poster

Vidím jenom tebe

 • USA

  All I See Is You

 • Kanada

  All I See Is You

Drama / Thriller / Psychologický

USA / Thajsko, 2016, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  *****

  Bravurně odvedená slepota. Marc Forster by měl točit jen psychologické filmy. Bravurně si s často propíraným tématem vyhrál, plus vynikající přechod u nevidomé z fáze slepoty do vidění na jedno oko. Snad první film svého druhu, u něhož si divák uvědomí, že si má zrak chránit jako bulvy v kebuli. Nejhorší je, že neuvidí kozy, pekáče, ovšem to je jen zlomek zrakového vjemu. O Blake Lively se říká, že lépe vypadá než hraje. Tak s tím nesouhlasím, je ale fakt, že měla tentokrát schopného partnera. Jason Clarke ve své kreaci podává nejzajímavější herecký výkon své dosavadní kariéry. A pak je zde na přetřes její vytuněné poprsí. Lively s Clarkem spolu rozehrávají pestrou (vizuální) hru, kdy návrat zraku slepé barbíně změní dosavadní vyrovnaný průběh manželství a jeho priority. Vzala si ho, když byla nevidomá, až uviděla, koho měla po celou dobu po svém boku, už ho tak nelovískovala. A z upjaté ženy se stala rázem žena s vizáží kurviska. Neméně poutavá je i technická stránka filmu, respektive znázornění pasáží očima slepce, kde dominuje skvělá vizualizační kamera Matthiase Koenigswiesera. Je jich zde velké množství a jsou pěkně vypiplané. K intenzivnímu zážitku také přispívá hudební doprovod Marca Streitenfelda. Film se i lehce vrhá do soft erotiky, nevychází mu to jen v rovině thrilleru, kam nakoukne jen velmi nesměle a nevýrazně. Forster natočil svůj technicky nejnáročnější film. Pokud chce ještě někdy v budoucnu zavadit o prestižní filmová ocenění, měl by se věnovat podobným psychologickým tvarům. 10/10(9.8.2018)

 • Morholt
  **

  Téma není vůbec špatné. Manželskou idylu změní v krizi ženina vyléčená slepota. Forster měl bohužel tendence točit umělecký film a to zrovna moc nemusím. Spíš aby se soustředil na thrillerovou stránku věci, která byla mizivá, dával až příliš často prostor nicneříkajícím obrazovým hrátkám a rozmazané optice téměř slepé ženy. Obstáli tak jedině herci. Blake Lively je momentálně to nejkrásnější, co může Hollywood nabídnout a Jason Clarke nezklamal ani tady. Ale čekal jsem tedy víc. 40%(26.2.2018)

 • silentname
  ****

  Pravda je taká, že som od "All I See Is You" čakal niečo iné. Minimálne viac thrilleru. Pretože realita je taká, že film je hlavne drámou. Drámou o dvoch ľuďoch, ktorí mali k sebe spoločnú cestu, v čase, keď bola Gina slepá, no všetko sa to s príchodom návratu zraku strácať. Je to dokonca asi aj zaujímavá paralela. Niečo získala, a niečo iné sa naopak začína strácať. Najlepšia na filme je podľa mňa práve tá ťažká skutočnosť, že všetky postavy sú veľmi pochopiteľné a na nikoho sa nemôžeme dívať očami, že by bol zlý, alebo niečo podobné. Pravda je totiž taká, že Gine sa so zrakom opätovne otvoril svet a mohla zakúšať veci, ktoré predtým nemohla. Zrak jej ponúka obrovské množstvo možností. A naopak jej manžel má pocit, že stratil svoju rolu najdôležitejšieho elementu v jej živote. A začína mu to veľmi rýchlo chýbať. A najmä nevie, ako si svoju manželku môže opätovne získať späť. A tak začínajú v ich svete vznikať neviditeľné steny, ktoré sa bohužiaľ nedajú zboriť. A keďže film sleduje hlavne ich vzťah, myslím si, že je to zachytené veľmi dobre. Rovnako je celkom dobré, že film nedáva na konci jednoznačné odpovede. Môžeme si domyslieť sami. Občas by som asi chcel niektoré veci počuť po lopate, ale v prípade tohto filmu to nie je nutnosť. Herecké výkony sú dobré, vizuálne je to zaujímavé a má to dobré momentky. No priestor kde film podľa mňa zlyháva je fakt, že má veľmi pomalé tempo. Na začiatku mi to nevadilo. Koniec koncov, očakával som aj nejaký thriller. No ten podľa mňa nikdy neprišiel. A dosť mi tam chýbal. Chcel som vo filme viac thrilleru. A možno by som vyhodil niektoré divné scénky z časti v Španielsku. Ako celok som s filmom spokojný, no nemyslím si, že by som sa k nemu vrátil. A rozhodne mám pocit, že mohli do toho dať viac energie a thrilleru. Inak je to celkom obstojné. Hodnotenie: B(7.2.2018)

 • sedm.1
  **

  Filmů na téma nevidomé ústřední hrdinky, která si díky svému handicepu nemůže být vším děním okolo své osoby zrovna úplně dvakrát jistá, vznikl už nespočet, zvlášť tedy navíc v thrillerovém žánru, a tak chápu, že pokud už nějaký další takový projekt přeci jen vznikne, snaží se ho tvůrci co nejvíce odlišit, či ozvláštnit jakýmkoliv způsobem od veškerých svých předchůdců. A právě o to se snažil i v případě All I See is you uznávaný Marc Forster, ovšem na rovinu musím konstatovat, že ačkoliv se mu to jistým způsobem i podařilo, tak ona jeho inovativní cesta mě zcela minula. Jeho snímek je totiž prázdný, nudný a těžce nevýrazný. Thrillerovou zápletku to každopádně naznačovalo prakticky jen na začátku, postupně se to ale celé přeměnilo na zatraceně nefunkční romantické drama, s mdlými postavami, podivně kostrbatě vystavěnou zápletkou a pointou tak mizernou, že divák při závěrečných titulcích musí bohužel prostě času, stráveného ve společnosti této podívané, jen hořce litovat. Zkrátka, žádná atmosféra, žádné napětí, žádné emoce a mrzký pokus o vizuální zpracování v artovém stylu nejsou jednoduše zcela příznivé ingredience, ze kterých by se dal namíchat dobrý film. Fakt hodně mizerná podívaná.(19.8.2018)

 • kaylin
  **

  Mladá žena je vdaná, vypadá to, že je celkem šťastná, tedy až na to, že je slepá. Pak ale dojde k zázraku, kdy začne znovu vidět. Jako kdyby jejímu štěstí nic nechybělo. Akorát že ono manželství možná není tak dokonalé. Tohle je dle mého tak zabitá příležitost natočit skutečně zajímavý film... Základ dobrý, ale vývoj prostě ne.(20.2.2018)

 • - Film měl premiéru na Torontském filmovém festivalu v roce 2016. (kellne)