Mozková příhoda

(festivalový název)

Tento horor popisuje příběhy mladíka, který náhodou získá od starých sousedů podivného parazita, který vypadá jako dvaceticentimetrový červ s tlamou a ostrými zuby. Tento parazit je schopen člověku vpouštět do mozku látku, která způsobuje podobně jako drogy velmi příjemnou euforii. Hrdinovi filmu se nejdřív život s parazitem "Elmerem" velmi zamlouvá, později však začnou komplikace, když Elmer dostane hlad a začne napadat lidi kolem, vyžírat jim mozky z hlavy a mladíka svojí přítomností ničit jak fyzicky, tak psychicky... (Flipnic)

Trailer

Bloody13

Krásný romantický příběh dvou rozdílných tvorů, kteří se jeden bez druhého neobejdou. Elmer nabízí Brianovi dosud nepoznanou rozkoš a halucinogenní stavy jako na drogách, Brian zas Elmerovi dodává na oplátku potřebnou potravu. A to, že ona potrava je v podobě lidských mozků a Elmer zase ve skutečnosti mluvícím parazitem, je pouze detail. Tady jde o zábavnou formu, ne o zvrácený obsah. Elmer s očima modrýma jak studánka a tlamou plnou ostrých zoubků je postavička tak nechutná a sympatická zároveň, že sama o sobě nejde brát vážně. Obzvlášť když vypadá jako obrovský hovno. Brain Damage je naprosto výborný filmový úlet plný krve, modrého slizu, úchylného vtipu a jednou povedenou narážkou k režisérově prvotině Basket Case. ()

obitus

Brian a Aylmer maji krasny vztah. Aylmer Brianovi poskytuje neopakovatelne rozkose a on mu naoplatku zajistuje potrebnou vyzivu. Idylku trochu narusuje sutecnost, ze Aylmer je tricet centimetru dlouhy tvor, vypadajici jako hovno, zivici se pouze mozky. Hodne cerna a (uz samotnym napadem) uchylna komedie me zpocatku dost nudila, ale kdyz zacli hlavni hrdinove chodit na vychazky (cti lov) zacalo to byt pekne zabavne a misty slusne krvave a nechutne. K vrcholum patri urcite oralni sex, ktery si skvele uziji Brian i Aylmer a pak setkani hlavniho hrdiny s Duanem Bradleym a jeho kosikem. ()

Flipnic

Pro mne vyloženě milé překvapení, že v pozdních 80. letech mohl vzniknout tak perfektní horror!! Jednak se mi na něm zamlouvalo, že to je docela povedený úlet a trochu mišmaš ... chvíli brutální splatter, chvíli černá komedie. Postavu hlavního "záporáka - parazita" Elmera jako by si tvůrci vypůjčili z nějakého Cronenbergova filmu (např. Rabid). Film se chvílemi tváří vážně, chvíli zase lehkovážně, ale rozhodně to není na škodu. Řev, gore, mozky, neuvěřitelně vtipně výtvarně ztvárněný parazit, euforie a "drogové" opojení hlavního hrdiny ... Prostě paráda!!! Navíc se zde dá najít i jistá analogie s drogami a drogovou závislostí. Ty euforické stavy byly natočeny velice slušně a věrohodně (věřte mi, já to znám ...), postupný totální psychycký i fyzický rozpad hlavního hrdiny také ... Ať už tento film byl myšlen jakkoliv, já jsem se u něj neuvěřitelně bavil od začátku až do konce. A i když scénář jako takový skoro není, efekty a příběhy mladíka se svým "kamarádem" Elmerem jsou prostě pro fanouška ujetých horrorů "kouzelné" ... ()

Superpero

Krásné brutální béčko. S minimem prostředků dokázali tvůrci, hlavně díky perfektní hudbě, udělat super černohumornej krvák. Ten film má prostě duši a úplně z něj sálá nadšení pro věc, o čemž si dnešní debilní remakey můžou nechat zdát. Není to samozřejmě dokonalé a hrdina si na začátku vlastně mozkoužrouta implantuje dobrovolně, což z něj dělá jednoho z největších debilů kinematografie, ale scény jako ta s felací, nebo zpívající Elmer v umyvadle vám nedostatky bohatě vynahradí. ()

helljahve

Tak toto bola dobrá prdel, horror a do toho čierny humor. Henenlotter točí filmy svojim štýlom, ktorý uznávam sa nie každému môže páčiť. Koho nadchol Basket case tak odporúčam aj toto. Aylmer je riadny chlípnik, a tá fajka fakt nemá chybu. Čumel som ako puk keď sa v metre objavyl vyhukaný Duan so svojím košíkom. ()

• Když se Brian (Rick Hearst) probudí v posteli, na stěně je plakát s albem „Reign In Blood“ od skupiny Slayer a jeho hlava je pokrytá krví. (Stoka)
  • Tímto filmem je inspirovaná píseň "Brainworms" od kapely Dope D.O.D. Celé intro je dialog z tohoto filmu. (Superpero)