V postapokalyptickém světě, kde platí "zabij, nebo budeš zabit," panuje všudypřítomný hladomor a cizí lidé vždy představují nebezpečí. Přeživší farmář se ukrývá hluboko v lese, kde s pomocí brokovnice a improvizovaných nástrah bedlivě střeží svou úrodu před vetřelci. Dlouhá léta v izolaci si ale začínají vybírat svou daň a on pomalu ztrácí kontakt s realitou. Všechno se změní, když jeho farmu objeví vyhladovělá matka a její dospívající dcera. V zoufalé snaze sehnat potravu a přístřeší mu starší žena nabídne, aby výměnou za postel a jídlo strávil noc s její dcerou. Farmář v návalu touhy poruší základní principy sebezáchovy a pustí je k sobě do chatrče. Výměna se však nakonec promění v nelehké soužití, které začne ohrožovat nejen jeho pečlivě vybudovaný svět, ale i holý život. (Cinemax)

Ryuuhei

Typický artový film, který mě osobně neoslovil. Sledovat kolem čtvrt hodiny život týpka v izolaci, kterak si myje zadek, či si dokonce i hraje s přirozením, pro mě rozhodně nebyl žádný med. A s překlenem k druhé polovině se to o moc nezlepšilo - změť vyrchtlých, nahých těl v kombinaci s rádoby thrillerovou atmosférou. Je pravda, že se to celé obešlo bez skoro žádných dialogů, respektive s naprostým minimem čehokoliv, co lze dialogem nazvat. Ale ne. Film by měl v první řadě bavit, něčím zaujmout, ale tohle byla očím nelahodící slabota. 40% ()

honajz2

Hm, takže chlap, vypadající jako nějaký ne zrovna povedený klon Ivana Bartoše, žije v chatce uprostřed lesa, pěstuje si rostlinky, které zalívá vlastní močí a když moč není, vezme fotku svojí manželky (asi?, nezjistíme, kdo to je) a ono pak z toho penisu stejně něco vyteče. Tak si tam žije v klidu a míru, dokud za ním nepřijde matka s dcerou, jedna větší ošklivka než druhá a chlap konečně má to, co mu celou dobu chybělo - sex. Tak si tam žijí ve třech, sem tam je někdo přepadne, na konci přijde několik celkem snadno odhadnutelných zvratů včetně závěru, který jsem odhadoval už od první sexuální scény. Navíc to asi točil gay, jelikož chlapovi vidíme penis co chvíli nebo občas chodí polonahý a holkám vidíme za celý film dvakrát kozy. Co se stalo se světem je načrtnuto, ale ne nijak rozvinuto a pak je tu taky nemálo nelogičností (třeba kde ta matka sehnala cigarety (navíc tak krásně čisté), když je apokalypsa už několik let?). No krása. Atmosféru to má, to souhlasím a celou první polovinu mě to nenudilo, ale když to shrnu celkově, tak to bylo o ničem a forma se snažila převálcovat slabý obsah. A hlavní myšlenka filmu je taková, že lidi umí být strašná hovada. Wow. Tak převratnou myšlenku mi řekne mnoho dalších filmů a většina z nich bude mnohem zajímavější, než tenhle. 2* ()

*CARNIFEX*

Pomerne realisticky poňaté? Rozhodne áno. Vďaka príbehu dostatočne "živé"? Rozhodne nie. "The Survivalist" je svetlým príkladom komornej drámy počas ktorej sa toho naozaj moc neudeje. Záver síce prináša niekoľko celkom zaujímavých zvratov čo samotný snímok ožíví, no tak či onak, príliš veľkú "zábavu" neponúka. Stopáž 104 minút je v tomto prípade voči divákovi dosť "krutá", a byť to o dvacku kratšie, zrejme rýchlejší spád udalostí by dosiahol lepší efekt, ako len sledovať vzájomne vyvíjajúce sa vzťahy medzi preživšími. ()

Davies182

Taky vám často skoro u všech drsňáckých post-apo filmů vrtá hlavou, proč se v nich skomírající společnost nesnaží dát se co nejrychleji znovu do kupy? Proč se zase nezačnou obdělávat políčka, proč není z každé přeživší ženy do 40-ti let těhule, a proč se nestaví domy a stavení, co by něco vydržely a lidi nemuseli trávit dny nekonečným čundrem? A proč se sakra všichni zabíjej? Uf, to je otázek. No a The Survivalist má na každou z nich konečně tu nejadekvátnější, upřímně syrovou odpověď. Myslím, že Hollywood našel režiséra pro celovečerní Stanici 11. Po debutu. ()

topi

Postapokalyptické drsné drama s naturalistickými scénami, až občas i zamrazí. Celou dobu si snímek dokáže diváka udržet v napjatém sledování, jak se vše bude odvíjet dále. A to bez použití jediného tónu hudby, ta tady zazní až při závěrečných titulcích a ta skladba má výborný sound! Minimalistický snímek, ve kterém se moc nekecá, zato atmosféru si buduje výborně. Jsem zvědav na režisérův další film. ()

• Film sa natáčal v Antrime, v Severnom Írsku. (GTS_PUNK)
  • Název filmu se objeví až na konci. (pornogrind)
  • Prví slovo ve filmu můžeme slyšet až v 17. minutě. (pornogrind)