Reklama

Reklama

Devatenáctiletý Brad Land (Ben Schnetzer), který se celé léto vzpamatovává z děsivého napadení, je odhodlán nastoupit na univerzitu a dostat svůj život zpátky do normálu. Jeho bratr Brett (Nick Jonas) už si na škole vybudoval své postavení a je také jedním z hlavních členů bratrstva, které Brada vábí svým příslibem ochrany, popularity a celoživotních přátelství. Brad do spolku zoufale touží patřit, ale když do něj rozhodne vstoupit, Brett má proti tomu výhrady a jeho odmítavý postoj by se mohl stát příčinou jejich rozkolu. Když po slavnostní přísaze následuje pekelný týden, iniciační obřad, který má neprověřené chlapce proměnit v muže, začne jít po řadě mučivých a ponižujících událostí opravdu do tuhého. To, co se děje ve jménu "bratrstva", prověří oba chlapce i jejich vzájemný vztah zcela brutálním způsobem. Snímek Zasvěcení, natočený na motivy uznávané monografie Brada Landa, nabízí spalující vyobrazení mužskosti, násilí a bratrství. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Recenze (26)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Filmy o podobných kokotkoch mám rád, pretože udržujú konštantné napätie od samotného začiatku až po záverečné titulky a občas podvihnú hladinu adrenalínu v krvi nezdravám spôsobom. Tento nebol výnimkou, hoci by sa dalo povedať, že je tuctový medzi žánrami. Nech. Bohovsky rýchlo zletel a tie štyri si vkľude zaslúži. ()

dom156 odpad!

všechny recenze uživatele

Film, který mě nedokázal vůbec ničím zaujmout. Čuměl jsem na to jak péro z gauče a chvílema nevěřícně kroutil hlavou. Nejenže film nemá žádné poslání, ale já nepochopil samotnou podstatu tohoto filmu. Co tím tak páni filmaři chtěli říci, tato otázka mi občas prolítla hlavou. Nejspíš nějaký zdrogovaný scénárista se nudil a začal psát scénář o tom, co se mu za hnůj akorát vyvrbilo v hlavě a další inteligent to pak zfilmoval. Je mi líto i herců, že museli v tomto hrát. Délka 96 minut je také ubíjející. Málokdy dávám odpad, nicméně tohle to si to po právu zaslouží. Rozhodně nedoporučuji. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Spolky (bratrstva a sesterstva), které vznikají na vysokých školách v Americe, mi vždycky přišly nebezpečné. Snímek "Goat" se tohle snaží podat realisticky, bez potřeby, aby to byl prvek hororového filmu. To nebezpečí se zde ukazuje a ukazuje se nesmyslnost takových spolků a jejich skutečně rizikové fungování. V tomhle směru je snímek dobrý. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

V USA zkurvené bratrstva, v ČR čtvrťáci na internátech. Pamatuji si, jak jsme jako prváci stáli v řadě a museli jsme recitovat básničku a když jsme se spletli, tak jsme dostali ránu velkým dřevěným pravítkem přes ruce. Snad si ještě na tu zkurvenou básničku vzpomenu: "Cestička k domovu s námi se vine, znám svoji stanici a všechny jiné.... a teď jsme museli odříkávat všechny stanice, kterými projíždí vlak ze stanice odjezdu do Brna (internát byl v Brně). Já měl Karviná - Brno. Čtvrťáci měli jízdní řád a stanice kontrovali. Recitovali jsme i 3 hodiny. Ruce jsme měli od pravítka krvavé. Řeknu Vám ale, že pokud bych zažil, to co Brad ve filmu, tak vezmu kudlu a všem těm zmrdům podříznu krky! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Evropský divák popularitu a filosofii studentských spolků nemůže chápat a zřejmě ani nechce, protože jejich rituály a pravidla jsou tak trochu mimo mísu. Určitě jsou v nich inteligentní mladí lidé, kteří vymýšlejí zajímavé aktivity, naneštěstí ale i spousta sadistických magorů, kteří s oblibou šikanují zelenáče. Prošel si tím i jeden z bratrů, dnes oblíbený člen studentského bratrstva. Na jeho bráchu si ovšem pár měsíců předtím vyšlápnou dva násilníci, šlohnou mu auto a z něj si udělají boxovací pytel. Nástup na univerzitu, chuť být součástí onoho spolku a hlavní obřadní pekelný týden vzpomínky na nepříjemnou událost oživí. Trpká zkušenost, ale pod kůži se látka nedostane: sráží ji kostrbatý a tak trochu rozskákaný děj i přílišná plytkost jednání postav. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama