Mei ren yu

Stephen Chow

Shung-Fai Choi

Scénografie:

Bruce Yu

"Tancuje líp, než McDonald!" Myslím, že to je na 3 hvězdičky, ale dávám 4, protože to to má aktuálně 62% a já nechci hodnocení snižovat. Takto. 1) Vypadá to levně, ale po Monster Hunt si zvykám. 2) Akože komedie, ale humor není pro naše publikum a navíc to je místy dost vážné. 3) Líbí se mi hooodně nápad. Myšlenka. 4) Levné zpracování vlastně docela sedí k celkovému stylu. 5) Vlastně to působí tak béčkově, až je to docela kompaktní. 6) Celosvětově v tuto chvíli jedenáctý nejvýdělečnější letošní film (Monster Hunt osmnáctý).(13.12.2016)

Stephen Chow dlhodobo točí vydarené komédie so zaujímavými zápletkami a s výborným humorom, pričom práve jeho predchádzajúci film, Journey to the west ma z celej jeho tvorby zaujal asi najviac, preto som sa nebál, že by mu už došli nápady, ale Mermaid mu už moc nevyšiel. Aj tentoraz musím pochváliť, že si vybral žánrovo nezvyklú tému a podal ju svojim originálnym spôsobom, takže mi to dejovo celkom vyhovovalo, udržuje si to svižné tempo a celkovo ma zaujímalo, ako sa bude dej ďalej odvíjať, ale problémom je jednoducho hlavne ten humor. Pri Chowovi som predsa len zvyknutý na podstatne vyšší štandard, tu mi vlastne skutočne vtipná prišla len jedna sekvencia, vypočúvanie na policajnej stanici a ešte sa tu nájde pár drobností, ktoré možno dokážu aspoň na chvíľu vytvoriť úsmev na tvárí a to je na komédiu predsa len veľmi málo. A ani tá akcia ma tiež nijak zvlášť nezaujímala, technicky je kvalitne zvládnutá, ale obsahovo to nebolo nič, čo by ma mohlo skutočne baviť. A určite by to chcelo aj lepšie obsadenie, síce samotná morská víla bola ešte celkom dobre zvolená a fandil som jej, ale hlavný hrdina ma moc nebavil a z vedľajších postáv tiež nikto nestojí za výraznejšiu pozornosť. Takže celkovo Mermaid určite nie je zlý film, Stephen Chow z toho cítiť neustále, ale potrebovalo by to viac lepšieho humoru, takáto komédia je vlastne pomerne zbytočná. 60%(4.12.2016)

Čína. Krajina s jedným z najväčších znečisťovacích problémov na tejto planéte, si zrejme svoje chyby chcelo ( pokrytecky ) kompenzovať na komerčnom ,,blokbástri,, a presvedčiť divákov, že čistá voda a vzduch ( a samozrejme láska ), sú dôležitejšie, ako peniaze a moc. Lenže verím, že to robia doteraz. Teda to znečisťovanie a globálne finančnícke pochody. Koho zaujíma, že Zem umiera, agresívnych miliardárov určite nie. Ako sa hovorí, ´´Po mne potopa...´´ Vyše pol miliardové tržby tohto filmu, určite nemajú príčinu v environmentálnom probléme, pretože toto zrejme čínskych divákov zaujímalo na poslednom mieste. Príčinou astronomického úspechu je to, že ázijský diváci majú radi ,,hongkongský,, humor, Stephen Chow je režisérska hviezda a bolo to v 3D. Takže producenti sa nahrabali a Matička Zem pyká ďalej.(1.11.2017)

Ze začátku to bylo docela nudné ale to se naštěstí změnílo a film mě začal bavit a taky docela napínat. Provedení je dobré ale jak už bývá zvykem mohlo by být lepší a některé scény taky. Film se mi líbil ale pár věcí se mi docela i nelíbilo například některé scény které mohly být lépe zpracované a to například scéna kde se snaží vyhubit mořské živočichy atd. Krom těch pár věcí je to zábavná komedie kterou Stephen Chow natočil docela slušně. Některé scény byly opravdu povedené a dialogy taktéž byly výborné a legrační. Film obsahuje docela dobrý scénář, dialogy které v některých pasážích filmu opravdu neměly chybu a taky i děj. Škoda že těch víc legračních scén tam nebylo víc, určitě by byl film pak mnohém lepší. Potěšila mě i účast Tsui Harka který má jen malou roli v jedné scéně. Ve filmu zazní i několikrát píseň s filmu Pěst plná hněvu ( Fist of fury) s Brucem Lee.(11.11.2018)

Místy krásně praštěná, ujetá brutální ekologická jízda s něžně romanticky naznačeným mezidruhovým křížením. Tentokráte ovšem nikoliv Japan, kde by to nemohlo nikoho nějak moc překvapit, ale ´Made in China´ … V poměrně krátké době další parádní bláznivá sympaticky obsazená komedie z této země .. nu, podívejme ... hmm, jaký podívejme .. prostě Asie (!) …(9.2.2017)

• - Představitelka mořské víly Shan (Yun Lin) se hledala mezi 120 000 kandidátkami. (Jirka_Šč)

• - Ve snaze splnit co nejpřesněji své představy o filmu, nechal režisér Stephen Chow většinu scén točit více než padesátkrát. (Jirka_Šč)