Mozková příhoda

(festivalový název)

Tento horor popisuje příběhy mladíka, který náhodou získá od starých sousedů podivného parazita, který vypadá jako dvaceticentimetrový červ s tlamou a ostrými zuby. Tento parazit je schopen člověku vpouštět do mozku látku, která způsobuje podobně jako drogy velmi příjemnou euforii. Hrdinovi filmu se nejdřív život s parazitem "Elmerem" velmi zamlouvá, později však začnou komplikace, když Elmer dostane hlad a začne napadat lidi kolem, vyžírat jim mozky z hlavy a mladíka svojí přítomností ničit jak fyzicky, tak psychicky... (Flipnic)

Othello

Festival otrlého diváka 2009 - se simultánním překladem nepřekonatelný zážitek, jinak celkem hlína, ukecaný hovno vítězí.. ()

eraserhead666

Osmdesátková ulítlá podivnost v silně surrealistickém hávu. Na tohle musíte mít chuť a musí vám to sednou. Já s tím měl trošku problém, ale nakonec se to trochu usadilo. Některé scény jsou výborné. Punkový klub byl úžasný. Ten pán s košem mi přišel nějak povědomý, ale až teď při psaní komentáře mi vlastně dochází, že to má společného režiséra s Basket Case. Tak to už jsem ohledně celého filmu trochu doma. ()

matestlust

Hodně černá a pěkně ujetá hororová komedie o dvojici chlapců - Brianovi a Aylmerovi. Brian je člověk, který je těžce závislý na látku, kterou mu zprostředkuje pouze Aylmer - zhruba 30ti centimetrový tvor, připomínající oživlé hovno. Aylmer Brianovi rád jeho tzv.,,džus´´ poskytne, ovšem výměnou za krmivo, což je v tomto případě lidský mozek. A tak se tato dvojice vydává do ulic ukájet své nezkrotné choutky...Místy pěkně krvavá, bizardní a zvrácená, na druhou stranu také místy celkem nudná, podívaná. 3.5 * ()

oLí

Podobně nápaditě ztvárněný úchylnosti mi teda rozhodně nejsou proti srsti. V tomto případě totiž tvůrci mají bez debat i nějaký ten talent. Když se k tomu připojí 80´s atmosféra, pomrknutí na diváka znalého předešlý Henenlotterův snímek a povedená hudba, může z toho vzniknout hodně fajn věc. Propojení horror-komedie, aby jste se chvílemi smáli bláznivým nápadům, ale přitom se i báli o hrdiny a brali děj alespoň trochu vážně, to se ne většině filmařů daři, tady to funguje. 7.5/10 ()

Mordenroth

Nuda, hovno, gore, nuda, mozog, hovno, gore, hovno, mozog nuda, nuda... Nič lepšie ma nenapadlo. Asi sa mi počas sledovania filmu nejak poškodil mozog. ()

5150

Pohodový osmdesátkový horror. Triky na dobré úrovni (kouzelné monstrum), několik nezapomenutelných momentů, řada hlášek.. a ten odkaz na BASKET CASE. Prostě budete se bavit. // Festival Otrlého diváka 2009 ()

corpsy

Malý Elmer má síce slušný apetít, ale nieje ani veľmi zábavný, ani veľmi šokujúci. Akurát tak dobré gore a pre milovníkov BASKET CASE láskavé cameo. ()

Astaroth12

Zatial jediná vecička od Franka, s ktorou som bol celkom spokojný. Je tu veľmi veľa gore efektov a niektoré boli fakt slušne. Ako ten mali červík sa zavŕtal do hlavy a už len krik umierajúcich a len veľa, veľmi veľa krvi. Ale hlavne som sa bavil, film ma v sebe riadnu nadsazku a tak prečo nie. Ked tu môžu byt trapacke monstra s Basket Case, ktoré máju tiež svojich priaznivcov, prečo by sa mi nemohol pačit hovoriaci červík, pripomínajúci výkal? A ešte si to hlavný hrdina i užíval, ja som spokojný. ()

ledzepfan

Příjemné překvapení....To mluvící hovno v sobě mělo něco z Borroughse-takže sympaťák, ale nemůžu se zbavit dojmu, že klukům ze štábu tak něják chyběly ty klíčové praktické zkušenosti a tak plácají trošku hrušky z jablkama...ale neva. ()

Rosana

Ježkovy vóči, to byla píčovina. Ale musím říct, že jsem se u tohohle "hororu" řazala smíchy. Holt jsem měla smůlu, že jsem až při začátku promítání zjistila, že tento "americký" film je nadabovám do nějaké Vlámštiny a neměla jsem sluchátka pro simultativní překlad. Na hovno, co vyžírá mozky ale asi nezapomenu! ()

topi

Aylmer je malej parazit vypadající jako obskurní červ, kterému jako pokrm lahodí lidský mozek (vysávat ho dokáže vícero způsoby). A tak potřebuje někoho, kdo ho bude brávat na vycházky, aby se mohl nasytit. Najde si k tomuto účelu Briana, kterému na oplátku poskytne výtečné haluzové rozkoše tak, že mu na temeni hlavy vyvrtá dírku a tou mu do mozku pouští tekutinu, která Brianovi vyvolává halucinogení požitky, které ovšem mívají i svoje dojezdy. A tak si tato bizarní dvojka prožívá různá dobrodružství, která vždy končí krvavým aktem. Že se Vám to zdá úchylné? Aby ne, když to natočil tvůrce trilogie Basket case. Henenlotterův styl je více než jasnej a jeho špinavá bečkovost je vsudypřítomná. V metru Brian dokonce potká Duana Bradleyho se svým košíkem! Výbornej nápad! ()

Hamaradža

Písal sa asi rok 2003, mal som 6 rokov a bol som príšerne vystrašený, keď mi otec rozprával o "nesmierne desivom horore o parazitickom alienovi injektujúcom halucinogénnu drogu do mozgu" ktorý videl s legendárnym jednohlasným dabingom na VHS-ke krátko po revolúcii. O 16 rokov neskôr som sa k tomuto kultu konečne dostal i ja, hoci toho desu už som pociťoval o trochu menej. Henenlotter od Basket Case-u poriadne dospel. Brain Damage je nepochybne sofistikovanejší, lepšie natočený, oplzlejší a s pôsobivými psychedelickými scénami je asi po všetkých smeroch "viac" - prekážal mi tu však trochu samoúčelný a miestami nevkusný humor (Aylmerovmu fekálnemu dizajnu a elegantnému dabingu som neprišiel na chuť) - osobne uprednostňujem béčka, ktoré sa viac berú vážne - aby sme my diváci nemuseli. :) 3,5* ()

Martin741

Henelotterov Basketcase 1 sa mi celkom pacil, ale toto Brain damage je bieda. Rezia nebola na urovni uz ani v pripade Basketcase, ale tuna je vyslovene hrozna, herecke vykony su doslova priserne a tuna dokonca vrazdi priserka, ktora pripomina ludsky vykal. No bieda a ubohost, strasidelna atmosfera je ciste sci -fi a kombinacia hororu s komediou sa mi tuna uz vobec nepaci. 20 % ()

Jino

Béčko o mozky posedlém parazitu, který vpouští svému hostiteli do mozku jakousi modrou tekutinu a dělá z něj závisláka. Efekty (jakkoliv se můžou zdát béčkové) jsou podřízeny humoru a nadsázce s jakou je film koneckonců i natočen. Nejdřív musím pochválit vzhled parazita - hláškující okaté hov*o se opravdu jen tak nevidí. Na pořadu dne jsou svým způsobem i jeho vražedné manýry, v nichž jde vidět, že tvůrci mají smysl pro humor a neštítí se ho používat i v ujetém provedení - scéna na záchodě či orální sex, ať mi jsou důkazem. Co do bohatosti ostatního děje, film očekávaně ztrácí. Zápletka je jasně daná a monstrum v podstatě od začátku prozrazeno, takže je zde spíše upřednostňován důraz na zábavnost jednotlivých scén než na urputně napínanou atmosféru či bezchybné herecké výkony. K povšimnutí, na tomto solidnímu béčku o "hov*ě", je i zdařilá hudba. V hodnotících měřítkách 75%. ()

Javad

POŠKODENIE MOZGU = slušná gore zábava a ako to už u béčiek tohto razenia býva zvykom – občas aj pekná nuda. ()

Han22

Nezávislá hovadina o vraždícím hovně (zdravíme pana Hankeyho do South Parku) a k tomu protifeťácká agitka o tom jak špatně končí závislost na čemkoliv. Jak se mi líbil Basket Case (zde malé cameo), tak tohle mě nebavilo. Komu/čemu jsem tu měl fandit? Přijde mi, že v osmdesátých letech fakt mohlo vraždit cokoliv. ()

Corpsegrinder

Absolutní nářez! Po Basket Case je tohle raketovej vzestup v kvalitě naprosto všech filmovejch aspektů. Pro mě je tohle zvláštně atmosferickej horůrek s občasným velice černým humorem. Aylmer, mozek s vizáží hovna a nezvykle intelektuálním projevem, napájí hlavního hrdinu halucinogenama ze svojí tlamy zatimco oba cestujou mezi lidma a hledaj potencionální oběti kterejm by Aylmer vyluxoval palici. Scény s haluškama maj krásně osmdesátkový efekty který samozřejmě nejsou technicky nejvyspělejší ale maj prostě to klasický kouzlo tehdejší doby. Ostatní efekty jako krev a gore jsou jak už je u Henenlottera zvykem naprosto kompletně praktický takže to všechno vypadá hezky syrově. Několik scén je opravdu památnejch, jako například ta kde ženská omylem vykouří Aylmera nebo ta kde Aylmer držkuje z umyvadla :)) V cameo roličce se zde objeví i Duane s jeho proutěným košíkem. Co je však na filmu nejlepší je muzika. Ze všech hororů z let 70. a 80. bych soundtrack z Brain Damage zařadil někam do nejlepších 10, Gus Russo a Clutch Reiser odvedli parádní práci. Viděno v uncut verzi. ()

TERRORDROME

Vyzerá to, že Henenlotter bol v 80 rokoch jeden z najoriginálnejších režisérov. Film o parazitovi, ktorý nadroguje svojho hostitela a ten mu potom pomáha v lovení mozgov je určite viac než pozoruhodný. Parazit je kapitola sama o sebe, červík s milým úsmevom, šibalskými očkami a hlasom televízneho hlásateľa. Je tu pár zaujímavých gore efektov, ten najzapamätateľnejší je jednoznačne orálny sex s červíkom, ale aj halucinácia so špagátom v uchu a vodotryskom krvi. Čo mi vadilo, že film nijak negraduje, ako začne tak skončí, červ je zabitý len tak nejak mimochodom a dokonca aj smrť priateľky hlavného hrdinu je len akási mechanická bez emócií. Ale je fajn že sa film nevlečie a svojim tempom ma prekvapil, čakal som to uťahanejšie. ()