poster

Koruna k Vánocům (TV film)

 • USA

  Crown for Christmas

 • Slovensko

  Kráľovské Vianoce

Komedie / Romantický

USA, 2015, 83 min

Režie:

Alex Zamm

Hudba:

Chris Hajian

Producenti:

Amy Krell

Kostýmy:

Luminita Lungu
(další profese)
 • bllm
  ***

  Wow no tohle je teda kousek. Trochu Popelkoidní vánoční romantika, banální, 100% předvídatelá. Bejt výkon Danicy McKellar o něco lepší, asi by to bylo celý snesitelnější. (Navíc nemůžu uvěřit, že tohle je Winnie z Báječných let, jako herečka stojí za prd, ale klobouk dolu za to, že takhle vypadá ve 40. Ale účel to splnilo, RPJ je tady luxusní, s mým nejoblíbenějším TH účesem. Jen bych nejradši brutálně umučila toho, kdo mu oblíkl tu debilní dlouhou koženou bundu, co má pro jízdu na koni. Ty těsný rajtky, to mohl bejt novej přírůstek do mojí sbírky. Ale na druhou stranu, je to asi rodinnej film a někdo by se mohl pohoršovat. To v Ostrově pokladů to nikomu nevadilo ani na promofotce. Podtrženo sečteno třetí (no možná i ta druhá) za RPJ.(6.12.2017)

 • Daydreamer
  *****

  Pokud člověk nemá problém brát tento film za pohádku, a tím on skutečně je, pak ho čeká velmi milá, vtipná podívaná, s výbornou představitelkou v dětské roli a pro vánoční čas a náladu přímo stvořená. A, mimochodem,mnohem lepší, než současné české paskvily, co se za pohádky jen vydávají. Dávám pět hvězd a doporučuji.(1.1.2017)

 • nash.
  ***

  Chudá holka bez práce a zaplacených účtů, malé evropské království, ovdovělý král s odbojnou dcerou, protivná královská snoubenka, upjatá vrchní hospodyně, sympatický komorník, zdobení stromečku, nic nechybí. Zkrátka další variace jednoho z tradičních témat vánočních romancí. Nepřináší nic moc nového, nepřekvapí samozřejmě ani reálností či logikou, zato je vybaven naivitou, kterou lze skousnout jen u Vánoční pohádky, ale je to milé, v pohodě koukatelné, navodí tu správně vánoční romantickou náladu a Popelka konečně není taková ta typická žánrová blondýna.(19.1.2020)

 • Malarkey
  **

  Tohle bylo tak blbý, až jsem to musel dokoukat do konce. Že se to protiřečí? Tak určitě. Všichni se tu totiž chovali tak divně a nepochopitelně, že mě zajímalo, co z toho nakonec vznikne. No a jelikož to má poměrně libivý příběh, tak bych to kvalitou přirovnal k Hanna Montaně. Všichni jsou tady jak na houbičkách, ale ty jejich kecy Vás tu tak nějak zhypnotizují, že máte nutkání přidat teplotu na topení, zalézt si pod deku, udělat si útulno v duši a bez mrknutí oka na tuhle kravinu koukat až do konce.(15.12.2017)

 • Jirkacek
  ****

  Snímek Koruna k Vánocům z roku 2015 mne příjemně překvapil a skoro celou dobu mne dokázal udržet před TV obrazovkou. A to navzdory tomu, že zámořská produkce málokdy přijde s milým vánočním filmem, na který jsme zvyklí tady u nás v České republice. Navíc mi žádné jméno z uvedených herců nic neříkalo a i podle průměrného hodnocení zde na ČSFD se mohlo zdát, že snímek Koruna k Vánocům může patřit mezi pořádné průsery. Po uplynutí 85 minut si to však rozhodně nemyslím, jelikož když jej srovnám s jinými vánočními počiny, je to diametrální rozdíl. Nechyběl zde sníh, což bylo důležité, protože se opravdu nedokážu vánočně naladit při pohledu na americké pláže a stromečky s cinkrlátky na prosluněné Floridě. Romantika si zde rovněž našla své místo a také mne potěšilo, že se podstatná část filmu odehrávala v Evropě a to ve Winshire vedle Lucemburska. Ve vymyšleném státě vládl mladý ovdovělý král Maximillian, který mi velmi připomínal našeho biatlonistu Ondřeje Moravce v mladých letech. Přísně vychovaný král před lety přišel o manželku a na výchovu své malé dcery Theodory kvůli svým úřednickým povinnostem neměl na výchovu dívky čas. Proto ji nechával na starost guvernantkám, které však po několika dnech daly výpověď, protože chování Theodory bylo prostě nesnesitelné. Jednoho dne při svém pobytu v New Yorku potkal pokojskou Alie, která vzápětí dostala výpověď a toho využil komorník Fergus, který ji pozval do Evropy, aby se výchovy ujala. S váháním nabídku přijala a skoro hned od začátku se s Theodorou sblížili, což mne nepřekvapilo. Taktéž se dalo očekávat, že mezi králem a novou guvernantkou vznikne časem vztah, otázka byla jen kdy to bude. To však vadilo princezně z Lucemburska Celii, která si chtěla Maximilliana vzít a stát se královnou. Byl jsem tedy zvědav, jak to dopadne, nebo spíše jakým způsobem se do konečného rozuzlení dobereme, protože děj filmu byl průhledný jako výmluvy některých politiků na všechno možné i nemožné. Vůbec mi ale čitelný děj nevadil, stejně tak chování celého královského dvora, které bylo až příliš přesládlé. Překvapivě mne prostě ten hloupoučký snímek bavil a nic víc jsem neřešil. Možná to jediné, co mi zde vadilo byla guvernantka Alie, představoval jsem si prostě jinou dívku a herečka Danica McKellarová mi připadla moc strojená a její výrazy umělé. Suma sumárum, Koruna k vánocům ode mne získala čtyři vánoční hvězdy na královské koruně ****.(15.12.2018)