Reklama

Reklama

Mozková příhoda

(festivalový název)

Tento horor popisuje příběhy mladíka, který náhodou získá od starých sousedů podivného parazita, který vypadá jako dvaceticentimetrový červ s tlamou a ostrými zuby. Tento parazit je schopen člověku vpouštět do mozku látku, která způsobuje podobně jako drogy velmi příjemnou euforii. Hrdinovi filmu se nejdřív život s parazitem "Elmerem" velmi zamlouvá, později však začnou komplikace, když Elmer dostane hlad a začne napadat lidi kolem, vyžírat jim mozky z hlavy a mladíka svojí přítomností ničit jak fyzicky, tak psychicky... (Flipnic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Krásný romantický příběh dvou rozdílných tvorů, kteří se jeden bez druhého neobejdou. Elmer nabízí Brianovi dosud nepoznanou rozkoš a halucinogenní stavy jako na drogách, Brian zas Elmerovi dodává na oplátku potřebnou potravu. A to, že ona potrava je v podobě lidských mozků a Elmer zase ve skutečnosti mluvícím parazitem, je pouze detail. Tady jde o zábavnou formu, ne o zvrácený obsah. Elmer s očima modrýma jak studánka a tlamou plnou ostrých zoubků je postavička tak nechutná a sympatická zároveň, že sama o sobě nejde brát vážně. Obzvlášť když vypadá jako obrovský hovno. Brain Damage je naprosto výborný filmový úlet plný krve, modrého slizu, úchylného vtipu a jednou povedenou narážkou k režisérově prvotině Basket Case. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Brian a Aylmer maji krasny vztah. Aylmer Brianovi poskytuje neopakovatelne rozkose a on mu naoplatku zajistuje potrebnou vyzivu. Idylku trochu narusuje sutecnost, ze Aylmer je tricet centimetru dlouhy tvor, vypadajici jako hovno, zivici se pouze mozky. Hodne cerna a (uz samotnym napadem) uchylna komedie me zpocatku dost nudila, ale kdyz zacli hlavni hrdinove chodit na vychazky (cti lov) zacalo to byt pekne zabavne a misty slusne krvave a nechutne. K vrcholum patri urcite oralni sex, ktery si skvele uziji Brian i Aylmer a pak setkani hlavniho hrdiny s Duanem Bradleym a jeho kosikem. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Pro mne vyloženě milé překvapení, že v pozdních 80. letech mohl vzniknout tak perfektní horror!! Jednak se mi na něm zamlouvalo, že to je docela povedený úlet a trochu mišmaš ... chvíli brutální splatter, chvíli černá komedie. Postavu hlavního "záporáka - parazita" Elmera jako by si tvůrci vypůjčili z nějakého Cronenbergova filmu (např. Rabid). Film se chvílemi tváří vážně, chvíli zase lehkovážně, ale rozhodně to není na škodu. Řev, gore, mozky, neuvěřitelně vtipně výtvarně ztvárněný parazit, euforie a "drogové" opojení hlavního hrdiny ... Prostě paráda!!! Navíc se zde dá najít i jistá analogie s drogami a drogovou závislostí. Ty euforické stavy byly natočeny velice slušně a věrohodně (věřte mi, já to znám ...), postupný totální psychycký i fyzický rozpad hlavního hrdiny také ... Ať už tento film byl myšlen jakkoliv, já jsem se u něj neuvěřitelně bavil od začátku až do konce. A i když scénář jako takový skoro není, efekty a příběhy mladíka se svým "kamarádem" Elmerem jsou prostě pro fanouška ujetých horrorů "kouzelné" ... ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Krásné brutální béčko. S minimem prostředků dokázali tvůrci, hlavně díky perfektní hudbě, udělat super černohumornej krvák. Ten film má prostě duši a úplně z něj sálá nadšení pro věc, o čemž si dnešní debilní remakey můžou nechat zdát. Není to samozřejmě dokonalé a hrdina si na začátku vlastně mozkoužrouta implantuje dobrovolně, což z něj dělá jednoho z největších debilů kinematografie, ale scény jako ta s felací, nebo zpívající Elmer v umyvadle vám nedostatky bohatě vynahradí. ()

helljahve 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola dobrá prdel, horror a do toho čierny humor. Henenlotter točí filmy svojim štýlom, ktorý uznávam sa nie každému môže páčiť. Koho nadchol Basket case tak odporúčam aj toto. Aylmer je riadny chlípnik, a tá fajka fakt nemá chybu. Čumel som ako puk keď sa v metre objavyl vyhukaný Duan so svojím košíkom. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Když se Brian (Rick Hearst) probudí v posteli, na stěně je plakát s albem „Reign In Blood“ od skupiny Slayer a jeho hlava je pokrytá krví. (Stoka)
  • Tímto filmem je inspirovaná píseň "Brainworms" od kapely Dope D.O.D. Celé intro je dialog z tohoto filmu. (Superpero)

Reklama

Reklama