El cadáver de Anna Fritz

The Corpse of Anna Fritz

Drama / Thriller

Španělsko, 2015, 76 min

Alberto Bernad

Když se to umí, tak stačí jen pár eur, čtyři herci a márnice. A samozřejmě dobrý nápad, který byl sice hodně morbidní až nechutný, ale to vem čert. Prakticky po celou dobu jsem byl napnutý jak kšandy a netušil jsem, kam to celé povede. Spokojený jsem byl i na konci, ačkoliv je fakt, že tady by mě nejspíš nezklamal žádný z možných závěrů. Před takovýmhle debutem klobouk dolů. 85%(8.4.2018)

Naprosto úžasný námět. Jak jsem si přečetl popisek k filmu, hned jsem to musel vidět. Je to nechtěná komedie, hlavně ty hlášky na začátku, i pár scén během filmu je prostě úsměvných. Hodně to kazí zpracování, které působí dost takovým plytkým dojmem. Bez napětí, atmosféry, ale zajímalo mě jak to nakonec dopadne. A to zas musím říct že jako ano, konec se mi líbil, a taky to hodně zachraňuje. Navíc filmu hraje do karet i krátká stopáž. Uprostřed filmu jsem se musel nasrat... Proč tu piču herečku nezabili hned??? Celkově to ve mě zanechává pocit jako bych se dodíval na dobrou komedii. Dobrý pocit. Jenže tohle má být thriller.(2.12.2016)

Chvíli jsem váhal, jestli si tohle španělské nekro nenechat stylově na Štědrý večer, ale zvědavost byla silnější. A silnější bylo bohužel i moje očekávání, protože Anna Fritz není žádná dekadentní úchylárna, jak jsem se těšil, ale vcelku středoproudová thrillerová inscenace v mezích zákona. Že se postavy chovají jako totální dementi mě u podobných filmů nepřekvapí, ale rozčarovaný jsem byl navíc i z obsazení role nemrtvé herečky, prý jedné z nejkrásnějších ve Španělsku. No, pokud by to byla pravda, tak tedy chudáci Španělé... nebo spíš Španělky. Aspoň že ten konec byl nakonec takový, jaký jsem si celou dobu přál, ovšem na čtvrtou hvězdu mi to stejně nestačí. A mojí nejoblíbenější filmovou nekrofilní scénou i nadále (a už asi navždy) zůstane nezapomenutelná závěrečná pasáž z Lune froide.(17.12.2016)

Docela šlušnej nápad, jakkoliv je ujetej.Jen to chtělo odvážnější finiš, protože námět, herci i stopáž sváděj k dokonalosti, ale něco tomu na lepší hodnocení prostě chybí.Rozhodně radikálnější a přímočařejší jednání pachatelů, nebo víc postav zapojených do děje, přeci jen i přes 76 minut se najdou hluchý místa.Ale jak řikám, myšlenka odvážná...tak proč sakra nepřitvrdit i v ději.60%.(7.2.2017)

Vlastně jde o takovou zvláštní adaptaci klasického příběhu o Šípkové Růžence s hvězdičkou, jelikož ten princův polibek byl doplněn o všechno to ostatní, co se v Disneyho i Macourkově verzi nepochopitelně vynechává. Takhle se zkrátka budí princezny ve Španělsku, jen ta forma v tomto případě nesvětila prostředky, což dala princezna svým zachráncům také najevo. Ale pravda je, že v reálu by onen plachý dotek lící zřejmě opravdu ke zlomení kouzla Rigor Mortis nestačil, a bylo by s dcerou panovníka nutno pořádně zatřásti stylem klín vyráží klín a zapadlý jazyk k tomu. Slušnej thriller s hodně neslušným dějem, kterej, ačkoliv je natočenej za pár dní a peněz, funguje. 60%(9.1.2017)