Rozprávka, vychádzajúca z motívov ruských bylín  rozpráva o bohatierovi Sadkovi, ktorý sa vydáva do cudzích zemí hľadať šťastie. Po dobrodružných príhodách sa mu podarí získať Fénixa, vtáka Šťastia, ale spozná, že to nie je šťastie, ktoré sľúbil priniesť svojmu ľudu. Na spiatočnej ceste prekvapí jeho výpravu morská búrka a Sadko musí zostúpiť do morskej ríše. Odtiaľ sa mu ale podarí ujsť s pomocou dcéry morského cára. Keď ľud oslavuje jeho návrat, Sadko prizná, že šťastie je potrebné hľadať v rodnej zemi. (STV)

vitekpe

Tomu rikam fantasy! :-) Vizualne vytribena podivana, s tim, ze jsem opet videl veci dosud nevidene...napr. uspani armady mluvicim ptakem (Лидия Вертинская) nemelo proste vubec chybu. Navic krasna Нинель Мышкова jako proncezna z vodni/morske rise...jednim slovem parada. ()

klúčik

Klasická sovietska rozprávka , až neuveritelne naivná. Na tento film sme boli zo školou. Je to už strašne dávno. Hodnotím 50%. ()

Asmodin odpad!

Pohádka mě vůbec nezaujala. Možná je koukatelná, ale to nemohu říci protože rusky neumím a ve filmu zůstali ruské výpravné zpěvy, které nejsou přeložené a na mě je Ruština slovanským jazykem hodně okrajovým, takže nerozumím ani kdybych moc chtěla. ()

peto580

ked som bol maly pozeral som to s muti ale tedka ked som si to pozrel som zasol nad tou vypravou ... Avsak iba zato 3* inac co sa tyka zvysku ... ()

Santino7

Čo k tomu napísať, Sadko je pre mňa spomienkou na detstvo. Ani zďaleka síce nepochádzam z generácie, ktorá by si snímok mohla pamätať pri jeho uvedení na svetlo sveta, napriek tomu ma však zaujal. A po rokoch tiež, pretože stále má svoje neopísateľné čaro. Ani zďaleka to nezostalo pri jednom pozretí, bolo ich podstatne viac. Sadko je pre mňa totiž taká milá rozprávka - inak jedna z mojich najobľúbenejších vôbec, ktorá má niečo do seba. Niečo, čo ani presne nedokážem pomenovať. Tvorcovia ani omylom nemali k dispozícii možnosti, ktoré majú dnešní filmári, no aj tak vytvorili niečo svojské, výnimočné. Väčšine ľuďom už v dnešnej dobe Sadko pravdepodobne nepovie nič, no nadšencom starých neopakovateľných filmových zážitkov jedine odporúčam... Verím, že sklamaní nebudete :-) 4/5 ()

Porp

Ľudia tu píšu, že vraj je to komunistická propaganda. Potom taký Jánošík musel byť komunista ako remeň. Ten chcel tiež bohatým brať a chudobným dávať. Myslel som, že film z roku 1952 a ešte k tomu sovietsky ma nebude baviť, ale bavil. V týchto starých filmoch je obrovský komparz a to mnohým dnešným chýba. Hlavne tým hollywoodským. Bude to asi tým, že zaplatiť Di Capria alebo Johnnyho Deppa vyjde ako desaťtisíc komparzistov. ()

Gig

Pohádka mixnutá fantasy a bájemi a bylinami. Velice krásná pohádka a jakoby z jiného světa. Není to ruská pohádka ala baba Jaga. Je to spíš ve stylu řeckých bájí ala Argonauti po Rusku. Nevím, co mě na tom učarovalo. Ale vím. Jen nevím jak to popsat. Ten rozdíl je asi v tom: Jsou čerti a čerti v českých pohádkách. Buď to jsou ňoumové, jako Hrádky s čerty A nebo inteligenti ala S čerty nejsou žerty. Oba dva filmy jsou bezva, přitom každý jiný. Tak je to i s pohádkami od Alexandra Rou jako Mrazík a Sadko od Alexandra Ptuško. Sadko je takový intelektuálnější. ()

BarGoldstein odpad!

Absolutně nechápu, jak tento odporný rusácký hnůj mohli místní retardi katapultovat přes 60%. Zvracecí komoušská agitka. ()

Mrtvobog

Sadko je asi najznámejšia ruská rozprávková postava. A tak som aj k tomuto filmu pristupoval, a nebol som sklamaný. Rozprávka sa nesie v únosnej miere (žiadne prezdobenosti, prílišné krikľavé farby a hlúpy humor). Kostýmy sú oku lahodiace, interiéry slušné, charaktery typicky ruské, rozprávka má slušnú pointu, len tá ruská deva mohla byť trochu iná. A to som toto prvýkrát videl len asi rok-dva dozadu. Zaujalo ma to, ako rozprávka veľmi dobré. ()

slavikzbojni

Je to jeden z maximálne vydarených filmov SSSR s rozprávkovou, ľudovou tématikou o novgorodskom kupcovi Sadkovi so všetkými atribútmi ruských bylín, ktoré všetky uchovávajú hlbokú múdrosť ruského, slovanského prvku. Zajatie vtáka šťastia Fénixa - v ženskej podobe, ponorenie sa do morskej ríše cára Saltána a vábenie nereíd, jeho dcér, a nakoniec poznanie, že šťastie sa dá nájsť iba v súžití s ľuďmi a v pomáhaní jeden druhému. Tieto detské filmy sovietskej epochy DODNES nemajú konkurenciu. Kam sa hrabú hollywoodské bláznivé filmičky.... Režisér Ptuško nakrútil aj ďalší prekrásny film "Kamenný kvietok", a treba povedať, že Stalin sa zaujímal o tvorbu práve takýchto krásnych filmov pre deti....Viem že tunajší nenávistníci tento názor nezdieľajú ale nech sa im brká ježia... ()