El cadáver de Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

Drama / Thriller

Španělsko, 2015, 76 min

Alberto Bernad

Vlastně jde o takovou zvláštní adaptaci klasického příběhu o Šípkové Růžence s hvězdičkou, jelikož ten princův polibek byl doplněn o všechno to ostatní, co se v Disneyho i Macourkově verzi nepochopitelně vynechává. Takhle se zkrátka budí princezny ve Španělsku, jen ta forma v tomto případě nesvětila prostředky, což dala princezna svým zachráncům také najevo. Ale pravda je, že v reálu by onen plachý dotek lící zřejmě opravdu ke zlomení kouzla Rigor Mortis nestačil, a bylo by s dcerou panovníka nutno pořádně zatřásti stylem klín vyráží klín a zapadlý jazyk k tomu. Slušnej thriller s hodně neslušným dějem, kterej, ačkoliv je natočenej za pár dní a peněz, funguje. 60%(9.1.2017)

Naprosto úžasný námět. Jak jsem si přečetl popisek k filmu, hned jsem to musel vidět. Je to nechtěná komedie, hlavně ty hlášky na začátku, i pár scén během filmu je prostě úsměvných. Hodně to kazí zpracování, které působí dost takovým plytkým dojmem. Bez napětí, atmosféry, ale zajímalo mě jak to nakonec dopadne. A to zas musím říct že jako ano, konec se mi líbil, a taky to hodně zachraňuje. Navíc filmu hraje do karet i krátká stopáž. Uprostřed filmu jsem se musel nasrat... Proč tu piču herečku nezabili hned??? Celkově to ve mě zanechává pocit jako bych se dodíval na dobrou komedii. Dobrý pocit. Jenže tohle má být thriller.(2.12.2016)

Docela šlušnej nápad, jakkoliv je ujetej.Jen to chtělo odvážnější finiš, protože námět, herci i stopáž sváděj k dokonalosti, ale něco tomu na lepší hodnocení prostě chybí.Rozhodně radikálnější a přímočařejší jednání pachatelů, nebo víc postav zapojených do děje, přeci jen i přes 76 minut se najdou hluchý místa.Ale jak řikám, myšlenka odvážná...tak proč sakra nepřitvrdit i v ději.60%.(7.2.2017)

To bude tím, že já nečtu obsahy a komentáře před projekcí, ale až po ní. Čtyři herci a snad teprve druhý film Héctora a jedna místnost zvaná márnice, ho nestála moc peněz, ale mě to stačilo na to, abych byla zase zpočátku znechucená a pak po celou dobu vynervovaná, jak to všechno dopadne. Z mého hlediska to byl zase spíš horor a já absolutně nevím, co s tím, kam s tím a jak to mám ohodnotit. Prostě šílený, ale takový jsou buď Španělé a nebo horory, tam se může cokoliv. Za mě je to jinak něco mezi trojkou a čtyřkou. Jak píše uživatelka Tejkina, mají sice lepší kousky, ale pro jednou to zvednu a už to nechci vidět ani omylem.(3.12.2016)

• pornogrind

Někdo má rád vdolky a jinej zase mrtvý holky. A to je právě případ téhle " trojice ". V místní márnici se objeví tělo " šukézní " herečky a je nenapadne nic jinýho než že si v ní smočí svý šašky. Co se týče děje tak je to naprostá 3,14čovina. Herečka obsazená do role Anny Fritz je šeredná jak půlnoc. Dialogy i chování postav jsou tak otřesný. Dokonce mě film v jednu chvíli i docela rozesmál. Což je asi špatně. Kdyby Anna vstala zmrtvých a v šíleným amoku utrhala těm vošoustům péra a koule, určitě by mě to bavilo víc. Tohle bylo o ničem. Jedna hvězda z milosti.(4.1.2017)