Sesterská láska

• Velká Británie Sister My Sister (více)
Drama / Psychologický / Thriller
Velká Británie, 1994, 86 min

Francúzske provinčné malomesto roku 1932. Dve mladé ženy, sestry Christine a Lea, sa po dlhšom odlúčení opäť stretávajú. Podarilo sa im obom získať prácu v domácnosti pani Danzardovej. Pani domu je vdova a žije so svojou mladou dcérou Isabelle život privilegovaných príslušníkov vyššej strednej vrstvy, život pozbavený akýchkoľvek povinností, život takmer hermeticky uzavretý medzi štyrmi stenami domu. Hodiny ich dní napĺňajú kartové hry, cvičenia hry na klavír, vyšívanie, sekírovanie a podozrievavé kontrolovanie oboch sestier, ktoré naopak trávia hodiny svojich dní leštením príborov, drhnutím dlážky, zbieraním rozsypaných špendlíkov, tichým vstrebávaním neustáleho ponižovania a despotického zaobchádzania. Christine a Lea majú však na rozdiel od pani Danzardovej a jej dcéry jednu vražednú výhodu – nadovšetko sa milujú... (oficiální text distributora)

Hanys_

Mizerné psychodrámo o čtyřech ženských v jednom baráku, z nichž minimálně jedné solidně hrabe. Ty lesbické scény, které mě nalákaly, jsou navíc hodně decentní, takže až na drsnější závěr není vlastně moc o co stát. ()

westerns

Na film som prišiel jedine kvôli herečke Jodhi May, ktorú som si dnes veľmi obľúbil vo filme Poslední Mohykán (1992). Je okolo tretej hodiny v noci, a pri sledovaní filmu som mal také silné a neopísateľné emócie (sa aj normálne čudujem, prečo sa mi z toho všetkého ešte nezamrzol notebook :) Ide o drámu, psychologický film, triler, trošku aj lezbickej erotiky..., proste taký mix. Dve sestry robia slúžky v jednom dome vo Francúzsku v roku 1933, (vyvinie sa medzi nimi aj lezbický vzťah), ale tie otrasné podmienky, a tá otrasná pani domu spolu so svojou dcérou..., ako to tie sestry len mohli tak dlho vydržať... (ja by som tam nevydržal ani jednu minútu)... Len jednu vec ešte poviem: sa ani nečudujem, čo sa stalo na konci filmu... Každopádne ide o skvelý filmový zážitok, ktorý som vôbec nečakal! A Jodhi May (vo filme ako jedna zo sestier menom Lea), tá sa mi páči čoraz viac, a určite si s ňou pozriem ďalších veľa jej filmov! Ps: Film je natočený podľa skutočných udalostí, čo sa mi vôbec nechcelo veriť! ()

prasokote

Zatím marně hledám slova a někteří přede mnou to stejně už řekli lépe. Silné, temné, vášnivé a gradující. Nic jsem od toho neočekávala, a asi právě proto jsem naopak dostala pořádný náklad. Herecké výkony neskutečné, ze sester jsem cítila každou emoci jako vlastní.//// Shlédnuto podruhé. Opět musím vyzdvihnout herecké výkony. Čtyři ženy, jeden dům, a takové drama... Konec nemohl být jiný, tohle jinak skončit ani nemohlo. ()

markotter

Tyhle 4 psychopatky v jednom domě dokázaly udělat pěkně dusnou atmosféru a nepotřebovaly k tomu žádné další berličky v podobě různých triků, potoků krve a tak. A vztah dvou sester, které se navzájem přitahují, byl vykreslen tak sugestivně, že jsem chvílemi ani nedýchal. Úplný vrchol to nebyl, ale dost dobrý to bylo. ()

mira.l odpad!

Jak se proboha tahle nudná blbost dobrala hodnocení 75%?!? Dvě, vlastně čtyři méně či více psychicky narušené krávy v jednom domě, kde se za hodinu a půl nestane vůbec nic. A to málo, co se stane na konci, je zpracováno stejně blbě jako všechno před tím. ()

solisoli

Príbeh, ako remeň s typicky anglicky konzervatívnou matkou a jej dcérou voči svojím komorným. Komorné sú dve sestry, ktoré k sebe cítia viac, ako sesterskú náklonnosť. Pani domu z pozície nadradenosti vťahuje do svojej psychózy a primitívneho chovania v útrobách domu obe komorné natoľko, že ich stará striga privádza postupom času do nekontrolovateľného zúfalstva. Odporná psychologická dráma, podľa skutočnosti, ako by sa to odohralo v Anglicku a nie skutočnosti v pompéznom a preafektovanom Francúzsku. ()

kolodej1

film s krátkou stopáží, který přesto působil jako dlouhý. Mohou za to časté nudné pasáže. Příběh je velmi řídký a kdyby se první hodina sestříhala do 20 minut, nic by se nestalo. Lesbické scény byly velmi prudérní, jako by byly natočeny v době, o které film pojednává. Myslím ale, že v té době nebylo běžné, aby si ženy holily nohy, ve filmu na to ale nebylo pamatováno. Taky mám problém uvěřit tomu, že ve filmu figurují čtyři postavy a všechny jsou vyšinuté. Děj ve filmu se pohnul až v samotném závěru, ovšem způsob ztvárnění byl dost nešťastný a nevěrohodný. Dost přehodnocený film se spoustou chyb a slušnou porcí nudy ()

luc.k

Myslím, že by si někdy Jodhi May a Sally Hawkins měli zahrát spolu. Patří k dobrý herečkám, ale zatím jak tu bylo řečeno, moc nevýrazným. Jinak tento film i přes odehrávání v jedné místnosti a obsazené pouze pár hercům stačilo k tomu, že jsem se nad filmem v konečné scéně byla donucena zamyslet. Vůbec jsem se ale nedivila, že to takhle dopadlo. Nečekala jsem to, přiznávám. Velmi neuvěřitelný, zděšující příběh, přitom tak zajímavý, bláznivý i krásný. Stojí za podívání. ()