Reklama

Reklama

Devatenáctiletý Brad Land (Ben Schnetzer), který se celé léto vzpamatovává z děsivého napadení, je odhodlán nastoupit na univerzitu a dostat svůj život zpátky do normálu. Jeho bratr Brett (Nick Jonas) už si na škole vybudoval své postavení a je také jedním z hlavních členů bratrstva, které Brada vábí svým příslibem ochrany, popularity a celoživotních přátelství. Brad do spolku zoufale touží patřit, ale když do něj rozhodne vstoupit, Brett má proti tomu výhrady a jeho odmítavý postoj by se mohl stát příčinou jejich rozkolu. Když po slavnostní přísaze následuje pekelný týden, iniciační obřad, který má neprověřené chlapce proměnit v muže, začne jít po řadě mučivých a ponižujících událostí opravdu do tuhého. To, co se děje ve jménu "bratrstva", prověří oba chlapce i jejich vzájemný vztah zcela brutálním způsobem. Snímek Zasvěcení, natočený na motivy uznávané monografie Brada Landa, nabízí spalující vyobrazení mužskosti, násilí a bratrství. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (26)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Nejsu z USA, takže vůbec nerozumím tomu, jak taková bratrstva můžou vůbec existovat. Celý film vlastně sleduju skupinu idiotů, co tak strašně touží někam patřit, že se klidně několik dnů nechají šikanovat, všemožně ponižovat, válet se v bahně a kvičet jako prasata, spát polonahý v klecích a všem těm starším neustále říkají "ano, pane!"... A za celou tu dobu se ani jeden z těch idiotů nepokusil se tomu jakkoli vzepřít, nikdo to nevzdal, nikdo se jim nezačal mstít... To tam fakt jsou všichni tak fanatický? Celé to vypadalo jak nějaká sekta. Každopádně ten film není dobrý. Kamera stojí za prd (asi měla navozovat větší realističnost, ale ve finále to tak vůbec nepůsobí), má to neskutečně dlouhý a nudný úvod a celý ten film ani nijak pořádně neskončí. Navíc, přesně jak zde píše xxmartinxx, ten film pluje po povrchu a do hloubky vůbec nejde, přičemž by to potřeboval jako sůl (obzvlášť, když tu v žánrech má psychologický). Efektivní je tu leda tak ta šikana, ale takhle vyznívá samoúčelně, když se nejde do hloubky. A to jsem zhruba tak od poloviny filmu byl napnutý, jak to celé skončí - a ono nijak. 2* ()

dom156 odpad!

všechny recenze uživatele

Film, který mě nedokázal vůbec ničím zaujmout. Čuměl jsem na to jak péro z gauče a chvílema nevěřícně kroutil hlavou. Nejenže film nemá žádné poslání, ale já nepochopil samotnou podstatu tohoto filmu. Co tím tak páni filmaři chtěli říci, tato otázka mi občas prolítla hlavou. Nejspíš nějaký zdrogovaný scénárista se nudil a začal psát scénář o tom, co se mu za hnůj akorát vyvrbilo v hlavě a další inteligent to pak zfilmoval. Je mi líto i herců, že museli v tomto hrát. Délka 96 minut je také ubíjející. Málokdy dávám odpad, nicméně tohle to si to po právu zaslouží. Rozhodně nedoporučuji. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Evropský divák popularitu a filosofii studentských spolků nemůže chápat a zřejmě ani nechce, protože jejich rituály a pravidla jsou tak trochu mimo mísu. Určitě jsou v nich inteligentní mladí lidé, kteří vymýšlejí zajímavé aktivity, naneštěstí ale i spousta sadistických magorů, kteří s oblibou šikanují zelenáče. Prošel si tím i jeden z bratrů, dnes oblíbený člen studentského bratrstva. Na jeho bráchu si ovšem pár měsíců předtím vyšlápnou dva násilníci, šlohnou mu auto a z něj si udělají boxovací pytel. Nástup na univerzitu, chuť být součástí onoho spolku a hlavní obřadní pekelný týden vzpomínky na nepříjemnou událost oživí. Trpká zkušenost, ale pod kůži se látka nedostane: sráží ji kostrbatý a tak trochu rozskákaný děj i přílišná plytkost jednání postav. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Filmy o šikane bývajú nepríjemné, ale ak majú svoju pointu, vystupňovanie a záver hodný zamyslenia, potom to stojí za to pozrieť. Viď napríklad škandinávske Zlo (2003). Tento film však nemá s vyššie uvedeným nič spoločné. Ide o samoúčelné ukazovanie hrubého ponižovania. Ten kto napísal túto knihu bude tiež nejaký úchyl. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Tieto univerzitné iniciačné rituály sú pekné svinstvo a nevidím v nich zmysel. Hlavne nie v takýchto brutálnych. Franco je tam asi minútu. To čo sa potom tým násilníkom dialo som im zo srdca prial. Žiaľ, hlavná dejová linka je neukončená a celé to pôsobí dojmom silno nezávislého počinu modernej usa vlny. A to teda skutočne nedávam. 2 z 5 ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama