El buque maldito

• USA Horror of the Zombies (více)

Film zavede diváka do jiné dimenze. Na moři zabloudí dvě modelky v malém člunu a vítr je zavane k tajemně vypadajícímu korábu. Děvčata ztratí spojení se světem a jedna z nich vstoupí na palubu... K černé lodi pak dorazí i skupinka, která dívky hledá. I oni navštíví palubu korábu a ocitají se uvězněni na lodi mrtvých Templářů. Podaří se jim z lodi dostat zpět do svého světa?
Třetí ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (surface)

Šakalík

No nečekal jsem zázraky, ale že bude tenhle díl až takhle mizerný, to mě fakt udivilo. Z původní templářské legendy, která dějově orámovala první dva díly, zbyli v podstatě jen ti mrtví rytíři, kteří se tentokráte plaví na prapodivné lodi za prapodivných okolností kdesi uprostřed oceánu a člověk aby si domyslel, o co v tom filmu vlastně jde. A v tom je kámen úrazu – tenhle film je prostě O NIČEM. Nemá vůbec žádný smysluplný děj, postavy nemají charakter, nijak to nedopadne, takže k čemu je takový film? Kromě monotónního vstávání templářů z rakví, což je motiv, který diváka potřetí už prostě nerozhází, se tam vůbec nic neděje, není tam jediná povedená scéna a tak za zmínku stojí snad jen ten roztomilý konec, který vyvolá alespoň škodolibý úsměv na tváři. Ale když srovnám tenhle paskvil s výbornou jedničkou, je tohle opravdu jen VELMI chabý odvar, který dle mého názoru neměl nikdy vzniknout. ()

Piggsy

Opravdu strašidelný horor, a to hlavně díky děsivým zvukům a satanistickému chorálu. Škoda jen, že je tu příliš mnoho zbytečných keců, na to že je příběh jednoduchý jak facka. Hlavně úvodní část, než se děj přesune na loď, je zbytečně dlouhá. Navíc když v závěru loď hoří a kamera ji zabírá celou, jde hodně poznat, že je to jen malý model. Hodně chyb potápí tento film ke dnu, ale i tak stojí za vidění. ()

helraiser

Třetí díl ze série o nemrtvých templářích nedosahuje kvalit ostatních dílů, ale na druhou stranu to není ani kdovíjak špatný horor. Kámen úrazu v tomto případě je, že tu je až moc hluchých míst- veškerý děj mimo loď. Na druhou stranu tu je opět výborná atmosféra kterou opět skvěle doplňuje hudba- opět skvělé chorály, jsou tu opět perfektně ztvárnění templáři- maskéři opět nezklamali. Je zde i několik skvělých scének- poprava blondýny, či konečná scénka s vynořením templářů, ale když se to vše sečte, tak to bohužel je jen lehkej nadprůměr. ()

aichwald

Bohužel nejslabší díl série, kdysi uváděný taky pod názvem Loď cválajících mrtvol, ale přechod templářů z koní na loď jim vůbec neprospěl. ()

Pitryx

Totéž, co první dva filmy. Ale tomuto bych klidně dvacítku přidal za prostředí té lodi a holky. Ovšem nečekejte nic převratného. Jde o klasickou zombiárnu a nic více. Ovšem bez větších gore efektů a lekaček. Konec je ve tmě, takže jsem v těch tmavých skvrnách nepostřehl, čím baba Sergia bacila. Ne, že by to bylo důležité. Ale za to nechám jen tu dvacítku. Samozřejmě si neodpustím nahlédnutí do mého filmového deníku, kde v roce 1995 uvádím toto. Přepisuji doslova. Strašidelní mrtví templáři (nám známí z předchozích třech částí) řádí tentokráte na lodi. Nejprve zblajznou dvě dívky a pak přicházejí další oběti. ---Nic nového. Obvyklé zombie (poprvé 32) a obvyklé situace. Podprůměr a to dost. Proč já sám uvádím, že jsou zombie známy z předchozích třech částí už nevím. Buďto jsem se přepsal, nebo jsem viděl tři filmy a netušil v jakém pořadí se natáčely. Zápis je doplněn výstřižky názvů filmu, pod kterými byl tento snímek vysílán na různých satelitních kanálech. Jsou to:  Strašidelná loď  Krvavý soud kostlivců  Krvavý soud cválajících mrtvol  Proklatá loď  Prokleté plavidlo  Krvavý soud mrtvol na koních  Strašidelná loď mrtvol na koních  Ty názvy jsem si nevymyslel, skutečně ty výstřižky jako důkaz mám dodnes. ()