Reklama

Reklama

Cesta Vikingů

(TV film)
  • Česko Vikingská princezna (více)

Obsahy(1)

Skandinávie, 7. století našeho letopočtu. Mladý vikingský bojovník Erick se odvážně přidá ke konkurenčnímu klanu Vikingů, aby zachránil 18 letou princeznu Tasyu, kterou unesl velký Jormungand - Midgardský had. Záchrana princezny je složitá a nebezpečná úloha, při které Erick riskuje více než jen svůj život a život princezny. Během záchranné akce může totiž nastat bájný vikingský konec světa – Ragnarök. (Universal Channel)

(více)

Videa (3)

Recenze (16)

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Prý by se to dalo natočit i mnohem hůře, dle jednoho ze zdejších názorů. No nevím - můj desetiletý synovec nedávno na mobil natočil jak si s kamarády hráli s plastovými meči na rytíře a TO vypadalo mnohem LÉPE než kanadsko-bulharská pseudovikingská slátanina, která uráží pojmy jako logika, smysluplný příběh, filmová výprava nebo alespoň televizní (byť třeba ubohá a dementní) zábava. Tohle beru jen jako vítaný přírůstek do mé sbírky obskurních filmových sraček :-D. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Říká se, že i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo. Tohle divadlo sice zas až tak velké nebylo, ale evidentně vyždímali ze žalostného minima maximum. Zajímavý námět ovšem není výhra. Nevalný scénář, bídnou výpravu a úsměvné neherecké výkony má na svém triku pravděpodobně nízký rozpočet, jehož přesné cifry má zcela jistě pod svým palcem T2. Naštěstí se dalo alespoň koukat na svalnaté Vikingy a celkem pěkné princezny. 2,5* ()

Reklama

666teen odpad!

všechny recenze uživatele

Opět se potvrdilo, že kooperace mezi libovolnou zemí disponující jakýmsi filmovým průmyslem a Bulharskem bude stát tak akorát za zlámaného leva. Být soudruhem režisérem tohoto zvratku, opravdu bych se obával žaloby ze strany severských států, které si na té svojí mytologii ještě lpějí. Todore, ty tupé hovado! Příště natoč horor o mladistvých bezdomovcích z bukurešťských kanálů, kteří si vesele halucinují po ředidle. Tam by ti prošel i ten had z Photoshopu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Není to žádné veledílo - popravdě se ani nesnaží udělat na vás dojem ... nijak zvlášť - a svými triky vás v žádném případě neohromí, neboť veškerý jeho make-up pochází z laciného kraje. Třetí * tudíž berte s VELKOU rezervou - kromě jiného i proto, že finále je notně uspěchané ... nebo spíš odfláknuté: Postrádá jakoukoli gradaci, která by mu dodala patřičné napětí ... abyste se mohli alespoň trochu bát o osudy jeho hrdinů. Ani nevím, co mě vlastně přimělo, abych k takovému po všech stránkách neumělému vyprávění byla shovívavá. Snad prapůvodní podstata jeho zápletky, která kopíruje klasické pohádky o bájných dracích, o krásných princeznách a jejich zmužilých zachráncích ... snad prchavý odlesk TÉ magie dávných časů, díky níž má jeho existence své opodstatnění. ()

Acrobat odpad!

všechny recenze uživatele

Ale čoby nie. Starí Bulhari ako ochrancovia právoslavia idú... Vynálezca bleskovodu rozvracia mýty Asgardu a Ragnaroku, stavia rozum nad city a nevidí pravú podstatu ženskosti ako navigátora. Shakespearovský záver kopiacich sa mŕtvol a správna voľba ženy, pričom nebolo treba mať sen a hádzať jablko k Afrodite. Bulhari udržujú minimalizmus pár vojakov, veľa správnej kožušiny, no zasa príliš veľa fiktívneho kovu (prilby). Triky detské a študentské, absencia prieraznosti, ale našťastie existujú faktory, ktoré umožnia bez väčších útrap dopozerať toto úsmevné dielo. (29.03.2015, JOJ archív) ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama