Zasvěcení

Goat

Drama / Psychologický

USA, 2016, 96 min

• dom156

Film, který mě nedokázal vůbec ničím zaujmout. Čuměl jsem na to jak péro z gauče a chvílema nevěřícně kroutil hlavou. Nejenže film nemá žádné poslání, ale já nepochopil samotnou podstatu tohoto filmu. Co tím tak páni filmaři chtěli říci, tato otázka mi občas prolítla hlavou. Nejspíš nějaký zdrogovaný scénárista se nudil a začal psát scénář o tom, co se mu za hnůj akorát vyvrbilo v hlavě a další inteligent to pak zfilmoval. Je mi líto i herců, že museli v tomto hrát. Délka 96 minut je také ubíjející. Málokdy dávám odpad, nicméně tohle to si to po právu zaslouží. Rozhodně nedoporučuji.(6.8.2017)

• slunicko2

Podstata zasvěcení je neustálé ožírání se a hraní si na tvrďáky. 1) Spalující vyobrazení mužskosti, násilí a bratrství (HBO Europe) jsem ve filmu nenašel. Jenom jakýsi Pekelný týden, spíše k smíchu, než k hrůze. 2) Herci působí asexuálně a postavy, které představují, jsou prostě hloupé. 3) Výstižný koment: xxmartinxx**, KNTRFKT**.(31.5.2017)

• applause

Panebože, co to bylo? Mě tenhle film zaujal hlavně tématem a poté až hereckým obsazením, ale nedostala jsem nic z toho. Snad tu jen bylo krásně zachyceno přijímání do bratrstva a jak se to až může zvrtnout. Myslela jsem, že James Franco tu bude mít mnohem větší roli. Takhle to vypadalo, že šel zrovna kolem, tak se zastavil, aby se podílel na natáčení filmu a pokračoval dál. Nick Jonas mi tam moc nesedl, vždyť je to zpěvák a ne herec... Nejvíc tam snad vyčníval Ben Schnetzer, což o jediném můžu říct, že se do role aspoň hodil. Odpad nedávam jen kvůli tomu, protože i když by si film odpad zasloužil, tak tam byla alespoň vyšší myšlenka, že rodina překoná opravdu všechno, aspoň by to tak teda mělo být. Ale jinak opravdu nedoporučuji, jsem z filmu akorát zklamaná.(30.7.2017)

• Arsenal83

Filmy o šikane bývajú nepríjemné, ale ak majú svoju pointu, vystupňovanie a záver hodný zamyslenia, potom to stojí za to pozrieť. Viď napríklad škandinávske Zlo (2003). Tento film však nemá s vyššie uvedeným nič spoločné. Ide o samoúčelné ukazovanie hrubého ponižovania. Ten kto napísal túto knihu bude tiež nejaký úchyl.(23.9.2017)

Spolky (bratrstva a sesterstva), které vznikají na vysokých školách v Americe, mi vždycky přišly nebezpečné. Snímek "Goat" se tohle snaží podat realisticky, bez potřeby, aby to byl prvek hororového filmu. To nebezpečí se zde ukazuje a ukazuje se nesmyslnost takových spolků a jejich skutečně rizikové fungování. V tomhle směru je snímek dobrý.(18.1.2017)