poster

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni

 • Francie

  L'Extraordinaire Voyage du fakir

 • USA

  The Extraordinary Journey of the Fakir

 • Slovensko

  Pozoruhodná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini

 • Austrálie

  The Extraordinary Journey of the Fakir

 • Nový Zéland

  The Extraordinary Journey of the Fakir

Komedie / Drama

Francie / USA / Belgie / Indie, 2018, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  **

  +2* podle zdejší anotace a traileru mi přišel příběh dost úchylný a roztomilý, že by se mi to mohlo líbit, protože občas mám rád takové romantické blázniviny. Bohužel tato komedie se u mě minula účinkem a přišla mi poněkud přeplácaná. Asi se snažili vecpat co nejvíc z knihy, ale výsledek je křečovitý a zkratkovitý. Některé situace tam zavání přehnanou korektností a působí vynuceně. Tak nemá cenu ani doporučovat, protože nepřináší nic nového a výrazného a brzy po ní ani pes neštěkne ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](14.10.2019)

 • Marze
  ****

  Ve filmu podle románu Romaina Puértolase s předlouhým názvem Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni( z Ikey ) se jistý Ind vnoří do skříně, aby se vynořil jiný, lepší.Film polidšťuje imigranty a ty, kteří hledají azyl. Ale příliš často spadne do zažitých rozumových archetypů. Není to násilný film, plyne si krásně a mírumilovně s milým příběhem. Zaujaly mě zajímavé herecké typy. Občas moc velká doslovnost (Ten je pro tebe moc mladý). Taneční scéna páru na diskotéce je skvostná.(13.1.2019)

 • Oktavianus
  **

  Nepotěší, neurazí. Navzdory krátké stopáži a tolika Adžovým nedobrovolným cestám se v něm ani nic moc neděje... A co je nejhorší, Fakír vlastně není ani moc vtipný. Což je škoda, protože anotace slibuje hodně absurdní a bláznivé dobrodružství, během, kterého se divák s titulním hrdinou podívá z Indie do Paříže, Anglie, Španělska, Itálie nebo Libye. Jenže humor je jen takový decentní ve stylu především nikoho neurazit a dobro z filmu doslova odkapává. Což o to, jakkoli souzním s jednou z klíčových myšlenek Fakíra, tedy že uprchlíci jsou taky lidi, mají nešťastný osudy a pomáhat lidem v nouzi se fakt má a je to správný, jde zobrazit méně dobro-násilně. Tady je feel good pocitu podřízeno vše - od výběru sympatických herců ve všech rolích přes scénář, hudbu nebo třeba lokace. I když, hudba - třeba tanec Adži se slavnou herečkou, natočený v bollywoodském stylu se vším všudy, už je otravný, mezi fanoušky Bollywoodu se fakt nepočítám. Na druhou stranu, s hudbou souvisí pro mě nejabsurdnější, a tedy nejvtipnější scéna: střet s anglickým imigračním policejním úředníkem jako kdyby vypadl z Monty Pythonů a už jen kvůli této scéně jsem zvažoval hvězdu navíc.(2.8.2018)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,207,000▐ Režisér Ken Scott sa zas dobre predviedol, natočil veľmi svižný a hlavne pohodový film. Humorné scény majú veľkú tendenciu pobaviť ale občas nás nechá aj zamyslieť sa. Načal aj tému migrantov / utečencov, dobre ju tu zakomponoval. Príbeh má dobrý zauzlený spád. /80%/(16.2.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Originální romantická feel-good komedie, která vám zlepší náladu. Příběh o talentovaném Indickém fakírovi, který jede do Paříže, ale první noc stráví ve skříňi v Ikeii, která je přes noc odvezená napříč Evropou a takhle začíná poměrně dobrodružný příběh s nástrahy Evropy a uprchlíků. Škoda, že humoru ve filmu příliš není, ale kouká se na to příjemně, místy je film i napínavý a hlavnímu hrdinovi divák fandí v každé zapeklité situaci. Slušné. 65%(28.2.2019)

 • - Počas natáčania pri slávnej Fontáne di Trevi v Ríme došlo ku konfliktu s políciou, ktorá trvala na tom, aby štáb dodržiaval od pamiatky dostatočný odstup. (krasomama)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Bombaji, Paríži, Ríme a Bruseli. (MikaelSVK)

 • - V Paríži sa režisér snažil natočiť kultové pamiatky z nových uhlov, a preto pri niektorých záberoch použil dron. (krasomama)