Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni

• Francie

L'extraordinaire voyage du fakir

The Extraordinary Journey of the Fakir

Pozoruhodná cesta fakíra, ktorý uviazol v skrini

Komedie / Drama

Francie / USA / Belgie / Indie, 2018, 92 min

• Oktavianus

Nepotěší, neurazí. Navzdory krátké stopáži a tolika Adžovým nedobrovolným cestám se v něm ani nic moc neděje... A co je nejhorší, Fakír vlastně není ani moc vtipný. Což je škoda, protože anotace slibuje hodně absurdní a bláznivé dobrodružství, během, kterého se divák s titulním hrdinou podívá z Indie do Paříže, Anglie, Španělska, Itálie nebo Libye. Jenže humor je jen takový decentní ve stylu především nikoho neurazit a dobro z filmu doslova odkapává. Což o to, jakkoli souzním s jednou z klíčových myšlenek Fakíra, tedy že uprchlíci jsou taky lidi, mají nešťastný osudy a pomáhat lidem v nouzi se fakt má a je to správný, jde zobrazit méně dobro-násilně. Tady je feel good pocitu podřízeno vše - od výběru sympatických herců ve všech rolích přes scénář, hudbu nebo třeba lokace. I když, hudba - třeba tanec Adži se slavnou herečkou, natočený v bollywoodském stylu se vším všudy, už je otravný, mezi fanoušky Bollywoodu se fakt nepočítám. Na druhou stranu, s hudbou souvisí pro mě nejabsurdnější, a tedy nejvtipnější scéna: střet s anglickým imigračním policejním úředníkem jako kdyby vypadl z Monty Pythonů a už jen kvůli této scéně jsem zvažoval hvězdu navíc.(2.8.2018)

Je to milé, má to myšlienku, ale zároveň je to idealizované a naivné. Jednoduchý príbeh fakíra, ktorý sa vydá na cestu do Paríža a zažije mnoho dobrodružstiev. Trochu bollywoodu však nikomu neublíži, ako jednohubka film funguje dobre.(24.10.2018)

překvapivě slušná jednohubka,který sice není nijak extra vtipná a i přes stopáž má několik hluších míst,ale dokáže je vynahradit povedenými momenty.Čekal jsem trochu něco jako Stoletého staříka a zhruba to jsem i dostal...60%(27.12.2018)

Ve filmu podle románu Romaina Puértolase s předlouhým názvem Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni( z Ikey ) se jistý Ind vnoří do skříně, aby se vynořil jiný, lepší.Film polidšťuje imigranty a ty, kteří hledají azyl. Ale příliš často spadne do zažitých rozumových archetypů. Není to násilný film, plyne si krásně a mírumilovně s milým příběhem. Zaujaly mě zajímavé herecké typy. Občas moc velká doslovnost (Ten je pro tebe moc mladý). Taneční scéna páru na diskotéce je skvostná.(13.1.2019)

• shabazza

Tento film byl zvláštní, jiný. Evidentně chtěl sdělit nějaké poselství, ale pokud tam bylo, tak se ztratilo někde na hraniční kontrole před Anglií. V pestrobarevném filmu, okořeněném dvěmi písněmi, Ind cestuje do Paříže, aby našel svého otce, ztratí se, kráva mu ukáže cestu, pere prádlo na Italském letišti, sundá si košili, vypráví příběh, potká holku .... možná. Jo a nakonec ho otec vlastně ani nezajímá, protože koupil mamince urnu na popel z IKEA.(21.12.2018)

• - Počas natáčania pri slávnej Fontáne di Trevi v Ríme došlo ku konfliktu s políciou, ktorá trvala na tom, aby štáb dodržiaval od pamiatky dostatočný odstup. (krasomama)

• - V Paríži sa režisér snažil natočiť kultové pamiatky z nových uhlov, a preto pri niektorých záberoch použil dron. (krasomama)