Koruna k Vánocům (TV film)

Crown for Christmas

Amy Krell

Kostýmy:

Luminita Lungu
  • slunicko2

Cukr (spíš melasa) z pohádky teče proudem. 1) Americké stereotypy v zobrazení plebejské (samozřejmě velmi schopné) pokojské a šlechtické (tupé a nepřející) společnosti pobaví, pokud tedy nenaserou. A ten černoch v roli kancléře? 2) Zaujal 45letý fešák Rupert Penry-Jones (princ) a tuším, že Rollo Skinner (Allienin bratr).(23.3.2018)

• KapitanKuraz

Ďalšia tuctová presladená sračka pre navždy panny sediace pred telkou žerúc zmrzlinu a smrkajúc šušne do krajkového kapesníku.No odpad dať nemôžem fakt som to dopozeral dokonca, je však pravda že som si agóniu spríjemňoval množstvom alkoholu a tak som sa aj celkom haluškoval na tých jej ksichtoch čo hádzala, však aj tu v galérií posledný obrázok (na druhej strane), ako keď panne ukážeš kokot. Na druhú stranu to tu tej starej opici Danici celkom sadlo, oskara pre maskéra.(25.12.2017)

Přistupovala jsem k tomu dost skepticky, protože tyhle filmy ala deník princezny a laciná zpracování, kterak obyčejná holka ke štěstí u královského dvora přišla, moc nevyhledávám. Nevyhneme se snad žádnému žánrovému klišé. Holka z Brooklynu, co má hluboko do kapsy se dostává na evropský královský dvůr maličké neznámé země, aby tam mezi dvořany se secvaklýma prdelkama uloupila královo srdce. Tady nám do toho vmíchali i nezvladatelnou princezničku. Všechno nasvědčovalo tomu, že se mi to nebude líbit, ale když já chtěla vánoční fim a tento byl hned po ruce. A nakonec jsem celkem příjemně překvapená, koukalo se na to hezky, hlavní hrdinka byla sympatická a i když to na konci už dost drhlo a začínala to být taková ta přeslazená nuda, dokoukala jsem a nebrečím nad ztraceným časem.(7.10.2018)

Chudá holka bez práce a zaplacených účtů, malé evropské království, ovdovělý král s odbojnou dcerou, protivná královská snoubenka, upjatá vrchní hospodyně, sympatický komorník, zdobení stromečku, nic nechybí. Zkrátka další variace jednoho z tradičních témat vánočních romancí. Nepřináší nic moc nového, nepřekvapí samozřejmě ani reálností či logikou, zato je vybaven naivitou, kterou lze skousnout jen u Vánoční pohádky, ale je to milé, v pohodě koukatelné, navodí tu správně vánoční romantickou náladu a Popelka konečně není taková ta typická žánrová blondýna.(19.1.2020)

Pokud člověk nemá problém brát tento film za pohádku, a tím on skutečně je, pak ho čeká velmi milá, vtipná podívaná, s výbornou představitelkou v dětské roli a pro vánoční čas a náladu přímo stvořená. A, mimochodem,mnohem lepší, než současné české paskvily, co se za pohádky jen vydávají. Dávám pět hvězd a doporučuji.(1.1.2017)