Deštník (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1974, 14 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Tomu, kdo viděl "Jak se se krade milion", je pointa ihned jasná a hláška "číhám, číhám" je 50 let známá. Zde šlo ovšem o jiný materiál.:-)(18.1.2017)

"Táto, já číhám !!" - "Jen číhej, pusinko, číhej !!" ;)(27.7.2016)

"Budu eště číhat? - Budeš! Já ti dám potom noviny, to je ještě vzácnější." Někdo rozstříhá deštník, někdo v podobném věku propálí koberec (sorry, rodiče, měli jste mě líp hlídat a ty sirky uklidit). Docela legendární bakalářský příběh. Se divím, že do teď nehodnocen... Takový skvost ;-)(1.2.2016)

Když máte malé ratolesti, nezapomeňte všechny nůžky schovat, ať nedopadnete podobně jako manželé z této povídky. 50%(2.4.2017)

Dneska už bych Vančurový nic nekoupil, ale tenkrát, když byla jako panenka z božských hvozdů, modrý z nebe bych ji snesl! Hanzlík dělal škrta a byl za to po právu potrestán.(2.2.2016)

• - Žert založený na žvatlání malých dětí, která zaměňují kvůli špatné výslovnosti slova „číhám/stříhám“, se objevil už ve filmu z roku 1967 Jak se krade milión. (rakovnik)