Mozková příhoda

(festivalový název)
Trailer

Tento horor popisuje příběhy mladíka, který náhodou získá od starých sousedů podivného parazita, který vypadá jako dvaceticentimetrový červ s tlamou a ostrými zuby. Tento parazit je schopen člověku vpouštět do mozku látku, která způsobuje podobně jako drogy velmi příjemnou euforii. Hrdinovi filmu se nejdřív život s parazitem "Elmerem" velmi zamlouvá, později však začnou komplikace, když Elmer dostane hlad a začne napadat lidi kolem, vyžírat jim mozky z hlavy a mladíka svojí přítomností ničit jak fyzicky, tak psychicky... (Flipnic)

Trailer

oLí

Podobně nápaditě ztvárněný úchylnosti mi teda rozhodně nejsou proti srsti. V tomto případě totiž tvůrci mají bez debat i nějaký ten talent. Když se k tomu připojí 80´s atmosféra, pomrknutí na diváka znalého předešlý Henenlotterův snímek a povedená hudba, může z toho vzniknout hodně fajn věc. Propojení horror-komedie, aby jste se chvílemi smáli bláznivým nápadům, ale přitom se i báli o hrdiny a brali děj alespoň trochu vážně, to se ne většině filmařů daři, tady to funguje. 7.5/10 ()

Campbell

Vždycky jsem si přál abych vysral hovno který na mě mluví. A vždycky jsem si přál mít takovouhle kuřbu jako v tomhle filmu. Henenlotter je šílenej úchyl, a je naprosto vymatlanej ale dokáže fakt divy. Atmosféra je parádně béčková a ukazuje krásný 80 léta. Efekty jsou parádně béčková a zároven fakt parádní stejně jako dabing monstra. Monstrum bylo fakt otravný ale zároven dost chytrý na to aby si udrželo majitele. Herci jsou přijatelní a původní majitelé monstra byly odporní starci. Gore a krve si celkem užijem, tedy v měřítku Henenlottera hodně krve a gore ale tak přehnaný že se občas usmějem. Paarádní béčko. ()

JohnnyD

Dozaista jeden z najobskúrnejších filmov, aké som videl. Neopakovateľný mix náladového protidrogového filmu a šialenej 80s splatter čiernej komédie v hlavnej role s hovnoidným tvorom s hlasom milého dedka (v jednej scéne aj spieva!). Scéna s orálnym sexom je určite jedna z najbizarnejších vrážd v dejinách hororu. Niečo také mohlo vzniknúť len v osemdesiatych rokoch... ()

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2009] I mazlíčci vypadající jako hovno a s výrazem roztomilé postavičky z animovaného filmu pro děti chodí rádi na vycházky. Komu by se taky chtělo celý život trávit ve vaně, kde by byl krmený důchodci. Mozková příhoda je skvost o kterém bych si po shlédnutí rozhodně nemyslel, že vznikal v amatérských podmínkách. Mechanické provedení Aylmera je opravdu precizní se všemi těmi motůrky a hadičkami a stejně tak jsou úžasné halucinace v drogovém opojení a vysávání mozků, kdy jsem měl opravdu pocit, že se naše milé hovínko díky Brianovi, závislému na droze kterou vylučuje, provrtává silnou lebkou k jeho oblíbené pochutině. Úžasné byly třeba halucinace na vrakovišti a absťák. Vidíš Briane? Už ztrácíš hlavu. Vztah Briana (podobnost se slůvkem brain čistě náhodná?) s Aylmerem se dá chápat povrchně jako parazitický nebo jako výpověď o drogové závislosti (případně zdroji rozkoší obecně), ale nejzajímavější mi přišla představa, že je Aylmer temná část Brianova já, které se vyklubalo na povrch a začalo dělat to po čem vždycky ve skrytu duše toužilo. Mozková příhoda je velmi vtipná, místy gore, místy na tripu a hlavně nádherně bizarní a zvrhlá. Musíme rychle odsud. – Počkej až to dojím. – Asi budu zvracet. ()

darkrobyk

Elmer, vlastně Aylmer, je vskutku roztomilá podivnost živící se lidskými mozky. Jako správný parazit však potřebuje hostitele, který ho k potravě zanese. Na oplátku mu poskytne neskonalé halucinogenní potěšení prostřednictvím zvláštní drogy - džusu - , již mu vstříkne do mozku. Hostitel si během krátké chvíle vypěstuje na droze absolutní závislost. Když se Brian Elmerovi vzepře, ten jen vyčká, až absťák srazí Briana na kolena, a pak mohou pokračovat v další krasojízdě. Dnes spíše úsměvná podivnost, podobně jako Šílenství proutěného košíku, s několika gore scénami (nejlepší je asi vytahávání mozku z obětí, vrcholná je pak brutální felace) a něco nahoty, především ale mužské. Mezi nejzábavnější scény patří záchodový masakr. ()

• Když se Brian (Rick Hearst) probudí v posteli, na stěně je plakát s albem „Reign In Blood“ od skupiny Slayer a jeho hlava je pokrytá krví. (ČSFD)
  • Tímto filmem je inspirovaná píseň "Brainworms" od kapely Dope D.O.D. Celé intro je dialog z tohoto filmu. (Superpero)