Mozková příhoda

(festivalový název)

Tento horor popisuje příběhy mladíka, který náhodou získá od starých sousedů podivného parazita, který vypadá jako dvaceticentimetrový červ s tlamou a ostrými zuby. Tento parazit je schopen člověku vpouštět do mozku látku, která způsobuje podobně jako drogy velmi příjemnou euforii. Hrdinovi filmu se nejdřív život s parazitem "Elmerem" velmi zamlouvá, později však začnou komplikace, když Elmer dostane hlad a začne napadat lidi kolem, vyžírat jim mozky z hlavy a mladíka svojí přítomností ničit jak fyzicky, tak psychicky... (Flipnic)

ink flo

Horrorová komedie o parazitovi, který svým hostitelům nabodne do mozku halucinogenní drogu výměnou za krmení mozky. Problém je v tom, že je na tom závislost jak na heráku. Parazit má sladký hlásek, jednou tam dokonce i zazpívá, jinak je to ale samozřejmě zmrd. Celý je to svou úchylnosti a divností vlastně dost znepokojivý. ()

masekjc

Další specifický námět, který je ještě šílenější než předchozí počin Basket Case. Bohužel tentokrát to nedopadlo vůbec dobře. Velké porce krve a napětí se hledají marně. Ubylo amatérizmu a přibylo trochu hereckých výkonů. Přesto jako celek to působí příliš nudně a nezajímavě. Přece jen mluvící červ Aylmer připomínající výkal nebylo to pravé ořechové. Velká škoda. 3/10 ()

Knor

Příjemný překvapení. Nevěřil bych, že film o parazitovi, kterej vypadá jako velký lejno, má krásný modrý očička, mluví jako intelektuál, žere lidský mozky a dodává hostiteli modrej halucinogení džusík je takhle zábavnej. Naprosto šílenej úlet s několika nechutnostmi, krve a zvrácenýho humoru, tak jak se mi to mohlo nelíbit. Krásný úchylný béčko jedna radost. ()

GameboyNES

Tak tohle bylo opravdu žrádlo, nádherně uchylný, hodně krve, gore a nervy drásající hudba. Nemůžu jináč, než za plnou palbu. 5. ()

Pitryx

Krásná vzpomínka na léta mládí. Ale k filmu. Mne to tehdy moc nebavilo, ale dodnes si pamatuji scénu s uchem, kterou jsem tehdy jel snad desetkrát a snažil se přijít na to, jak je to uděláno. Nyní musím hodnotit bez nostalgie a tedy narovinu uznat, že efekty nebyly nic moc, ale zase na tehdejší dobu. Fakt je, že jsem se přece jen tak trochu bavil a proto dávám milosrdných čtyřicet procent. ()

Nowasek22

Tenhle film jsem viděl cca před 10ti lety na videokazetě a s dabingem muže, který daboval všechny herce v celém filmu..u mě 100% komedie, než horror :D ()

WUTEN

Jakmile jsem zahlédl ten mluvící nesmysl ve tvaru Václavské klobásy nebo spíše lofase, jsem si hned vzpomněl na Červeného trpaslíka na díl polymorf emocuc, akorát ten mluvil jenom když změnil podobu a ten se také přicucávál na mozek. Mě ta výřečná modrá břečka docela místy pobavila, ani herci na takové béčko nezklamali, na tak nízký rozpočet. Beru tento film dost s rezervou, béčko, rozpočet, rok výroby, ale samotný příběh mě nejvíce zaujal, mluvící modré lejno které dodává Brianovi herák namíchaný s lsd do krku a on mu na oplátku dostává mozečky, tak na tohle jsem byl zvědav, popravdě docela pobavilo, za mě 3*. ()

josmart

Mluvící pinďour si dělá z lidí otroky pomocí krutého fetu, který jim stříká přímo do mozku. A přes mozky je to teda gurmán, má velký apetit. Už dlouho jsem nenarazil na film, který by mně takto odrovnal. Tou ujetostí mi trošku připomněl Lexxe, film je perverzní, psychedelický, ale zároveň i vtipný. Zvláštní rozměr tomu dodávají animace ve Švankmajerově duchu. Téma závislosti (všech fází) je zobrazeno úžasně přesvědčivě, soucítil jsem s hrdinou, ale bylo mi jasné, že tohle není film na happy-end. Hudba je jako z osmdesátkového béčkového (až céčkového) horroru, ale herecké výkony jsou jinde, herci jsou naprosto přesvědčiví. Opravdu nevím, kam bych to žánrově zařadil, ale určitě bych nečekal, že na něj narazím v multikině :-D ()

AmunRa

Z větší části černá komedie, zbytek splatter. Požírání mozků, halucinační tripy, zpívající monstrum ve tvaru lejna - co byste si mohli přát víc. ()

Ruda

Povedená černá komedie o parazitujícím červu Elmerovi a lidských mozcích. Tento film je technicky mnohem vyspělejší než Henenlotterův starší snímek Basket Case, který vypadá až příliš amatérsky, zejména v hereckém projevu některých vedlejších postav. Nápady má Henenlotter sice poněkud obskurní, ale jinak jsou jeho filmy zábavné. ()