Cesta Vikingů (TV film)

Daniel Winters

Ivo Peitchev

David Findlay
  • Crocuta

Prý by se to dalo natočit i mnohem hůře, dle jednoho ze zdejších názorů. No nevím - můj desetiletý synovec nedávno na mobil natočil jak si s kamarády hráli s plastovými meči na rytíře a TO vypadalo mnohem LÉPE než kanadsko-bulharská pseudovikingská slátanina, která uráží pojmy jako logika, smysluplný příběh, filmová výprava nebo alespoň televizní (byť třeba ubohá a dementní) zábava. Tohle beru jen jako vítaný přírůstek do mé sbírky obskurních filmových sraček :-D.(11.12.2016)

• 3mates33

Otrasné obsadenie. Všetky tie klany boli malé a na smiech. Myslím, že keby sa prebudili vikingovia, zostali by v šoku ako ich zosmiešnili. Armády o piatich mužoch vládli svetu, to sa do filmu moc nehodí, a vlastne celkovo, celý film sa hodí akurát do poludňajšieho programu TV HNoJ, a vlastne tam som to videl...(29.3.2015)

• Acrobat

Ale čoby nie. Starí Bulhari ako ochrancovia právoslavia idú... Vynálezca bleskovodu rozvracia mýty Asgardu a Ragnaroku, stavia rozum nad city a nevidí pravú podstatu ženskosti ako navigátora. Shakespearovský záver kopiacich sa mŕtvol a správna voľba ženy, pričom nebolo treba mať sen a hádzať jablko k Afrodite. Bulhari udržujú minimalizmus pár vojakov, veľa správnej kožušiny, no zasa príliš veľa fiktívneho kovu (prilby). Triky detské a študentské, absencia prieraznosti, ale našťastie existujú faktory, ktoré umožnia bez väčších útrap dopozerať toto úsmevné dielo. (29.03.2015, JOJ archív)(29.3.2015)

• 666teen

Opět se potvrdilo, že kooperace mezi libovolnou zemí disponující jakýmsi filmovým průmyslem a Bulharskem bude stát tak akorát za zlámaného leva. Být soudruhem režisérem tohoto zvratku, opravdu bych se obával žaloby ze strany severských států, kteří si na té svojí mytologii ještě lpějí. Todore, ty tupé hovado! Příště natoč horor o mladistvých bezdomovcích z bukurešťských kanálů, kteří si vesele halucinují po ředidle. Tam by ti prošel i ten had z Photoshopu.(11.8.2015)

No, co k tomu napsat. Čekat se od toho moc nedalo a tak trochu nechápu nízké hodnocení. Není to výprava jak v Thorovi a tak stěžování si na "malé" klany je podle mě mimo mísu. S obsazením jsem problém neměla, herci hráli přiměřeně a triky byly věrohodné. Jediné, co mi trochu vadí, je samotný příběh, ale to je už můj vlastní vkus. Na kino to není, ale pro nenáročného diváka večer k televizi, proč ne. Dalo by se to natočit mnohem lépe, ale na druhou stranu i mnohem hůře. Průměr televizní zábavy, rozhodně ne odpad.(9.8.2015)