Zasvěcení

Goat

Drama / Psychologický

USA, 2016, 96 min

• applause

Panebože, co to bylo? Mě tenhle film zaujal hlavně tématem a poté až hereckým obsazením, ale nedostala jsem nic z toho. Snad tu jen bylo krásně zachyceno přijímání do bratrstva a jak se to až může zvrtnout. Myslela jsem, že James Franco tu bude mít mnohem větší roli. Takhle to vypadalo, že šel zrovna kolem, tak se zastavil, aby se podílel na natáčení filmu a pokračoval dál. Nick Jonas mi tam moc nesedl, vždyť je to zpěvák a ne herec... Nejvíc tam snad vyčníval Ben Schnetzer, což o jediném můžu říct, že se do role aspoň hodil. Odpad nedávam jen kvůli tomu, protože i když by si film odpad zasloužil, tak tam byla alespoň vyšší myšlenka, že rodina překoná opravdu všechno, aspoň by to tak teda mělo být. Ale jinak opravdu nedoporučuji, jsem z filmu akorát zklamaná.(30.7.2017)

• Arsenal83

Filmy o šikane bývajú nepríjemné, ale ak majú svoju pointu, vystupňovanie a záver hodný zamyslenia, potom to stojí za to pozrieť. Viď napríklad škandinávske Zlo (2003). Tento film však nemá s vyššie uvedeným nič spoločné. Ide o samoúčelné ukazovanie hrubého ponižovania. Ten kto napísal túto knihu bude tiež nejaký úchyl.(23.9.2017)

• honajz2

Nejsu z USA, takže vůbec nerozumím tomu, jak taková bratrstva můžou vůbec existovat. Celý film vlastně sleduju skupinu idiotů, co tak strašně touží někam patřit, že se klidně několik dnů nechají šikanovat, všemožně ponižovat, válet se v bahně a kvičet jako prasata, spát polonahý v klecích a všem těm starším neustále říkají "ano, pane!"... A za celou tu dobu se ani jeden z těch idiotů nepokusil se tomu jakkoli vzepřít, nikdo to nevzdal, nikdo se jim nezačal mstít... To tam fakt jsou všichni tak fanatický? Celé to vypadalo jak nějaká sekta. Každopádně ten film není dobrý. Kamera stojí za prd (asi měla navozovat větší realističnost, ale ve finále to tak vůbec nepůsobí), má to neskutečně dlouhý a nudný úvod a celý ten film ani nijak pořádně neskončí. Navíc, přesně jak zde píše xxmartinxx, ten film pluje po povrchu a do hloubky vůbec nejde, přičemž by to potřeboval jako sůl (obzvlášť, když tu v žánrech má psychologický). Efektivní je tu leda tak ta šikana, ale takhle vyznívá samoúčelně, když se nejde do hloubky. A to jsem zhruba tak od poloviny filmu byl napnutý, jak to celé skončí - a ono nijak. 2*(24.8.2019)

Spolky (bratrstva a sesterstva), které vznikají na vysokých školách v Americe, mi vždycky přišly nebezpečné. Snímek "Goat" se tohle snaží podat realisticky, bez potřeby, aby to byl prvek hororového filmu. To nebezpečí se zde ukazuje a ukazuje se nesmyslnost takových spolků a jejich skutečně rizikové fungování. V tomhle směru je snímek dobrý.(18.1.2017)

• KNTRFKT

Džounasům dávno odzvonilo, protože vyrostli, začaly jim růst vousy a hlavně penisy a tím pádem se pro uječenou část teen populace stali neatraktivními, protože nic není míň sexy, než chlupy. A tak to začali kluci zkoušet u filmu, kde taky jinde....Tahle Koza moc neví, jestli se má strnule pást někde v podhoří a nebo žrát cheeseburgery u Meka a vybékávat I´m lovin´it. Tudíž dostaneme od všeho trochu. Na začátku násilné drámo-vcelku zajímavý start, který ale vzápětí otočí v hnidopišení na vysokoškolském kampusu, kam zapadnete jedině, pokud splňujete následující tři body: 1) Vaše hodnota IQ nepřesahuje výsledky měření na šimpanzech, 2) Váš šatník se skládá pouze z nátělníků a mikin bez rukávů a za 3) exnete deset plechovek piva vkuse z sebou a nehodíte šavli. Ku prospěchu je pak domácí násilí, nebo sexuální zneužívání ze strany otce. Co ale musim uznat, je fakt, že málokterý film ukáže tyhle spolky v pravém světle: a to plné agresivních hovad s potřebou šikanovat brejlaté poseroutky, nechutně spocené perverzáky, vyžívající se ve fekálních rozkoších-páchaných na jiných a idioty, kteří si to v zájmu "bratrství" nechají dělat. Bohužel, Goat je strašně rozpolcený snímek, který skáče od jednoho ke druhému a působí strašně neuceleně, což je škoda, protože pochcat tyhle Efronovský skupinky, který se prezentujou jako milující gay kluby se smyslem pro rasovou snášenlivost a mentální stabilitu, byl skvělej nápad.(2.3.2017)