Édouard Berlon (Jean-Pierre Cassel) je mladý, nenapravitelný svůdník, který lehce přechází z jedné milostné aféry do druhé, aniž by se staral o komplikace, které tím způsobí. Žije v starobylém domě s příbuznými, kteří vyznávají poněkud výstřední způsob života. Seznámí se s Hélène (Anouk Aimée), manželkou bohatého finančníka, který ji zanedbává. Stane se nakonec Hélène pro lehkomyslného Édouarda tou pravou? (ilclassico)

Willy Kufalt

Mladý Édouard je zajisté šprýmař, ale v první řadě nenapravitelným záletníkem a skutečnou sbírku absurdit v této komedii tvoří teprve jeho rodinka v čele se svérázným strýčkem-fotografem a smečkou toulavých psů... Druhá komedie Philippa de Brocy v hlavní roli s Jeanem-Pierrem Casselem měla v mých očích skvěle našlápnuto na to překonat i předchozí Hry lásky, film má skvělé tempo, vtipné nápady, řadu pěkně vyladěných scén, vine se v sympaticky rozverné náladě a pánové spolu do děje nejenže opět zakomponovali tanečky, ale přidávají i zpěv a hraní na hudební nástroje. Jenomže v druhé polovině začíná již občas váznout a problém vidím v obsazení Anouk Aimée, která je sice krásná, ale narozdíl od své zdejší konkurentky Geneviève Clunyové podle mě není zrovna typem herečky vhodné do komedie. Vzhledem k celkové stylizace filmu moc ani nepomáhá, když se AA snaží vnést do své postavy Heléne něco jako hlubší drama. Ale jinak jde opět o velmi zábavnou jízdu, u níž je možná škoda, že zdejším příznivcům francouzských komedií 60. let zatím zcela uniká? [75%] ()

Flego

Philippe de Broca a jeho druhý film... opäť s Casselom. Milé, fajnové, občas pôvabné. Jeden z najúspešnejších francúzskych režisérov mal však ešte všetku slávu pred sebou... ale tentokrát s Belmondom. Tretie hodnotenie a druhá recenzia. ()