PragueNight

Česko, 2015, 66 min

Jiří Pluskal

Karel Lampa

• campix

Rozhodně chápu čeho chtěli autoři dosáhnout. Nemyslím si ale, že by to byl výrazný pražský problém, jelikož ve všech metropolích můžeme pozorovat početnou menšinu bezdomovců, prostitutek, feťáků a podobných. Hlavně si také myslím, že většina evropských metropolí je na tom ještě o něco hůře. Problém tu je, samozřejmě, ale tento dokument nepřináší nic nového nebo zajímavého. Zpracování je poměrně povedené, ale vedení jednotlivých rozhovorů mi nepřijde úplně šťastné. Navíc si nejsem jistý, zda jsou zpovídané osoby natolik atraktivní, aby zaujali.(5.9.2016)

• Radko

Ono je to všade vo veľkomestách - prostitútky, prostitúti, narkomani, bezdomovci. Zopár z nich tuná vypovedá o svojom osude. Najzaujímavejší je samozrejme ten s prsteňmi a nalakovanými čiernymi nechtami. Ale zase, reportážne médiá a časopisy mu za uplynulé dva roky venovali toľko priestoru, že nič nové sa divák nedozvie. Od obstarožných šľapiek tiež nie. Keď boli mladé, užívali si slávy, peňazí a záujmu všakovakých pánov, teraz trú biedu s núdzou, pričom neutešený stav si vylepšujú pervitínom, metadonom a heroínom. Zobrazenie polosveta vyčnieva dvomi skutočnosťami - režisér otravuje s natrčeným nahrávacím mobilom a väčšinou sa tvári strašne kokotsky nezúčastnene (akoby bol v štúdiu za sklom), čo nejakú veľkú hodnotu filmu neprináša. Druhým faktom je rozpor názvu s jeho obsahom - minimálne tretina filmu sa totiž odohráva za dňa. K zvýšeniu hodnotenia to veľmi neprispieva, skôr naopak.(25.2.2016)

Za prvé - ta vinětace je hrozná a vadila mi celou dobu. Celkový jas a kontrast jak kdyby to dělal někdo, kdo v životě nepoužil žádný efekt. Za druhé - všechny bych poslala makat. Za třetí - je to dobré v tom, že jde přímo o rozhovory s reálnými lidmi. Za čtvrté - někomu to třeba něco dá, někomu to ukáže špínu Prahy a někomu je to úplně jedno. Ale celkově se mi to líbilo a vidím v tom určité poučení.(6.5.2017)

• Una111

Ach jé, pořád to dokolečka omílané tvrzení o nepříznivém osudu. Ano, velmi nepříznivý, ale ani jednoho drogového dealera nebo prostituta/prostitutku k tomu nikdo nenutil! Byla to jejich volba, jejich svobodné rozhodnutí dobře vydělávat a zdánlivě tak snadno! Dolce far niente! Je mi líto! Dnes jsem mluvila s pracovnicí Kauflandu, která přijímá nové síly. Říkala, že mladí nemají zájem. Přicházejí s požadavkem 30 tisíc, volné víkendy apod. Být u pokladny v Kfl není žádná sranda a k tomu za 15 tisíc kaček. Nechceš dělat? Inu, pak je tu vždycky ještě ta možnost "jít šlapat". Docela mne pobavilo, jak ty obstarožní dámy provozující tzv. nejstarší řemeslo, mluvily o "práci". A tento týden jsem si všimla v jiném supermarketu, tentokrát šlo o Albert, jak staré paní tam sedí u pokladny! Jsou milé, práci zvládají a nestěžují si, jak k nim byl osud krutý.(28.5.2019)

• Politik

Jedna zajímavá holka, jinak nuda.(27.3.2016)

Dokument o pražských bezdomovcích a o tom, jak to mezi nima funguje. Co se týče kamery a zvuku, tak to šlo natočit určitě lépe. Jestliže to ale dělal někdo, kdo držel kameru poprvé v ruce, tak je to asi dostačující. To o čem tam ty lidi mluví je na jednu stranu hrozně zvláštní, ale na druhou stranu i docela zajímavé. Stále se ale do nich nedokážu vcítit.(4.6.2018)

Odvrácená stránka ve spolupráci s mocnými..(17.7.2017)

Dokument je na úrovni takého študentského, ale je to tak akurát. Jiří Pluskal sám žil na ulici 3 roky, a tak sa mu určite podarilo ľahšie zohnať reálnych bezdomovcov s výpoveďami. Druhá polovica je nudnejšia ako tá prvá. Každopádne Pluskal by svojim bývalým kamošom mohol dať recept na to, ako sa dostať z bryndy, čo by mohlo byť účinnejšie než natočiť o nich dokument.(26.7.2017)

Zvláštní dokument ze zajímavého prostředí. Smutný je akorát, kdo byl ochotný se zúčastnit natáčení a vydělat si pár kaček - děsivě vypadající vysloužilý prostitut Karel, či dámy 50+ provozující nejstarší řemeslo, vzpomínající na starý časy. A k tomu pár sice mladších ročníků, ale beznaděj a fet všude kolem. Hodnocení je těžký, provedení je bídné, ale za snahu a výběr lidí 3*(20.1.2017)

• Forty-

Zaujimavi ludia, ktorych postihol tazky osud. Dokumentarista to trosku odflakol, rozhovory posobili nepripravene. Najviac mi vadil velmi nekvalitny zvuk - chapem, ze je to amatersky dokument, ale dalo sa to aspon doladid softverovo. Hodnotenie davam sice nizke, ale tie pribehy ludi za pozrenie celkom stoja.(28.5.2017)

Občas naprosto zbytečné otázky... Prázdné ticho, které šlo dle mého dobře vyplnit. Výběr lidí je sakra dobrý, jen je nechat rozmluvit do větších detailů a pokládat pouze doplňující otázky. I tak velké překvapení. Až na občasně špatný zvuk kvůli způsobu záznamu, byl snímek poutavý a relativně zajímavý.(8.1.2016)

Dokument šel rozhodně natočit líp. Kladení otázek mi přišlo dost nešťastné, pouze několik lidí bylo ještě jakžtakž zachovalých, aby z nich padalo i něco jiného než vole a nezněli jako zadrhnutý gramofon. Nic moc nového jsem se nedozvěděla, takových dokumentů už bylo. Přitom tohle téma je velmi závažné. Například prostituce postarších dam. V některých zemích je to obrovský problém, mají tam tak nízké důchody, že staré ženy se musí živit prostitucí.(15.2.2018)

• bilder

Nic nového pod sluncem a velká nuda. Co kdyby zkusili něco dělat namísto věčných stížností, jak k nim byl osud nemilosrdný? V čem podnikala ta paní, která nepřišla na nic jiného, než dělat na stará kolena šlapku? To jsme se bohužel nedozvěděli. Další z řady zbytečných a velmi podobných dokumentů.(20.8.2017)

Má to svoje mouchy, ale téma je to důležitý. Ta paní na konci, jak vychovala ty 4 děcka, to je mazec. Chtělo to lepší mikrofon, občas není lidem rozumět. K některým komentářům vůči homless lidem mě napadá jeden citát : " Najezený hladovému nevěří ! ".(10.9.2020)