Mei ren yu

The Mermaid

Sci-Fi / Fantasy / Romantický / Komedie

Čína / Hongkong, 2016, 94 min

• LangiJ

Co tohle mělo být? Chow by asi měl zůstat u svých potrhlých kung-fu komedií a do fantasy se moc nepouštět, nebo aspoň ubrat plyn. Námět není špatný, jen způsob zpracování, kdy často dost tlačí na pilu, jen aby tam vecpali co nejvíc triků, mi prostě neseděl. Nejdřív jsem si říkala, že to bude pro děti jako CJ7, takže jsem to brala s nadhledem, ale když se pak v akvárku rozprskla rybička, no, nevím, nevím... Nemůže se tomu upřít pár vtipných scén, pěkný exteriéry nebo některé záběry pod vodou, ale toť asi vše. Začátek je přehrávaný a místy pro mě až moc ujetý. Postupně se to zlepší, takže jsem to i dokoukala, ale příště si radši pustím Kung-fu melu nebo Shaolin fotbal.(7.6.2016)

Rozpočet $60,7miliónaTržby USA $3,232,685Tržby Celosvetovo $553,810,228 (komerčne najúspešnejší film v Číne s tržbou $526,848,189 k roku 2016)▐ Číňanci sú asi blázni, nehovoriac o režisérovi tejto snímky, ktorý vždy ulietal na tých najviac zbesilých a uletených scénach, tu to miestami aj dosť preháňa, s komediálne ladeného fantasy, sa to ku koncu zmení až na nechutné jatky, tam to teda tvorcovia riadne preháňajú, sa nečudujem že to v USA dostalo "R" neprístupnosť, fakt brutal /50%/(7.2.2017)

Stephen Chow išiel do enviromentálnej témy. A beriem to, pretože sa snaží o postoj a robí to s humorom, ktorý je mu podobný. Aspoň teda počas prvej hodinky filmu. Tá sa nesie v znamení toho najbláznivejšieho a najnevskusnejšieho s čím môže prísť. Chobotničiak sa varí sám a potom všetkých ostrieka, eskapády typu - prečo by som mal chcieť ísť na kolotoče.. alebo úvod v múzeu exotických zvierat. Skrátka jedna šleha za druhou. Posledná pol hodina je potom ako z druhotriedneho béčkového filmu. Asi to tam muselo byť a akceptujem to, ale omnoho viac si užívam, keď neviem čo mám v jeho filmoch očakávať ani ako čo skončí. Je to v pohode film, ak máte radi režiséra. Inak platí to čo pri predchádzajúcich jeho dielach. Viem si totiž predstaviť ako toto bude niekoho riadne iritovať. Ale baby sú tu dosť pekné. Hlavné ústredná Yun Lin.(14.4.2020)

"Tancuje líp, než McDonald!" Myslím, že to je na 3 hvězdičky, ale dávám 4, protože to to má aktuálně 62% a já nechci hodnocení snižovat. Takto. 1) Vypadá to levně, ale po Monster Hunt si zvykám. 2) Akože komedie, ale humor není pro naše publikum a navíc to je místy dost vážné. 3) Líbí se mi hooodně nápad. Myšlenka. 4) Levné zpracování vlastně docela sedí k celkovému stylu. 5) Vlastně to působí tak béčkově, až je to docela kompaktní. 6) Celosvětově v tuto chvíli jedenáctý nejvýdělečnější letošní film (Monster Hunt osmnáctý).(13.12.2016)

Dost možná mě jen zhypnotizoval roztomilý kukuč Yun Lin, ale navzdory veškeré jednoduchosti, přímočarosti a neobjevnosti (co na tom proboha dělalo tolik scenáristů?) jsem si Mořskou pannu přece jen užil o kus víc než Cestu na Západ a CJ7ku. Oceňuji, že ač to vypadá, jako by Chowovi pomalu začaly docházet nápady, neztratil nic ze svého smyslu pro rytmus a timing a stále dělá humor, který staví především na obraze a nikoli na dialozích a přepjatém herectví jako spousta dalších komedií z čínských teritorií a Asie celkově. Na pováženou je ale skutečnost, že se v Chowových filmech objevuje stále horší CGI. Kvůli spojení nevzhledných digitálních efektů s ne zrovna oslnivou digitální kamerou působí The Mermaid chvílemi až nepříjemně lacině.(30.5.2016)

• - Představitelka mořské víly Shan (Yun Lin) se hledala mezi 120 000 kandidátkami. (Jirka_Šč)

• - Jako akční choreograf na filmu pracoval Ku Huen Chiu. (Rominator)

• - Ve snaze splnit co nejpřesněji své představy o filmu, nechal režisér Stephen Chow většinu scén točit více než padesátkrát. (Jirka_Šč)