Falešné vztahy

• Česko Nevědomé víly (více)

Antonia, úspěšná a pohledná mladá Italka, která pracuje s pacienty nemocnými AIDS, přichází o svého manžela, kterého hluboce milovala. A to hned dvakrát. Nejdříve tragicky zahyne při přecházení vozovky a aby toho nebylo málo, vzápětí se Antonia dozvídá, že jí byl už sedm let nevěrný. Život citově zraněné a podvedené Antonie se otřásl v základech a ona podvědomě cítí, že cestu zpátky jí pomůže najít jedině odpověď na otázku: S kým a proč ji Massimo podváděl? Při svém pátrání po dívce či ženě jménem Mariani se dostává až do bizarní komunity přistěhovalců, homosexuálů a transsexuálů, v níž se jen těžce orientuje. Překvapením však zdaleka není konec - onou manželovou milenkou byl totiž ve skutečnosti muž, gay jménem Michele.

Drama tureckého režiséra, žijícího a pracujícího v Itálii, Ferzana Őzpeteka vstupuje do tajemství, tolik typického pro oscarového Španěla Pedra Almodóvara a mělo by oslovit všechny, komu se líbí jeho filmy resp. snímky Philadelphia a Než se setmí. (oficiální text distributora)

Kria

Film se mi líbil tak, že bych dala i pět, ale přece jen musím jednu ubrat za přílišnou idealizaci. ()

Goodboyko

Prave na to koukam asi po pate a dojima mne to pokazde stejne, uz jen ta hudba a vyraz oci hlavni hrdinky, no co my "holky" jsme citlivky. Tak som to videl opat a nie ze by som vedel ako velmi sa ma ten film bude mozno raz tykat, je to neskutocne uzasne silny film, kto ma srdce nemoze ostat nezraneny silou pribehu. ()