Mozková příhoda (festivalový název)

Brain Damage

Komedie / Horor

USA, 1988, 84 min (Director's cut: 86 min)

Frank Henenlotter

Bruce Torbet

Tak toto bola dobrá prdel, horror a do toho čierny humor. Henenlotter točí filmy svojim štýlom, ktorý uznávam sa nie každému môže páčiť. Koho nadchol Basket case tak odporúčam aj toto. Aylmer je riadny chlípnik, a tá fajka fakt nemá chybu. Čumel som ako puk keď sa v metre objavyl vyhukaný Duan so svojím košíkom.(23.12.2009)

Vždycky jsem si přál abych vysral hovno který na mě mluví. A vždycky jsem si přál mít takovouhle kuřbu jako v tomhle filmu. Henenlotter je šílenej úchyl, a je naprosto vymatlanej ale dokáže fakt divy. Atmosféra je parádně béčková a ukazuje krásný 80 léta. Efekty jsou parádně béčková a zároven fakt parádní stejně jako dabing monstra. Monstrum bylo fakt otravný ale zároven dost chytrý na to aby si udrželo majitele. Herci jsou přijatelní a původní majitelé monstra byly odporní starci. Gore a krve si celkem užijem, tedy v měřítku Henenlottera hodně krve a gore ale tak přehnaný že se občas usmějem. Paarádní béčko.(14.11.2012)

Krásné brutální béčko. S minimem prostředků dokázali tvůrci, hlavně díky perfektní hudbě, udělat super černohumornej krvák. Ten film má prostě duši a úplně z něj sálá nadšení pro věc, o čemž si dnešní debilní remakey můžou nechat zdát. Není to samozřejmě dokonalé a hrdina si na začátku vlastně mozkoužrouta implantuje dobrovolně, což z něj dělá jednoho z největších debilů kinematografie, ale scény jako ta s felací, nebo zpívající Elmer v umyvadle vám nedostatky bohatě vynahradí.(28.10.2013)

Brian a Aylmer maji krasny vztah. Aylmer Brianovi poskytuje neopakovatelne rozkose a on mu naoplatku zajistuje potrebnou vyzivu. Idylku trochu narusuje sutecnost, ze Aylmer je tricet centimetru dlouhy tvor, vypadajici jako hovno, zivici se pouze mozky. Hodne cerna a (uz samotnym napadem) uchylna komedie me zpocatku dost nudila, ale kdyz zacli hlavni hrdinove chodit na vychazky (cti lov) zacalo to byt pekne zabavne a misty slusne krvave a nechutne. K vrcholum patri urcite oralni sex, ktery si skvele uziji Brian i Aylmer a pak setkani hlavniho hrdiny s Duanem Bradleym a jeho kosikem.(9.5.2005)

Krásný romantický příběh dvou rozdílných tvorů, kteří se jeden bez druhého neobejdou. Elmer nabízí Brianovi dosud nepoznanou rozkoš a halucinogenní stavy jako na drogách, Brian zas Elmerovi dodává na oplátku potřebnou potravu. A to, že ona potrava je v podobě lidských mozků a Elmer zase ve skutečnosti mluvícím parazitem, je pouze detail. Tady jde o zábavnou formu, ne o zvrácený obsah. Elmer s očima modrýma jak studánka a tlamou plnou ostrých zoubků je postavička tak nechutná a sympatická zároveň, že sama o sobě nejde brát vážně. Obzvlášť když vypadá jako obrovský hovno. Brain Damage je naprosto výborný filmový úlet plný krve, modrého slizu, úchylného vtipu a jednou povedenou narážkou k režisérově prvotině Basket Case.(23.2.2011)