě umí točit hororové komedie. Minulý rok to byl Housebound, nyní je tu Deathgasm a tenhle film je ještě větší nářez, který si u mne okamžitě našel své místo. ()

Ornaldinho

Zábava od začátku do konce. Po tomto filmu má člověk chuť si poslechnout metal :-) Super odreagovačka a přesně to, co člověk v rámci festivalu otrlého diváka očekává.. ()

Lucienne6

No naprosto genální! :D .. Jako fanoušek metalu a všeho okolo jsem z toho uplně "hotová". Ano, místy trochu stupidní, ale k žánru komedie/horor to přeci sedí. Scéna v ložnici tetičky a strýčka a souboj s "dildy" - bezkonkurenční! :D 5* doporučuji ! ()